Okurky Saladin



radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?)
29.4.2009 12:38

Praha - holesovicka trznice

- roubovane salatovky - 50 Kc

- rajcata a papriky se daji sehnat za 12 Kc

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 215.123 (?), 29.4.2009 11:41, zobrazeno: 26710x

Zdravím,

zakoupil jsem roubované okurky Saladin (salátovka) a už jsou pár dní ve skleníku. Hodně jsem se snažil nastudovat o jejich "zaštipování". Jak první květy vyštípnout, na výhonech nechat jen jeden list, atd...

Jenže od prodejce jsem se dozvěděl, že tuhle roubovanou odrůdu mám prostě nechat být a jen sklízet, že není nic potřeba řešit. Pouze pěkně navést na síť ať leze nahoru.

No nevím, mám v tom teď zmatek. Po všech těch radách a návodech na okurky se mi prostě nezdá, že bych to měl nechat být jen tak...

co tedy s tím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.60 (?), 29.4.2009 11:56

Čau, dočetl jsem se, že hybridní salátovky F1 (Saladin aj. hadovky jsou určitě F1) se nemusí zaštipovat. Tak je to asi pravda... Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.60 (?), 29.4.2009 11:58

Nemusí se zaštipovat. Kolik stojí naroubovaná okurka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 29.4.2009 12:38

Praha - holesovicka trznice

- roubovane salatovky - 50 Kc

- rajcata a papriky se daji sehnat za 12 Kc

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.60 (?), 29.4.2009 13:12

... tak to je celkem vývar za 50kč... U nás ve Zlíně nevím, kolik stojí roubované okurky. Papriky a rajčata jsem viděl na trhu taky za 12kč. Máme svoje sazenice a řekl bych, že je to lepší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.26 (?), 30.4.2009 18:11

Předloni jsem koupila naroubované okurky v zahradictví v Tlumačově, hergot, taky stály 50 káčé, ale paní říkala, jak budou odolné, rodit že budou jak vzteklé. Prdlajs. Ty, které jsem si předpěstovala, měly větší úrodu, vzrůstem dávno ty roubované předhonily a jakmile přišla plíseň, roubované ji chytily první. Takže není všechno zlato, co se třpytí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.138 (?), 30.4.2009 21:08

... a kde v Tlumačově? U Talaše? Jsem z Otrokovic, tak to znám. No to jsem zvědavý na svoje roubované i neroubované hadovky i melouny...  To nerad slyším, že neměly roubovanci výsledky. Vkládal jsem do toho naděje...   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.10 (?), 13.5.2009 9:45

ahojky, já jsem u Č. Budějovic (600 m.n.m.)a roubovaný okurky ve skleníku si nemůžu vynachválit, nic s nima nedělám, nevyštipuju a roděj jak vzteklý. Jen občas je musím trochu seřezat, aby mi totálně nezaplevelily skleník. V podstatě si v říjnu oddechnu, že konečně budeme jíst i jinej salát, než okurkovej. Tchyně je u Žlutav (ZL), roubovanou okurku si koupila tady a dala doma do skleníku, a chytla jí hned plíseň a stála za prd... že by to bylo podnebím?? U nás stojí roubovanka 35,- Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.26 (?), 13.5.2009 10:19

Jojo, u Talaše. Jezdila jsem si tam na sazenice, sadbové brambory a tak různě. Nerada bych na ně házela nějakou špínu, paní i pán jsou fajn, ochotní a takoví normální lidi. Bohužel mi vloni prodali sazenice gigantů, vyrostly normální kedlubny. Jo, ještě roubovaný meloun, podařilo se mi vypěstovat tři malé melouny. Ale to mohlo být i počasím. Letos jsem si napěstovala čtyři sazenice melounu Jánošík (ze šesti semen v sáčku vzešly jen ty čtyři). Tak uvidíme, jestli roubovaný jo nebo ne. Bohužel předevčírem a včera se hodně ochladilo, tak nevím, jestli to přežijí. Sice jsem je včetně paprik a rajčat přikryla, kdyby to šlo, dám jim šály a palčáky. Tak snad ještě dnes a se zimou bude definitivní konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 14.5.2009 8:36

Proti Talašům nic nemám, taky nechci a nemůžu nic proti nim říct. Kupoval jsem tam jen vloni pár sazenic už ani nevím čeho... a byly dobré. Taky mám 4 sazenice Jánošíka z toho 2 jsem narouboval, tak uvidíme. Jsem zvědavý na žlutý meloun, jestli se podaří... chuť, velikost, množství... Sadit je budu tento víkend společně s ostatníma melounama taky roubovanýma i normálníma. Rouboval jsem prvně i hadovky Saladin, Saturn tak jsem zvědavý na porovnání z neroubovanýma. Ještě mám Vandu a Lindu. Tak uvidíme  Jak pěstuješ ty melouny? Mám na mysli, jestli na textilii, hnojení, poloha záhonu atd...? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika