Paprika - choroba nebo škůdce?



host - 210.254 (?)
19.8.2008 19:34

tež se nam stal tento problem i u mé matky jen by jsme chtěli poradit jestli někdo muže jestli musíme ve skleníku vyměnit všechnu pudu nebo co se zeminou velice nas mrzi že jsme přišli o celou urodu a to jsme měli take sazenice ze 3 zdroju děkujeme předem za radu ohledně zeminy Jelínková

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
bodlák - (1) - 176.59 (?), 25.6.2008 18:07, zobrazeno: 30791x

Dobrý den.Vyskytla se mi na paprikách nemoc viz.obrázek. Nevím co to vůbec je, ještě se mi to nikdy nevyskytlo. Mám je ve skleníku společně s Hadovkama,(těm okurkám ale nic není).Papriky vůbec nerostou, listy se kroutí ale jsou stále zelené.Myslel jsem si že jsou na tom svilušky, byl použit insekticid TALSTAR, ale bez úspěchu.Při podrobějším prohlížení listu lupou vypadá jako na tom něco lezlo, ale je tak malinké že to nejde rozeznat.Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za odpovědi.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.162 (?), 25.6.2008 20:14

Nemám tušení, papriky pěstuji řadu let, ale s něčím takovým jsem se nesetkala. Možná někdo ví více. Já bych zkusila nejdříve přihnojit wuxalem calcium a potom postřik Mospilanem. Myslmí, že nic moc nemůžeš pokazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.50 (?), 2.7.2008 0:09

Kropi te je a nebo je zalivate? Nektere keriky nemaji radi kdyz se kropi. Jen zalivka pudy. Taky zkuste ty listi umyt mydlivou vodou. Ta nekdy zabyje nektere plisne.

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.138 (?), 13.7.2008 13:31

Stejná choroba se vyskytla poprvé i na mých paprikách. Sazenice mám ze tří zdrojů, takže tím to nebude. Použila jsem rovněž TALSTAR, ale bez účinku. Možná prý jsem papriky tzv. uvařila (moc horko). To se mi nezdá.Stále zkouším někde zjistit, co je to za chorobu.

zahrádkářka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.82 (?), 17.7.2008 10:24
Papriky často napáda roztočec chmeľový. Sú malé iba 0,2mm preto ich ťažko vidieť a napadnutie sa zbadá až keď paprika mení vzhľad, krútia sa listy, sú akoby kožovité a celý krík zaostáva v raste a hynie. Učinný je postrek OMITE, s ochrannou dobou 14 dní, a následne druhý postrek prípravkom VAZTEMIC u ktorého je ochranná doba už iba 3 dni. Je dôležité nepostriekať iba jedným druhom 2x, ale dvoma rôznymi prípravkami, tak ako som uviedla. Uvedené rady mám zo Záhradkára z minulého roku a z internetu. V minulý rok sme už úrodu nezachránili, no tento rok po zistení škodcu a pofŕkaní papriky opäť začínajú prosperovať. Veľa šťastia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.83 (?), 22.7.2008 12:01

S paprikami se mi letos stalo přesně to samé. Mám je ve skleníku, ale je divné, že tímto problémem trpí jen některé. Dokonce jsem si myslela, jestli to nebude třeba přehnojením. Když už jsem nevěděla, co s tím, zkroucené vrcholky jsem ulámala a rostliny postříkala přípravkem Omite v domnění, že jde o svilušku. Teď se zdá, že nové vyrůstající lístky už nejsou zkroucené. Totéž jsem měla na sazenicích rajčat. Ta jsou vysázená venku a samy rostliny se z toho dostaly a mají zdravé, silné listy i plody. Také by mne zajímalo, jestli je to choroba nebo škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.254 (?), 19.8.2008 19:34

tež se nam stal tento problem i u mé matky jen by jsme chtěli poradit jestli někdo muže jestli musíme ve skleníku vyměnit všechnu pudu nebo co se zeminou velice nas mrzi že jsme přišli o celou urodu a to jsme měli take sazenice ze 3 zdroju děkujeme předem za radu ohledně zeminy Jelínková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 45.161 (?), 19.8.2008 23:32

Stalo se mi to rovněž, mám papriky venku. Vrcholy jsem neulamovala, postřik jsem udělala, chvíli se s tím praly, dnes už mají slušné plody. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika