Papriky 2016



Bacula - (37) - 145.88 (?)
4.2.2016 23:24

Habanera jsou pro mě už dost pálivá, ale pěstuji je pro syna, který je má rád. Jalapenose jím bez problémů. Výhodou Habaner je (alespoň u nás) velká plodnost. V loňském roce jsme pěstovali Habanera červená i oranžová, povedla se obě. Nějaká semínka by se našla, kdyžtak se ozvěte SZ.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 4.2.2016 8:28

Máte někdo porovnání tmavých odrůd Nigra, Oda, Ingrid? Nigra a Oda mají na přebalu stejnou fotku i popis, tak tam zřejmě moc rozdílů nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 4.2.2016 9:04

To, že mají stejnou fotku a popis nic neznamená. Fotky se používají k podpoře prodeje a nakupují se u specializovaných FOTO nebo REKLAMNÍCH firem.Devadesát procent fotek a popisů u odrůd neodpovídá. Je třeba vyhledat pomologický popis (u šlechtitele nebo UKZUS).

Zde je popis odrůdy rybízu z velkého e shopu: myslím že to pasuje na hodně odrůd.

Velmi robustní a silně rostoucí odrůda.Temně černé bobule mají vysoký obsah vitamínu C. Pravidelné a velmi vysoké výnosy. Doba zralosti: červen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 4.2.2016 11:35

To je věc názoru, ale mít skleník a čekat až do konce srpna nebo spíš do září, až budou červenat tlustostěnné papriky, je dost luxus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 4.2.2016 18:27

vždyť já Vás přeci nenutím, abyste si osadili celý skleník jen jedním typem paprik.My máme skl. malý cca 2x3m(6 skel) a,,nacpeme" jich tam cca 21-23ks po jedné, avšak min.8-10 druhů.Ty rannější jsou dřív, než venku a ty polopozdní a pozdní dočesáváme až před ohlášenými mrazíky v říjnu-listopadu.Vysázejte si to podle svých možností a jak se říká.:,,jak chtěj vaši-našim je to jedno " :-):-):-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 4.2.2016 18:41

Papriky pěstuji v 500 m.n m. jen ve skleníku. Vždy více odrůd. Loni jsem měla i AMY pro sklizeň zelených plodů koncem června. Papriky v technické zralosti sklízíme na jídlo jen na začátku sezony, když je "bída". V průběhu léta by nikdo nedozrálou papriku nedal do úst. Na konci sezony sklidím vše, zelené rozdám nebo použiju do leča. Jíme jen zralé. Výborné zkušenosti mám s kapií Rafaela F1, letos jsem zakoupila dva balíčky semínek této odrůdy.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 4.2.2016 23:07

pestujete nekdo palive papriky habanero nebo podobne palive? Daji se jist? Chtela jsem si koupit seminka, ale vaham, jesti to nebude uz moc. Mela jsem minule jalapenose a to bylo OK. Seminka stoji 120 kc, tak poradte. Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bacula - (37) - 145.88 (?), 4.2.2016 23:24

Habanera jsou pro mě už dost pálivá, ale pěstuji je pro syna, který je má rád. Jalapenose jím bez problémů. Výhodou Habaner je (alespoň u nás) velká plodnost. V loňském roce jsme pěstovali Habanera červená i oranžová, povedla se obě. Nějaká semínka by se našla, kdyžtak se ozvěte SZ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 5.2.2016 17:17

Ja minuly rok pestovala klasicke dlouhe palive, ale ty jsou dost slabe a celkem palive byly ty kulate, co prodavaji v obchode, nazev nevim, ale vadila mi u nich dost tuha slupka, strasne hodne vnitrku a "masa" malo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.11 (?), 7.2.2016 22:18

Opět mě příjemně překvapila klíčivost semen paprik získaných z plodů zakoupených v obchodu. I semena vybrané před 2 roky klíčily vyrovnaně do 3 dnů. Kupovaná semena klíčila za cca týden velice nevyrovnaně a mnoho nevyklíčilo vůbec. Klíčím na namočeném ubrousku při teplotě cca 24 st. C, potmě. Po vytvoření klíčků, respektive kořínku vysazuji a umisťuji na světlo do cca 19-20 st. C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 12.2.2016 0:01

tak to smekam, me to klici dost dlouho a to mam na vyhrevne podlozce v pude. A jak Vam pak ty papriky plodi, kdyz vyrostou?   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika