okrasné dýně



host - 219.88 (?)
13.2.2009 12:24

oprava-suchá semínka v kelímku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 197.142 (?), 8.9.2008 11:40, zobrazeno: 16649x

Místo okrasných dýní různých tvarů a zbarvení se mi urodila většina stejných - kulaté, velikosti většího tenisáku, svétlé barvy.Na dekoraci jich stačí pár, dá se zbytek sníst jako normální dýně?A pokud ne tak proto, že nejsou dobré, nebo snad jsou jedovaté_?Majka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.145 (?), 27.9.2008 7:27

Jako laik se řídím čistě insitnktem. Vycházím s toho, že co je hezké, patří do pusy :) Prťavá jabloň-bonsajka není také jedovatá tím, že ji od mala pěstitel trápí nůžkami a nakrucováním, ač by na to měla mít právo.U známých jsem dostal pár velikých semen různě barevných fazolí. Prý snad pouze okrasných a tedy zaručeně jedovatých. Lahůůůdka...!  No každá fazole je totiž jedovatá, pokud se neuvaří.Za pár let jsem na ty samé narazil i v potravinách. Ty malé tykvičky Vás maximálně otráví odstraňováním tvrdé kůry (pozor na ůraz).Chutnaj skvěle.Cpu je do číny, salátů...    Pro jistotu dejte nejdříve "ochutnat" manželce :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.9.2008 9:40

Pisatel si nevšiml, že dotaz zadala žena - Majka.  Takže Majko, dejte nejdřív ochutnant manželovi!   Ale teď vážně - malé dýně jsou normálně jedlé, jen je s tím velká práce.  Snad Vás to neodradí.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.88 (?), 13.2.2009 12:24

Chci se zeptat: z loňských dýní, které jsem dostala na ozdobu, jsem vyloupala semínka.Kdy je mohu nechat klíčit a jak se to dělá?Mám v plánu je dát kolem kompostu, ale vůbec nevím jak na ně.Zatím mám suchá semínka v kompostu.Poraďte prosím.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.88 (?), 13.2.2009 12:24

oprava-suchá semínka v kelímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 31.3.2009 15:16

Já si semínka dýní předpěstuji v kelímku a do kompostu dávám rostlinky po zmrzlých, když mají aspoň tak 10 cm, vysadím je tak v polovině dubna. Pokud jsem je sázela přímo do kompostu, nevyrostly mi, předpokládám že je sežrali slimáci, kterých mám hodně. Když vysadím rostlinky větší, tak je obsypu hned granulemi proti slimákům, protože jim hodně chutnají. Kompost mám blízko stromů, po kterých se hezky pnou a na stromech jsou okrasné dýně pěkně v suchu a hezky vybarvené. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 14.7.2009 11:14

Zdravím, znáte či pěstujete někdo tento okrasný "dýňohříbek"? Máme ho z Bulharska a jede tu jako "blázen"...

dýňohříbek
dýňohříbek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.35 (?), 14.7.2009 12:31

Já si myslím, že by to mohla být dýně mini turban.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 17.7.2009 10:03

Vypadá to že máte asi pravdu Olino. Skutečně jsem našel tykev pod názvem miniturban. Díky za reakci.. T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika