Okurky nakladacky



Morfeuss - (5) - 251.244 (?) 
6.7.2021 13:19, zobrazeno: 1303x
Dobry den, prosim o radu, co delame spatne, uz druhy rok po sobe nam vubec nevzesly okurky. Davame kazdy rok stejne kolem Marka, vzdycky byla velka sklizen (cca 100 sklenic) a ted jiz podruhe ze dvou sacku seminek vzeslo ca 6 rostlin. Semena stara nebyla a moc hluboko taky ne, zalivka pravidelna. Dekuju za tipy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 145.41 (?), 6.7.2021 17:48

Dobrý den. Jen napíšu svůj postup. Stará semena nevadí, u okurek je to v pohodě. Sám okurky předpěstuji, jak vidíte z fota. Ta nádoba stojí na vyhřívané fólii a klíčí perfektně. V tomto stavu je umístím do sadbovače po jednom semínku. A až narostou a přijde ten správný stav, tak se vysadí ven do země. A pak už je to na umění pěstování. Hodně zdaru. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.41 (?), 6.7.2021 17:51

Ještě foto z letošní výsadby 6. června. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 6.7.2021 19:32

Mám taky potíže, před dobou řekněme 10-15 roky vše co jsem tam nasypal vzešlo. Dnes s tím dělám psí kusy, nakličuju, namáčím, motám do ponožky a stejně to vzchází jak noty na buben. Mám pocit - jen pocit, že současné hybridy mají s klíčením nějaký problém. Že stará semena okurek nevadí, platilo za první republiky. Když zkusíte dnes vyset šestileté semeno (okurky by běžně měly mít klíčivost 10 roků), nevzejde ani semínko. Taky je otázka, kolik let to leželo ve skladu, než to prodali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 6.7.2021 21:11

Okurky mají rády teplo a to loni ani letos v době výsevu okurek nebylo. Dříve jsem je také vyséval přímo do půdy a vzcházely mi špatně, proto jsem už před mnoha lety přešel na předpěstování. Okurky doma či ve skleníku vcházejí v 99%, jen je s nimi trochu víc práce, neb je potřeba je otužovat. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.107 (?), 6.7.2021 23:05

Možná neděláte nic špatně. Zkontrolujte jestli vám je nesežrali slimáci jako u nás loni skoro všechny a letos většinu z toho co jsem dosazoval k doma předpestovaným. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.5 (?), 7.7.2021 12:21

určitě slimáci, u mě jeden den vykouknou ze země a druhý den tam nejsou. Taky je sázím až když jsou větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 7.7.2021 13:14

Pachatele možno hledat i mezi opeřencienlightened-vrků, vrků, semínka mám v krkucheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika