Papriky 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?)
10.4.2019 12:35

Slyšel jsem, že ve Čtyřlístku prodávají jak sazenice po dvou tak po jedné. Přitom za kelímek se dvěma paprikami je snad cena stejná jako když je tam jedna paprika.Asi bych si koupil ty se dvěma a takto je vysazoval. Každá koruna dobrá. smiley

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 5.4.2019 11:16

S tím vyštipováním to je pověra. Nikdy první květy nevyštipuji a rostliny jsou cca 1m vysoké, nic nekrní. (Nebo myslíte, že vělkopěstitelé chodí po polích a uštipují květy? wink)

Po 2 se dávají, aby měly lepší stabilitu, což ve skleníku není potřeba, nefouká tam vítr. Já je dávám podle toho, jak vzejdou, po 1-2 ks.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 5.4.2019 16:59

Pánové díky moc za rady, budu je dávat do skleníku. Mám tam už vysazeny rajčata z prosincových výsevů, ale ty byly otužované. Ty papriky jsem celou dobu měla doma v teple a přes den, když bylo pěkně ve skleníku. Ano mám jen 4 kusy, zkouším papriky zakoupené v Tescu(takové ty dlouhé tmavě červené asi Palermo nebo tak nějak). Ve skleníku je v noci kolem 13°C, u země možná míň, tak mám strach ty papriky tam dát. Ale zárověň vím, že je už musím přesadit. Tak babo raď...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 131.132 (?), 5.4.2019 17:53

Heleďte - můj skleník vůbec neakumuluje, navíc jsme mrazová kotlinka, takže i v dubnu tam může mrznout. Dávám je tam už teď, v dubnu. Před lety, když jsem neměl pro případ nouze zajištěn teplovzdušný ventilátor, mi dokonce omrzly, přesto rychle krásně obrazily a vše dohnaly. Pokud tam máte takové teploty, jaké píšete, tak není vůbec co řešit! Pokud neklesnou pod 0, paprikám to nijak neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 5.4.2019 19:12

Mezi paprikami a rajčaty není až zaqs takový rozdíl. Oboje zmrzne při cca 0 °C. Ty papriky se otuží přímo ve skleníku, snad jen pozor na slunce (možná první den trochu přistínit). Já vyštipuji první květy. Nepotřebuji mít brzy jednu nebo dvě papriky, potřebuji mít naráz úrodu, kterou mohu smysluplně zpracovat (zavařit). Souhlasím s tím, že vývin plodů na malých rostlinách se projeví na jejich růstu. U nás se říkávalo, že když je nať u brambor malá, tak pod zemí toho moc nebude.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 5.4.2019 19:17

Díky, tím pádem půjdou rovnou do půdy ve skleníku. Máte pravdu už je nebudu na ten měsíc trápit v dalších nádobách.Navíc mám ve skleníku teplomet, pro případ nějakéo razantního ochlazení. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.11 (?), 6.4.2019 14:56

Dnes jsem dal na lodžii 32 sazenic paprik. Musí tam vydržet. Jen kdyby se předpovědi blížily k nule, tak je přenesu na noc do bytu. za oknem jsem už měl narváno a tak se těch třicet dva míst bude hodit pro rajčata. Přespříští týden bude muset jít na lodžii zbytek paprik.

           Vladimír

Papriky
Papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.180 (?), 8.4.2019 8:03

Papriky se dávaly odjakživa po dvou. Obzvlášt do skleníku, kde je trochu níň světla a mají snahu se vytahovat. Ten jeden kus papriky zavedli během posledních asi deseti let prodejci přísad. Dřív stála jedna "dvojpaprika" kolem 10ti - 15ti Kč. Ale teď prodávají jeden kus za 15 - 20 Kč i víc. A to je tak se vším. Kdo má možnost - ať si raději přísady vypěstuje sám. Na druhé straně jsem včera viděl u jednoho nejmenovaného velkého prodejce (UH)v šestikontejneru pěkná rajčata (startF1) za 45Kč/6ks. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 8.4.2019 8:35

Sašo, nevím jak je to s cenami přísady paprik, ale já jsem vždy pěstoval jednotlivě.

Co o tom píší odborníci z Výzkumného ústavu zelinářského v roce 1974? 

Z výsledků maďarských a bulharských výzkumů vyplývá, že největších výnosů plodů poskytovaly porosty, kde byly vysazeny dvě rostliny ve sponu 60x25 cm nebo jedna rostlina při vzdálenosti 60 x15 cm.

Každý si může vybrat. Přitom největší roli hrají možnosti předpěstování. Já předpěstovávám rajčata i papriky za oknem v kelímcích 200 ml. Když do kelímku dám dvě sazenice, tak jedna přeroste tu druhou, která potom vypadá jako chudá příbuzná. Proto je pro mne lepší, když v každém kelímku mám jen jednu sazenici a ty pak vysazuji po 15 centimetrech. Podpírají se stejně jako kdyby byly dvě v jednom hnízdě.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 10.4.2019 12:35

Slyšel jsem, že ve Čtyřlístku prodávají jak sazenice po dvou tak po jedné. Přitom za kelímek se dvěma paprikami je snad cena stejná jako když je tam jedna paprika.Asi bych si koupil ty se dvěma a takto je vysazoval. Každá koruna dobrá. smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.52 (?), 21.4.2019 20:07

Už je máte ve skleníku či foliáku? Já o tom uvažuji aby si zvykli na sluníčko tak i foliák zabělím, Co vy na to? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika