Osázení foliáků již nyní?



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
26.4.2013 19:22

Už přes týden mám ve foliovníku i melouny - a rostou. Pokud bude hrozit mráz, stačí rostlinu přehodit bílou netkanou. Malý prostor mezi zemí a textilií v pohodě prohřeje teplo akumulované v zemi. 

Z mého pohledu včera bylo pozdě! Od toho skleníky jsou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 25.4.2013 17:54, zobrazeno: 4474x

mám to v plánu už o víkendu.Myslíte že to je brzy, jak by tyto rostlinky snášely přímrazek/ případný-pokud by přišel/,kolik by vydržely.Nechci aby se sazenice zničily, zrovna těch co tam budu dávat mám akorát.Býčí srdce už některé kvetou a bylo by jich škoda... nemám radši počkat?Foliáky mám letos prvně, vždycky sem měla vše venku, a někdy sem riskovala a dávala i ven dřív.Vždy mi to vyšlo.Loni u nás zmrzlíci byli a spoustě lidí pomrzly sazenice, bylo kolem -2,vydržely by takový mráz případně ve foliáku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 25.4.2013 18:40

Ono ve fóliáku v noci není o moc tepleji než venku. Já bych je tam dal. Do zmrzlých je neuchováte doma v pořádku, je to ještě dlouho. Máte poblíž elektřinu? Stačí obyčejné fofrníčkové topítko a mechanické spínací hodiny za pár korun. A nastavit je tak, aby sepnuly až při východu slunce, třeba i přerušovaně, dají se nastavit po 15 minutách. Zatím mrazíky být nemají, ale zmrzlí chodí docela pravidelně. Nebo rostliny ve fóliáku ještě zakrýt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 25.4.2013 19:10

spíš bych to viděla na to zakrytí, kdyby něco-topení tam mít nemůžu.Pamatuju si loni mrzlo dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 26.4.2013 19:22

Už přes týden mám ve foliovníku i melouny - a rostou. Pokud bude hrozit mráz, stačí rostlinu přehodit bílou netkanou. Malý prostor mezi zemí a textilií v pohodě prohřeje teplo akumulované v zemi. 

Z mého pohledu včera bylo pozdě! Od toho skleníky jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 26.4.2013 20:10

tak to tam dám, dnes sem sela okurky, cukety a patisony, tak sem foliáky nestihla.Zítra ráno jdu na to.Už sem propočítala, co tam půjde, Býčí srdce, Yellow G.R.,Yellow Banana, Albertovské a Tiger Tom.-Stupické, Start,De Berao, Perun,a různé jiné i keříky půjdou až po zmrzlých volně do hlíny, nebo do kýblů, stejně tak převislé truhlíkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika