Osychání okrajů listů okurek



host - 34.50 (?) 
4.6.2009 16:14, zobrazeno: 11156x

Během dvou dnů mi ve foliáků u některých rostlin okurek salátovek i nakládaček začaly osychat okraje listů i nových. Zalité byly. Může mi někdo poradit, je to nynějším studeným počasím - Vysočina?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.131 (?), 6.6.2009 21:20

Dobry den ja mam taky takovy problem a nevim co stim take mam okurky a to same a mam problem i s paprikama a ve foliaku jsem zasadila seminka ktery mi nevylezli zasadila jsem nakladacky a vylezli mi jen tri a vic nic mrkev a kvetak a zeli vubec ani jedno seminko tak nevim co s tim dekuji za radu Pavlina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.178 (?), 8.6.2009 0:07

Zaléváte odraženou vodou? Nepřeléváte moc? Nemáte skleník ve stínu? Nebo naopak ve velkém úpalu bez zalévání?Nebo moc vysoký okraj skleníku a zastíněnou studenou zem? Máte zem zůrodněnou kompostem nebo jalovou? Hnojila jste NPK nebo cereritem před jarní výsadbou případně výsevem?

Já v současné době sklízím ve skleníku karotku, kedlubny, ledový salát (dost pozdě vysetý), kopr, ranou kapustu, sazenice tymiánu, bazalky,. mám za sebou 3 sklizně ředkviček, papriky mají na květ, rajčata kvetou a přivazuji k tyčkám, část je jich venku. Kroupy sice potloukly listy cukety a kapustu venku, ale to se spraví. Hnojíme cereritem, NPK, v zime rozhodíme dusíkaté vápno, hmotu doplňujeme vlastním kompostem (zejména travním). Letos jsem pod papriky před výsadbou dala do jamky trochu podestýlky od slepic (dostala jsem darem), na to trochu země a zalít a vysadit. Zatím mají poupata, ale podle jiných let vím, že květ paprik nechce průvan.Přeju hodně vytrvalosti, ono se to podá. Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.50 (?), 8.6.2009 10:10

Oteplilo se, a zdá se mi, že okurky se trochu vzpamatovaly. Ty problémy asi opravdu vznikly chladem a možná, že jsem je, vzhledem k tomu, že nerostly, přelévala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.45 (?), 26.6.2013 20:58

Dobrý den, no mě se to dělá taky a usychají mi ty listy skoro celé

nevíte co s tím???

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika