Papriky 2018



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?)
6.3.2018 18:37

Pekná, pane Mimmo, aj prvé kvety vyštipujete, aby paprika spevnela? Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 30.1.2018 22:39

Paní Darino, jaké používáte lampy a jakého příkonu? Snažím se zjistit, kolik přisvětlování je potřeba, ať už u rajčat či paprik. Vím, záleží na místních podmínkách a počasí, ale chtěl bych najít nějaký princip. Přisvětluji rajčatům, doma, a někdy mám pocit, že moc. Bíle i červenomodře. Bílé příkony jsou tak 30W (ale mám i 50W reflektor, zatím nepoužitý), čm je na vyšší úrovni: 54W každá žárovka. Všechno LED zdroje. Pocitově si myslím, že čm světlo je účinnější.

Díky za radu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 254.177 (?), 2.3.2018 17:51

Dobrý den pane Milane, omlouvám se za pozdní reakci, ale dlouho jsem tady nebyla. Můžu říci, že osvětlení kolik a jaké jsem moc neřešila. Šli jsme s Manželem do Grow shopu, paní poradila, my jsme nainstalovali a už druhým rokem pěstujeme. Máme trubice a na tom odrazovou folii. Vůbec nepříjdou na denní světlo. 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.3.2018 21:38

Tak teď trochu tápu: vůbec nepřijdou na denní světlo nebo ve tmě předpěstuje sazenice, které pak jdou ven? Ať tak či tak, je to skvělé. Já jen mám mizerné denní světelné podmínky, takže pouze přisvětluju sazenicím rajčat, ovšem z některých už jsou kvetoucí rostliny, takže asi zůstanou doma jako ve skleníku. Jen několik. Ostatní snad půjdou do skleníko-pařníku na balkoně - tedy pokud ho stihnu vybudovat včas.

Papriky jsem vysel jako vedlejšák, ale nepřisvětluju jim. Jsou na okně v teplé místnosti (24°C) s odražečem a kromě jedné, která dlouho měla helmičku, si vedou velmi dobře. Dneska jsem je přesadil do směsice růstového substrátu a sterilizovaného krtince a některé z nich zkušebně přihnojil granulovaným hnojem. Lungy a Slovakie rostou rychleji než Balkonovka. Z toho usuzuju, že jsou ranější. Totéž se projevuje u různých odrůd rajčat.

Milan HP

P.S. Jasno ve světle stále nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.3.2018 16:29

První květ na paprice. Výsev v prosinci na západním okně bez přisvětlování.

Paprika květ 6.3.2018
Paprika květ 6.3.2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?), 6.3.2018 18:37

Pekná, pane Mimmo, aj prvé kvety vyštipujete, aby paprika spevnela? Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.3.2018 19:37

Květy nevyštipuji. Snad to moc nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 6.3.2018 22:49

Paráda. A na západním okně bez přisvětlení, i když v Bulharsku(?). Taky jsem ke svému překvapení zjistil, tady v severních Čechách, že papriky (Slovakia, Lungy a Balkonovka) na počátku své existence vyžadují míň světla než rajčata. Nechal jsem je tak trochu jejich osudu na západním okně (s odražečem) a ony si vedou daleko líp než nepřisvětlovaná rajčata, ovšem vyžadují vyšší teplotu (cca 24°C). A nemám u nich strach z přemokření. Měl bych?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?), 7.3.2018 7:43

Milane, papriky celkove majú rady vlhkejší vzduch než rajčiny aj substrát, citlivejšie reagujú na preschnutie zavädaním listov a nevyťahujú sa toľko pri nedostatky svetla ako rajčiny. Moje papričky (Slovakia a Hamík) z decembrového výsevu na východnom okne bez prisvetľovania- zostanú v kvetináčoch a koncom januára som vysiala ešte pár kusov na pestovanie vonku(SuperAmy, Slovakia, Eva) Tie tiež neprisvetľujem. Eva T.

Slovakia a Hamík
Slovakia a Hamík
Slovakia- púčik
Slovakia- púčik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 254.177 (?), 11.3.2018 17:49

Myslela jsem to tak, že zatím je nepěstuji ani na parapetu. Jsou na jídelním stole, pod světelnou kostrou a přikryté odrazovou folií, tím pádem rostou pouze pod umělým osvětlením... a zatím se jim daří. Také už jdou některé do květu a za pár dní půjdou do skleníku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 11.3.2018 18:46

Chtelo by to foto   jak se rika   1 x videt nez 10x slyset

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika