Nemoc rajčete?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 79.124 (?) 
29.7.2013 15:30, zobrazeno: 16225x

Ahoj. Na jednom rajčeti se mi udělalo toto. Je to skoro na každém listu? Co to je a co s tím dělat? Nenapadne to plody?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 29.7.2013 20:21

Mohla by to být i plíseň. Jsou na spodní straně listů na okrajích skvrn bělavé povlaky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.7.2013 22:59

Já bych řekl že plíseň to není, spíše septorioza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 30.7.2013 7:48

Mohla by. Na to by byla opět doplňující otázka, zda uprostřed skvrn vidíte černé plodničky. Začalo to jako drobné ohraničené skvrnky?

Ona by to nakonec mohla být i alternariová skvrnitost. Tyto debaty jsou víceméně zbytečné, protože když to stříknete třeba Ortivou nebo Dithanem, bude to účinkovat na všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.123 (?), 30.7.2013 13:07

A když to nechám být může to napadnout plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 30.7.2013 13:32

Ano, může. Pokud máte napadeno hodně listů, případně i stonky, raději to stříkněte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 31.7.2013 0:20

Septorióza nenapadá plody, ale to je jedno. V podstatě přípravky na plíseň rajčete /=plíseň bramborová na rajčeti/ fungují i na další důležité plísně /na padlí, kromě Ortivy, ne. Ale padlí je jen ve sklenících/. Psal jsem tady /asi u tématu okurky/, že Infinito páchne. Dnes jsem stříkal rajčata Ortivou, a zase ten smrad Infinita ze záhonu /stříkal jsem tato rajčata Infinitem asi před třemi týdny/. Tak fakt nevím. Infinito = fluopicolid + propamocarbHCl. Smrdí ten fluopicolid. Fluopicolid působí lokálně, propamocarb je systémový. Tak snad použít jen na venkoví okurky, kdy fluopicolid zůstane nahoře na listech a nedostane se na plody. V SR má registraci jen do brambor. Zajímavý je Profiler na plíseň révy. Taky obsahuje fluopicolid a má delší OL. Asi je účiný, ale smyslově nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 63.55 (?), 31.7.2013 6:55

Strikal jsem Infinitem brambory, ve skleniku okurky a rajcata, rajcata mam i venku. Mne az zas tak moc nepachne (asi mam utlumem cich), ale z brambor (cca 40 m2) ho citim i po 10 dnech, kdykoliv jdu okolo. Na padli ve skleniku jsem pouzil Topas, mam vetsi baleni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.123 (?), 31.7.2013 18:27

A co když všechny listy odstraním místo stříkání? :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 31.7.2013 19:04

Ve vašem případě bych odstranila více postižené listy, dle předpovědi počasí nás nečeká období vhodné k šíření plísní. O plíseň bramborovou se nejedná, ostatní choroby většinou plody nezničí. Moc bych to neřešila. Chemii bych v současné době před sklizní použila jen při silném infekčním tlaku plísně bramborové, která by hrozila zničením celé úrody. Jeden známý též postříkal brambory proti plísni, zatímco ony už zrály.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika