Obří řecké fazole



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 233.16 (?) 
27.1.2024 17:44

Vysokou teplotou to určitě nebude, protože průměrná roční teplota v Řecku je hodně vysoká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.10 (?), 21.2.2024 21:46

Dnes jsem ukončil ten pokus s pěstováním sazenice za oknem (výsev cca 1.1.2024). Účelem bylo, získat informaci, kdy bych mohl začít předpěstovávat sazenice doma za oknem a potom začátkem května vysadit kvalitní sadbu, ze které by vyrostly velké rostliny kvetoucí co nejdřív, předpokládám někdy na přelomu května a června. To by mělo do doby parných červencových dnů zajistit nějakou větší úrodu. Sazenici jsem vytáhl z květináče, kořenový systém se mně zdá velký a myslím si, že naděje větší úrody před začátkem parných dnů je velká. Výev těchto fazolí zahájím ve třetí dekádě března.

           Vladimír

PS.: Ode dněška by měly být obrázky v pořádku.

Sazenice
Sazenice
Kořenový systém
Kořenový systém
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.205 (?), 8.4.2024 19:35

Minulé úterý jsem namočil dvacet semen fazolí, potom jsem je dal naklíčit do mokré hadry. Dnes jsem dvanáct naklíčených vysadil do kelímků. V té hadře zbylo ještě sedm semen, jedno začalo ohnívat, tak jsem je vyhodil. S výsadbou počítám někdy okolo 15. května, takže musím teď udělat ještě ty spirály a chci také nějaký domeček, kde by se mohly eventuálně usadit nějaké dřevodělky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.160 (?), 12.4.2024 15:10

Naklíčené fazole postupně lezou ze země. Ještě než jsem s těmi fazolemi začal, tak jsem si udělal takový test na to jak je využít v kuchyni. Pochopitelně lze z nich připravovat speciální oblíbené řecké jídlo, které se jmenuje "Plaki". Je to velmi chutné, vařil (pekl) jsem to jednou, ale kuchařina není to co by mne bavilo. Tentokrát jsem zkusil udělat takové pikantní fazole, koupil jsem to jednou u pultu v Bille, stálo těch 10 dkg nějak okolo 30,- Kč. Chutnalo mně to a tak jsem to zkusil udělat ze svých fazolí. Je to jednoduché a chutná mně to. Není to sice na oběd, ale je to potěšení pro chuťové pohárky.

           Vladimír

Klíčící řecké fazole
Klíčící řecké fazole
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika