Paprika Rodrigo



VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?)
1.5.2020 17:54

Sazenice paprik mám připravené na zasazení do skleníku i fóliovníku. Ale vůbec neprší, vody na zalévání v sudech mám málo (skoro žádnou), dnes napadlo pouze 2l na 1m2, proto jsem sázení odložil o týden... snad příští týden zaprší, ať už se můžou zasadit. VASEK5




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 4.4.2020 18:36

Já jsem vysévala o něco drříve a papriky jsou ve stadiu o něco pokročilejším.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 1.5.2020 17:54

Sazenice paprik mám připravené na zasazení do skleníku i fóliovníku. Ale vůbec neprší, vody na zalévání v sudech mám málo (skoro žádnou), dnes napadlo pouze 2l na 1m2, proto jsem sázení odložil o týden... snad příští týden zaprší, ať už se můžou zasadit. VASEK5




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.188 (?), 2.5.2020 6:34

Máte pěkné sazenice. Já je mám poloviční. Musel jsem je před čtrnácti dny z domu odvézt na zahradu a tam je dát do pařeniště, růst se zastavil.. Musely uvolnit místo pro rajčata. Momentálně je mám pod širým nebem (bez skla) a protože se očekávají velmi nízké teploty tak odpoledne půjdu dát na pařeniště okna. Pokud se mně to povede, udělám fotku. Jsou pořád ve 200 ml kelímcích od kávy z automatu. U nás je také pořádně sucho i když teď 3 x zapršelo, pokud se tomu dá říkat déšť. Vždy to bylo okolo 1 mm / m2. Stejně mám pocit, že na to dát papriky ven, je ještě brzy. Možná už temto týden budou zmrzlí a pak uvidíme. Ale při výsadbě u mne dostanou zase přednost rajčata, na která zatím nemám připravené ani konstrukce ani natažené hadice na zalévání. Budu mít do toho 15.května co dělat. Takže papriky zůstanou ještě minimálně čtrnáct dní v těch kelímcích. Jen nevím jestli je mám přihnojit, zatím žádné hnojení nedostaly. Hnojíte něčím ty sazenice?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 2.5.2020 16:17

Děkuji za uznání. Toto foto je ze třetí várky, kterou jsou vysel na konci února. Jsou to polní papriky (Nova, Montana a Anka). Snad do dvou až tří týdnů dorostou na vysazení do záhonu. Máte pravdu, mě se taky zastavil růst a bylo to tím, že ve skleníku bylo 40°C přes poledne, i když jsem měl otevřené dveře i větrací okna nadoraz. Při takové teplotě se zastavuje růst paprik. Přihnojovat jsem začal před třema týdny a to Krystalonem květ+plod, ale poloviční dávku než je uvedeno na obale. Sazenice sadím do kompostu, který si dělám sám. Skládá se z posekané trávy a listí, co shrabu na podzim, nic jiného tam nedávám. VASEK5


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.212 (?), 3.5.2020 16:28

Tady je slíbená fotka. Mám tam celke asi 70 rostlin. Asi ty papriky přihnojím zítra ledkem vápenatým Stejně je to jen na těch čtrnáct dní, uškodit jim to nemůže.

           Vladimír

Sazenice paprik uložené v pařeništi
Sazenice paprik uložené v pařeništi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 14.5.2020 18:39

Před 2 dny konečně pořádně zapršelo, 200l sudy se naplnily, tak jsem vysadil skleníkové papriky do skleníku i foliovníku. VASEK5




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 26.5.2020 17:36

Před týdnem jsem vysadil na záhon venkovní papriky. Odrůdy NOVA, ANKA, MONTANA, EDITA a CITRÍNA. VASEK5



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.68 (?), 27.5.2020 5:50

Krása, mládí, síla smileysmileysmiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.42 (?), 18.6.2020 19:10

Papriky ve foliovníku cca po měsíci od vysazení, dvě sazenice po pravé straně od kraje jsou napadeny třásenkou zahradní. Pozná se to podle toho, že papriky zakrní, nemá žádné vrcholové přírůstky a listy se podivně kroutí. Byly postříkány VERTIMEC 1,8 EC... do 14dní by se to mělo zlepšit. VASEK5



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.42 (?), 11.8.2020 19:50

První foto je odrůda Saskia, druhá by měla být také Saskia, ale jaksi se přeopýlila na kónickou papriku. Z 12 sazenic je polovina Saskia a druhá polovina kónická. Už se mi to stalo loni. Vyseji Saskii, ale vyrostou i některé kónické. Vysel jsem jenom odrůdu Saskie. VASEK5




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika