Paradajky voľne vonku



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
13.4.2014 7:10

vsak uvahy o vysadbe ven vsechny rychle prejdou hned od uterka adalsich noci, kdy maji byt nevesele nocni teploty...!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 12.4.2014 23:16, zobrazeno: 17846x

Kto to už nevydržal a dal nejaké paradajky do voľnej pôdy vzáhrade? Ja zatiaľ len do vedier, tie v prípade hrozby mrazíkov ľahko spracem dnu...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 12.4.2014 23:22

Mna to uz laka dlhsie a uz by som aj bol dal, lebo zacinaju niektore kvitnut, no nedalo sa pre pocasie, akonahle bude aspon aka taka vidina zlepsenia pocasia pokial ide o nocne teploty, hned idu von.  Inak to nema zmysel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 12.4.2014 23:34

Slovensko - sever a východ hlásia na noc riziko mrazíkovdo mínus 6, a zo štvrtka na piatok aj u nás... aleani nula by paradajkám neprospela. cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.4.2014 23:36

Venku v květináčích mám rajčata již asi 14 dnů, zítra se chystám vysadit další ven na vyvýšené záhony. Budu vysazovat i nějaké lilky, nakladačky jsem vyséval minulý týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 14.214 (?), 13.4.2014 0:13

ja chcem vyrobiť ku každej rastline, ktorú by som takto skoro vysadil, kryty z netkanej textílie. Akú najnižšiu teplotu v kryte by mohli ešte bez problému rozdýchať? a do nevykurovaného skleníku už by sa mohli dať, aj keď teplota v noci môže ísť k 0? Myslím, že bez krytov by ich mohol akýkoľvek slabý mráz vážne poškodiť. ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.4.2014 7:10

vsak uvahy o vysadbe ven vsechny rychle prejdou hned od uterka adalsich noci, kdy maji byt nevesele nocni teploty...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.4.2014 7:50

Mne jistě nepřejdou wink, teploty mají být vyšší než nyní, přestože nastává úplněk, spíše mi vadí že má dlouhodoběji pršet zrovna když to vše kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.4.2014 7:40

Dříve jsem měl kryty na každou rostlinu zhotovené z plotového pletiva a obalené strečovou fólií, nyní je budu dávat do vyvýšených záhonů na které mohu v případě chladu nakrýt bílou netkanou. Pod nimi vydržely slabý mráz i lilky a melouny, poškozeny byly jen listy které se přímo dotýkaly textilie. Minulý týden jsem pod takové vyséval i nakladačky, dnes budu vysazovat i lilky. V nevytápěném skleníku rajčata mám, stejně tak jako i salátovky, nějaký ten meloun, papriku a vlastně sem ukrývám veškerou přísadu. Skleník je u baráku takže se dá v nejnutnějším případě natáhnout prodlužka a osadit radiátor. Do skelníku na zahradě chci dnes vysadit pár paprik, dám asi i salátovku, tam je to však z ruky a veškeré tyhle experimenty jsou hop nebo trop. Při "výrobě" sazenic počítám i s tím že mohou být zničeny.

Všechny tyhle experimenty jsou hop nebo trop

Kryt z pletiva
Kryt z pletiva
Tunel z oblouků a bílé netkané
Tunel z oblouků a bílé netkané
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 13.4.2014 12:05

Pokud máte dost sazenic pro opakování výsadby, klidně dejte ven vše. Mně ještě slouží paměť natolik, že si pamatuji ráno 18.5.2012, kdy jsem shodou okolností před šestou ranní projížděla autem okres, na čidle bylo -1 až -3 C, nám doma zmrzla většina úrody na stromech, sousedce zmrzla na zahradě rajčata pečlivě přikrytá igelitovými pytli. Byla ráda za zbytek mých sazenic. A to bylo po Zmrzlých. Dneska je 13.4., což je měsíc před Zmrzlými. Pravděpodobnost, že v průběhu následujícího měsíce přijde větší mrazík se blíží jistotě. Dle německých modelů má v úterý sněžit i ve středních polohách a další tři dny mrznout i ve dvou metrech nad zemí. Zdraví J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.52 (?), 13.4.2014 12:19

Podla mna nie je dobre ich dat von do zeme. Neviem, ci v tychto teplotach je dobre ich mat aj pod krytom. Vobec im to neprospieva. Vidiet, ze chradnu, nerastu, ale preziju. Chapem tych co maju desiatky a stovky rastlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika