Paprika Rodrigo



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 243.114 (?) 
6.11.2020 17:39

Kde se dají koupit semínka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 7.11.2020 16:42

To nevim ja jsem semena koupil pred tremi roky na bazosu vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.169 (?), 7.11.2020 18:53

. Dobrý večer. Velmi zajímavá semena paprik mají na shopu Deaflora.de. Bohužel němčinou nevládnu. Kdyby někdo objednával a znal jazyk rád se přidám a o náklady se rozdělím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.81 (?), 10.11.2020 23:40

Chci příští rok zkusit pěstovat sladké papriky v tunelu z netkané textilie. Výška tunelu cca 1 metr. Můžete mně doporučit nějakou červenou odrůdu u níž by byla velká pravděpodobnost, že by jí mohl tento způsob pěstování vyhovovat?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 12.11.2020 19:31

To vam nereknu jestli netkana bude vhodna   foliovy tunel je vyzkouseny pestuji  odrudy silnostene hranate ktere se daji bezne koupit v odchode   odruda Saskia   Rubika a Paradise posledni je mirne rana   vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.94 (?), 13.11.2020 12:33

Díky za odpověď. Která z těch uvedených se Vám zdá nejlepší. V tom foliovníku budu pěstovat žlutou Corno di Toro Gialo, která mně dobře roste i venku na záhoně. Klidně bych na ten tunel mohl natáhnou i folii, nebyl by to problém, ale problémem je tento tunel provozovat. Při slunných dnech ráno otevřít, večer zavřít a to já nemohu. Proto ta netkaná, vzduch se v ní při slunečných dnech tak nepřehřívá a v noci tak nechladne jako venku.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 15.11.2020 7:59

chutove jsou vsechy tri stejne dobre.  rubika a paradise    maji pravidelny čtyřhran lahodici oku paradise jak jsem psal je mirne ranna   mate pravdu ve foliovem tunelu by to bylo narocne na cas   zajima me jak se bude darit paprikam pod netkankou dejte pak vedet mnoho uspechu pri pestovani paprik      vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.0 (?), 1.12.2020 16:39

Dověděl jsem se zajímavou informaci. Jeden pěstitel, který prodává sazenice, tak je již v nádobě cc 10 cm v průměru prořezává. Tvrdí že sazenice jsou kompaktnější a dávají vyšší výnos. Mně se to líbí i z hlediska ujmutí sazenic, protože se tím prořezáním zmenší listová plocha a tak to funguje i u jinch zelenin (cibule, pór, atd) kde se při přesazování zkrátí jak kořeny tak i listová část.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 19.1.2021 16:16

První semena paprik jsem vysadil 11.1.2021. Za 7dní byly rostlinky vyrostené. Používám na předpěstováním semen obyčejný jogurtovač, který má optimální teplotu 28°C. Do kterého se vejdou 4 kelímky od pomazánkového másla. Kdo pěstuje jen několik odrůd, stačí vyset okolo 15.února. Pěstuji asi 16 druhů paprik, tak jsem začal s předstihem. Aby měby sazenice paprik už připravené do konce února, abych začátkem března mohl vysévat semena rajčat.
Třetí foto je Chilli paprika Dorset Naga, která byla v loni celé léto v květináči venku a na podzim jsem ji přestěhoval domů na chodbu, protože se mi ji nechtělo vyhodit. Umístil jsem ji blízko okna. Zatím neopadává, jen semtam nějaký lístek. Dokonce odspodu začala obrážet nové výhony. Nemá žádné mšice. Jestli vydrží ještě měsíc, odstřihnu vršek, aby začala obrůstat novými výhonky.          VASEK5




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 31.1.2021 17:30

Papriky, které jsem vysel 11.1.2021 do kelímku, jsou dostatečně veliké na pikýrování. Jsou mírně vytáhlé, protože nebylo dost slunečního světla. Nepřisvětluji, mám je na okně parapetu na směr západ. Že jsou mírně vytáhlé vůbec nevadí. Budu je sázet do hloubky až po základní lístky do kelímku od jogurtu, obsah 150ml po dvou kusech, kde budou na okně jihozápad.           VASEK5



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika