Papriky 2015



host - 146.7 (?)
26.12.2014 21:22

No to záleží od druhu papriky. Pre rody Capsicum Chinense a Pebescens to je akurát, ale pre Capsicum Frutescens, Baccatum a Annuum je to podla mňa skoro. Asi tým názvom moc nerozumiete :D, no Capsicum Annuum je Paprika Ročná a tá zahŕňa asi všetky sladké papriky ktoré u nás dostanete bežne kúpiť. Takže ja osobne by som odporúčal Capsicum Annuum sadiť aspoň 15. Februára(Února).

Ivan P.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 26.12.2014 19:14

brzy to není, taky to budu tak dávat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.7 (?), 26.12.2014 21:22

No to záleží od druhu papriky. Pre rody Capsicum Chinense a Pebescens to je akurát, ale pre Capsicum Frutescens, Baccatum a Annuum je to podla mňa skoro. Asi tým názvom moc nerozumiete :D, no Capsicum Annuum je Paprika Ročná a tá zahŕňa asi všetky sladké papriky ktoré u nás dostanete bežne kúpiť. Takže ja osobne by som odporúčal Capsicum Annuum sadiť aspoň 15. Februára(Února).

Ivan P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 28.12.2014 14:09

Podruhé v tomto týdnu jsem se setkal s dělením paprik podle botanického názvu. Poprvé to bylo, když mně přítel z Finska nabídl za semena mých španělských rajčat 380 odrůd paprik v obdobném členění- C.annuum, C. annuuum v. glabriusculum, C.baccatum, C.chinense, C.pubescens, C.praetermissum, C.eximimum, C.chacoense, C.cardenasii, C.cardenasii v. pendulum. Názvy mně vesměs nic neříkaly, snad jen nějaká ta Jalapeňa, Habanera, Tabasco, Naranga a také některé zeměpisné údaje Malawi, Nepal, Trinidad. Asi si od něho nebudu nic brát.  A tak zůstanu u svého dělení paprik na zeleninové a feferonky (všechny drobné pálivé papriky). Termín výsadby nebudu taky měnit, začnu okolo 10.ledna. Bude to první zelenina, kterou vyseji (už se moc těším). Dřív jsem vyséval tak brzy taky celer, ale teď už ho nepěstuji. Nemám vůbec strach, že to že vysévám C.annuum již v lednu by mělo nějaký negativní vliv na mé sazenice paprik. Přeji všem mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti v roce 2015.  smiley
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 28.12.2014 16:32

tak mě by třeba dost zajímalo, jaképak odrůdy /C.Annum/ vám váš přítel nabídl.Jinak-s paprikami a jejich dělením to mám podobně.Zeleninové pálivé a nepálivé a feferonky nebo chilli.Pro mé potřeby to úplně stačí.Také vysévám většinou okolo 12.1.,a nic se na tom nezmění ani letos a už se na to těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.228 (?), 28.12.2014 19:01

Vyséváte v tomto termínu i ranné odrůdy? Mám obavy, že je nedokážu za oknem uchovat do doby, kdy je mohu třeba ještě i se zakrýváním textilií odstěhovat do malého foliáčku. Skleník nemám. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 28.12.2014 19:06

ano, já tak vysévám i rané odrůdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 4.1.2015 11:12

Tak jsem to nevydržel, a včera večer jsem vysel moje papriky- ten Ginal z Gengelu, Jalapeňo a Najerano Rojo. 

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 4.1.2015 13:13

 pro p.Vladimíra -co je to ten Ginal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 5.1.2015 19:47

Paní Kateřino,

v těch semenech paprik od Vás jsem měl lísteček, na kterém bylo z jedné strany napsáno Gengel a Ginal z druhé strany Moravská ovocná. Možná jsem to nějak popletl.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 5.1.2015 20:06

 pro p.Vladimíra -ano tak to máte ode mne ty Moravské ovocné.Daří se jim v malých kyblících a klidně je můžete mít na lodžii.Já je pěstovala na balkoně/ tedy spíš plechové rovné stříšce verandy/.Jsou rané.

Jinak dnes sem se vydala do supermarketu na substrát,semínka už měli,výběr solidní všeho možného,ale substrát nebyl,pouze univerzál/ nevhodný pro výsev a množení/.Tak jak sem byla celá nažhavená na setí,tak mi sklaplo-te´d nemám čas nikde bohužel nic shánět,tak snad koncem týdne.Dřív jak okolo 12.1. to vyset  nestihnu...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika