Odpadávání květů paprik



Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?)
26.6.2013 7:26

Mám taky papriky ve skleníku a taky mi odpadávají maličké plody, květy hnědnou a padají. Je to asi počasím - není teplo a pořád prší. Hodně lidí tady píše, že jim papriky letos nejdou, mě nevyjímaje. Přidala jsem železo, hoštické hnojivo, novou hlínu, pravidelně zalévám, starám se každý den. Teď už to taky klidně můžu mít přehnojené třeba... Myslím, že kdybych to hodila radši na hnojiště a šla se na to podívat jednou za měsíc, tak se tomu bude paradoxně dařit jako nikdy laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 112.183 (?), 20.6.2013 18:47, zobrazeno: 10236x

Prosím o pomoc, jestli by mi někdo neporadil, co dělám špatně, že mi odpadávají květy u paprik. Papriky pěstuji na balkoně, sluníčko ok, květináč obrovský, hlína kupovaná (ale ze stejné mám i rajčata a ty jsou naprosto v pořádku, takže to hlínou není), hnojím hoštickým tekutým hnojivem na rajčata a papriky (a rajčata prospívají, takže vylučuju i hnojivo)... už skutečně nevím, co by jim chybělo. Papriky jsou krásné, veliké, se spoustou listů a květů, ale nyní mi kvetlo 6 květů najednou, opilily se, byla tam tak 4mm paprička a naráz všechny květy - tedy miniaturní papričky zvadnou a upadnou (napřed zvadne ta šťopka co je nese a pak odpadne celý květ). Jestli byste mi někdo dokázal poradit, co bych s tím mohla dělat, tak budu moc vděčná. Rostlinka má nasazeno spoustu květů a takto jsem již přišla dohromady o deset :-(všem moc děkuji předem za rady

zvadlé květy - všechny
zvadlé květy - všechny
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lexa.elektro - (18) - 14.170 (?), 25.6.2013 16:45

mám stejný problém, ale papriky jsou ve skleníku, zdravím!



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.6.2013 17:31

Neopylené plody, může být vlhký pyl, horko, mokro, uberte dusíku přidejte fosforu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?), 26.6.2013 7:26

Mám taky papriky ve skleníku a taky mi odpadávají maličké plody, květy hnědnou a padají. Je to asi počasím - není teplo a pořád prší. Hodně lidí tady píše, že jim papriky letos nejdou, mě nevyjímaje. Přidala jsem železo, hoštické hnojivo, novou hlínu, pravidelně zalévám, starám se každý den. Teď už to taky klidně můžu mít přehnojené třeba... Myslím, že kdybych to hodila radši na hnojiště a šla se na to podívat jednou za měsíc, tak se tomu bude paradoxně dařit jako nikdy laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 26.6.2013 8:41

bohužel, je to tak-papriky sou letos na odpis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.6.2013 8:48
Všechno má za vinu nejspíše dlouhá zima a dlouhé držení přísady v kelímcích. Ve skleníku jsem vysazoval nejdříve a tam se již pomalu chystám na první sklizeň, ve foliáku byla výsadba opožděna, tam jsem po výsadbě obral všechny plody a papriky se po krásných slunečných dnech daly dohromady a vypadají již dobře, ovšem venku to nestojé za nic, ani ty blbé rohy nerostou a to už je co říct. Dnes ráno vykouklo slunce ale už se zase kaboní a severák je hodně hodně nechutný.
skleník
skleník
skleník
skleník
zahrada
zahrada
Takhle vypadá paprika která je již skoro měsíc venku.
Takhle vypadá paprika která je již skoro měsíc venku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 26.6.2013 10:24

moje beraní rohy udělaly nějaké plody i venku v té zimě, potom ale vypadalo že natáhnou ráfy... teď vypadají otřesně jeden sem vyhodila, ostatní trochu obrůstají, teď ovšem zas zima včera 11 stupńů, ato sme 27O, m.n.m.Ve foliáku sou rostliny lepší ale taky nic moc, plody opadávají, rostliny napadají škůdci, akorát Amy je lepší, kozí roh jakž takž a kapie z koupeného plodu, takového toho dlouhého má krásnou papriku už má 15 cm, kupodivu se jí vyhýbají i škůdci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika