Papriky 2019



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
26.11.2019 19:58

Možná, že někoho bude zajímat, jak vypadají papriky u profesionálních pěstitelů v paprikové oblasti na samém konci sezóny. Papriky letos ještě nezmrzly, ale to je spíš náhoda. Stromy jsou už odlistěné, ale podzimní zelenina (zelí, pór) se ještě tu a tam sklízí.

Paprikové políčko (SZ Bulharsko, 50 m. n. m.)
Paprikové políčko (SZ Bulharsko, 50 m. n. m.)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
host - 70.126 (?), 13.7.2019 21:55
Zdravím, Nevím proč ten spěch se sadbou paprik. Možná jen pár kousků, ale v žádném případě ne všechno. Jakmile zásadité rostliny které už kvetou, dobrou úrodu nečekejte... budete mít určitě ranní úrodu, ale bohatou - tou docílíte jen když papriky vysazené na záhon nebudou mít ani pupenů, natož pak květy... Vyzkoušejte to se dvouma rostlinkama a dáte mi za pravdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 26.7.2019 18:08

Paprikám se letos docela daří. Pěstuji je pouze v nádobách nebo textilních květináčích a úroda je bohatá a krásně barevná.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.167 (?), 7.8.2019 21:52

Zajímlo by mne, jestli máte někdo nějakou vychytávku na upevnění paprik vve skleníku - vysoké se kácí a tyčky překážejí. Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.52 (?), 23.9.2019 11:12

O strop konštrukcie skleníku mám pripevnené káble a na nich vysia pevné plastové "provázky", ktoré posúvam podľa sponu rastlín. Tie obtáčam okolo paprík, rajčín, postupne ako rastú. Dolu sú priviazané o stopku rastliny. 1 rastlina = 1 špagát. Vydrží to viac sezón :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Onfrapal - (38) - 115.252 (?), 8.8.2019 16:46

Tak bych se rád pochlubil jak jsem neposlech rady a tak jsem na ně doplatil. Mně osobně to teda nevadí ale byl jsem dosti překvapen.

Po výsadbě paprik do fóliáku jsem si k jedné straně přidal pár odrůd chilli papriček. Včera jsem si šel utrhnout papriku AMY a byl jsem nemile přepvapen když jsem jí pořádný kus ukousl jak pálila. Dlouho jsem to rozdýchával, protože jsem to nečekal. Teď už si budu dávat pozor do čeho koušu. Pálivá paprika mi nevadila a chuť byla výborná.

A rád bych si také nechal potvrdit, že pálivá paprika vznikla kvůli zasazeným cilli papričkám hned vedle. Nebo se tohle stane i bez chilli papriček?

Pokud bych chtěl teoreticky větší množství pálivých a velkých paprik můžu si mezi pár paprik odrůdy AMY dát nějákou chilli papričku?

Děkuji za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 8.8.2019 22:24

Teoreticky by měly být pálivé jen semena a žebra. Že byste dal pár chili papriček mezi sladkou papriku, tak to nefunguje. Musel byste dělat čmeláka nebo včelu a sladké papriky opylovat pylem z chilli papriček.  Pokud máte teď nějaké papriky pálivé tak si odeberte semena a třeba narok vám opravdu vyrostou nějaké pálivé, ale není to jistě. Genetika nefunguje tak přímočaře.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 21.9.2019 19:21

Už jsem to vícekrát četl a slyšel, že papriky nepálivé, opylené pylem z pálivých paprik, pálí. Pokud jsou semena hybridní a pálivá, může se alkaloid ze semen difuzí rozvést do celého plodu. Proto sázím pálivé papriky raději na samostatný záhonek.

Moje pálivé papriky před sklizní 18.9.2019 (BG)
Moje pálivé papriky před sklizní 18.9.2019 (BG)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.11.2019 19:58

Možná, že někoho bude zajímat, jak vypadají papriky u profesionálních pěstitelů v paprikové oblasti na samém konci sezóny. Papriky letos ještě nezmrzly, ale to je spíš náhoda. Stromy jsou už odlistěné, ale podzimní zelenina (zelí, pór) se ještě tu a tam sklízí.

Paprikové políčko (SZ Bulharsko, 50 m. n. m.)
Paprikové políčko (SZ Bulharsko, 50 m. n. m.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 4.12.2019 15:16

Posledni dnesni sklizen (4.12.2019) z aquaponickeho skleniku. Papriky chutove porad vyborne. Odkaz na stavbu AQP je v obrazku

4.12.2019
4.12.2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 30.12.2019 14:00

Před týdnem jsem vysil semínka maličkých chilli papriček. Zahrnul jsem je substrátem na výsev, který jsem pro jistotu předem prolil vařící vodou. Některé rostlinky už po 5 dnech vyrazily. Byly v teplém prostředí na radiátoru (cca 30-40ºC). Už jsou na okně. Nebudou přisvětlovány.

Papričky
Papričky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika