pěstování lilku (baklažán)



host - 186.217 (?)
13.2.2009 15:47

Dobrý den,

poraďte prosím, kde rychle sehnat hybridní semena lilku-baklažánu fialového, nějakou větší odrůdu než Český raný, který se prodává všude. Jsem z venkova a tip na nějakou zasilatelskou firmu sídlící asi někde v jižních Čechách směrem na Jihlavu, který jsem loni viděla na netu, nemohu znovu objevit.Děkuji za případnou radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
hanahonkova - (4), 30.7.2007 9:32
Ahoj jsem taky z Jižní Moravy letos jsem dostala sazenice lilku a tak jsem se pustila do jejich pěstování. Mám krásné plody avšak nikdo mi nedokáže říct kdy jsou zralé a dozrávají. Když jsou menší jsou tmavší ale postupem času spíš blednou a nejsou černofialové... receptů na vaření jsem našla spoustu ale informace o pěstování - nikde!! Poradí mi někdo???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
topgun - (8), 30.7.2007 19:45

Tady máte odkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hanahonkova - (4), 31.7.2007 14:16
Díky za pohotovou odpověď ale mě spíš zajímá kdy je lilek zralý a tudíž je možno ho dále zpracovávat... Když je plod malý je krásně černofialový ale čím je větší ztrácí na barvě - je tedy nezralý?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
topgun - (8), 31.7.2007 15:58

Tohle jsem našel:

Plody sklízíme, teprve když plně dorostou,mají vysoký lesk a intenzivní vybarvení. Přezrálost poznáme podle vadnutí slupky a ztráty lesku, měknutí plodů a hnědnutí semen.

Jinak je to bída, nikde nic. U světlých druhů z Asie je to ještě horší. Já mám náš český, ale zatím je ještě malý asi 7 cm na délku. Většinou je sklízím tak na 18 až 20 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hanahonkova - (4), 1.8.2007 13:25
Díkec za pohotovou odpověd... Já to mám nějaké obrácené malé lilky mám krásně černofialové ale čím jsou větší tím jsou světlejší.  Ale neměknou a tak je tam ještě nějakou dobu nechám. Ještě jednou děkuju a přeju bohatou sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.100 (?), 1.3.2008 11:57

Každému chci doporučit, aby zkoušel vypěstovat zahraniční F1 hybridy lilků. Pokud vyzkoušíte semena Český raný či jiné maloplodé odrůdy tak budete poněkud zklamáni...nebudou to zdaleka ty veliké plody z obchodů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 1.3.2008 14:26

Neviem ake sorty sme mali. Okolo 6 korenov, kupili sme na trhu. Njprv zarodili kazde po jednom plode, velkom peknom. Potom akoby pauza a potom sa spustilo dalsie a dalsie kolo, aj sme ich mali vyse hlavy, ale boli skvele... Uz na jesen boli skor mensie. Dostavali kvapkovu, takze mali vody dost.

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.217 (?), 13.2.2009 15:47

Dobrý den,

poraďte prosím, kde rychle sehnat hybridní semena lilku-baklažánu fialového, nějakou větší odrůdu než Český raný, který se prodává všude. Jsem z venkova a tip na nějakou zasilatelskou firmu sídlící asi někde v jižních Čechách směrem na Jihlavu, který jsem loni viděla na netu, nemohu znovu objevit.Děkuji za případnou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.5 (?), 30.3.2009 17:03

Zjišťuji, že většina pěstitelů má stejné problémy jako já. Velmi těžko se shánějí informace o pěstování, nároků na půdu, hnojení a vodu. V loňském roce jsem si objednala roubovaný lilek. Násada květů i plodů byla ohromná.Po sklizení prvních asi 10 kusů /z jedné rostliny/ rostlina znovu vydatně nasadila, ale plody již byly malé a postupně začaly plesnivět.Nevím jestli jsem moc nezalévala, nebo v čem jsem udělala chybu. Fakt je, že se na nich objevily svilušky, které jsem snad zlikvidovala, neboť když jsem rostlinu na podzim likvidovala, bylo na ní asi 20 malých plodů a spousta květů. V letošním roce mám zajištěné dvě rostliny a ráda bych se vyvarovala chyb, které jsem v loňském roce udělala.Prosím tedy o radu jak zalévat. Lilek pěstují ve studeném skleníku, žiju v Krkonoších.Věřím, že v případě řádné péče by byla radost z pěstování veliká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 20.6.2009 18:50

Tak co zahradníci, už Vám lilky kvetou? Sám jsem část sazenic vysázel do foliovníku (koňský hnůj a zemina) a jedou krásně. Mají nasazeno na květ, ale zatím nic. Z recese jsem vysázel lilky i na venkovní záhon, ale tam díky slimákům nic nesklidím...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika