Papriky - kdy jsou zralé?



host - 243.118 (?)
23.8.2007 10:41
Mam podobný problem jako vy nevim kdy budou zrale ale mam taky strach ze se jich nedockam neco mi je zere a nikdo nevi co. Jsou to asi 2mm dlouzi cervici tenci jako nit a sajou mi plody a jsou dost rychli. Ach jo poradi mi nekdo prosim.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Kamila S. - (36), 31.7.2007 12:13, zobrazeno: 66843x

Ve skleníku pěstuji papriky, fialová odrůda Nigra. Jak poznám kdy je můžu utrhnout, že už jsou zralé?

Děkuji, K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 6.8.2007 11:44

Zeleninová paprika NIGRA

 Středně raný typ papriky pro pěstování ve skleníku a fóliovníku. Plody jsou velké, čtvercovité, silnostěnné, sladké, šťavnaté chuti. Barva je konzumní zralosti tmavě fialová až černá, v botanické pak tmavě červená, lesklá. Paprika vyniká především atraktivními černými plody, které jsou vhodné pro přípravu zeleninových salátů, červené plody jsou výborné pro zavařování.
Vegetační doba od výsatby: 70 - 75 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.1 (?), 10.8.2007 7:11

Taky mám problém mám venku v květináčích prvním rokem pokusně papriky z tržnice žluté odrůdu neznám (slovenské/maďarské) které jsou žluté od začátku tak nemám ponětí kdy je sklidit a červené které byli stále zelené najednou začali červenat místama nejsou ještě pořádně červené a místama začíná ta červená být spíš černat na ohmat se mi zdají příliš tvrdé tak nevím co si o tom myslet... Chce to někoho zkušeného kdo poradí začátečníkovy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marča - (44), 10.8.2007 8:41
Pěstuji papriky na záhoně ze semínek, které mám z těch nejhezčích červených tlustostěných plodů paprik co nabízejí supermarkety. Vysévám v lednu a papriky mám opravdu velké krásné. Když začnou červenat utrnu ji a nechám doma dojít aby rostlinka měla více síly pro ostatní plody. Letos jsem darovala sadbu tetě která ji má ve skleníku a má tak krásné a červené papriky, že můžu jen závidět.Skleník je skleník. Foto paprik je z 13.6.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.253 (?), 7.10.2007 18:57
Mám venku na záhonu stejné papriky - ze semínek z hypermarketu. Mají být červené. Jsou krásně velké, je jich hodně, ale jsou ještě zelené, zčervenaly zatím pouze 2. Mám je již sklidit? Mám obavy, že venku již nedozrají, když jsou hlášeny již i přízemní mrazíky. Co s nimi? Děkuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 83.26 (?), 8.10.2007 8:46
Botanická zralost mnohých paprik se nekryje s konzumní. Máte-li strach z mrazu, klidně skliďte papriky zazelena.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 10.8.2007 8:41

V současnosti je na trhu již přes stovku odrůd paprik. Lze zmínit například hybridy "Lungy F1" a "Slávy F1". První z nich je odrůda s vlastnostmi klasické maďarské papriky a kapie s typicky červeným plodem. Její hlavní předností je odolnost vůči nízkým teplotám, jež běžně papriky těžko snášejí.

Letošním hitem se pravděpodobně stanou dvě novinky – odrůdy "Slovana F1" a "Saskia F1". "Slovana" je stejně jako "Slávy" dobře přizpůsobivá podmínkám prostředí, má těžší a pevnější plody. Dobře snáší také skladování a přepravu.
Hybrid "Saskia F1" je typický zvláštním, hráškově zeleným zbarvením a tupým plodem. Odrůda je velmi chutná a rovněž dobře přizpůsobivá podmínkám prostředí. Zcela zvláštní odrůdou je "Hamík" poskytující mimořádně chutné, téměř bezsemenné plody, které jsou v botanické zralosti sytě oranžové.

Z dalších novinek stojí za zmínku "Belona", poloraná až pozdní odrůda sladké papriky, vhodná pro polní pěstování. Plody jsou středně velké, trojúhelníkového tvaru, silnostěnné a hladké. Barva plodu je v konzumní zralosti nazelenale bílá, v botanické zralosti leskle červená.

Středně raný typ papriky "Nigra" pro pěstování vyniká především atraktivními černými plody v konzumní zralosti. Plody v botanické zralosti přecházejí do výrazně červené, jsou čtvercovité, silnostěnné, sladké a šťavnaté, výborné pro zavařování.

Velmi oblíbené jsou také beranní a kozí rohy. Pro pěstitele je připravena odrůda "Beros" vhodná pro polní pěstování. Dlouhé plody tvaru beranního rohu s tenkou aromatickou pálivou dužninou jsou žlutozelené, v botanické zralosti červené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.118 (?), 23.8.2007 10:41
Mam podobný problem jako vy nevim kdy budou zrale ale mam taky strach ze se jich nedockam neco mi je zere a nikdo nevi co. Jsou to asi 2mm dlouzi cervici tenci jako nit a sajou mi plody a jsou dost rychli. Ach jo poradi mi nekdo prosim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.27 (?), 23.8.2007 11:43
Papriku můžete jíst po celou dobu vývoje plodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.3 (?), 23.8.2007 12:16
Proč se tedy rozlišuje konzumní a botanická zralost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika