Nejsladší rajčata



mapri - (29) - 50.87 (?)
4.9.2018 16:42

U nás letos bylo nejsladší rajče Rosella, zajímavé je, že každým rokem je to jiné, loni to byl Mandat a letos nic moc. Marie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 6.9.2018 22:34

Je zajímavé číst hodnocení stejné odrůdy z různých míst. Napadá mne, že různým odrůdám svědčí různé podmínky a pokud je nemají, nevyjdou tak, jako jinde. Což má ale dalekosáhlé důsledky: pokud si chci být jist kvalitou odrůdy, musím ji zkusit ve svých podmínkách. A tolika let se nemám šanci dožítsad. Zvládám totiž jen tak do 5 nových odrůd ročně.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.142 (?), 31.8.2018 23:39

Mato vidim ze tam mas aj black cherry. Tie ako hodnotis ohladom sladkosti? Lebo ja ich mam tiez a mne velmi chutia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mato.zahradnik - (5) - 207.191 (?), 1.9.2018 10:06

Black cherry tam niesú, už ich nepestujem. Nahradil som ich Purple cherry, ale tie niesú na tomto obrázku. Black cherry chutili dobre, aj boli plodné, ale mali jednu nepeknú vlastnosť, veľmi sa kazili, už na kríku zvodnatievali, a akoby skysli. Toto mi tá Purple ch. nerobí, inak sú takmer totožné.Už ich neviem nájsť v ponukách semenárskych firiem, a tak je to jediná, ktorú si vysievam z vlastných semien, ostatné kupujem stále nové.

Čo sa týka meraní, tie najvydarenejšie mávajú okolo 11,5 °Brix. Inak bežne 9 -10 °Brix. Ale to len tie najsladšie odrody. 

Čo sa týka zdrojov semien, niesom odkázaný na tie pochybné stránky s pofidérnym "tovarom", objednávam normálne zo špecializovaných firiem, absolútne spoľahlivé, nieje problém si také vygoogliť. V podstate si vystačím s 3-5 firmami, ktoré sa mi osvedčili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 1.9.2018 11:36

Tak to jsme se toho moc o tom měření nedozvěděli.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.189 (?), 1.9.2018 12:52

Black cherry tam niesú, už ich nepestujem. Nahradil som ich Purple cherry, ale tie niesú na tomto obrázku.

Další neúplné info. Jaká je tedy odrůda na obrázku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.62 (?), 2.9.2018 16:07

Čo sa týka meraní, tie najvydarenejšie mávajú okolo 11,5 °Brix. Inak bežne 9 -10 °Brix. Ale to len tie najsladšie odrody.

Které odrůdy mají kolik? Je to problém napsat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 2.9.2018 8:30

Nejsladší rajče, které jsem kdy jedl, není cherry, ačkoliv těch mám také pár (ne zde zmíněná), ale koktajlové Mountain Magic. Alespoň letos. Jak to bude jiné, deštivější a chladnější roky, nevím. Má tolik cukru, že by se z něj dala pálit rajčatovice.wink A kyselinek tak akorát.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 2.9.2018 16:28

Tak nevím jestli nejsladší, ale prostě nejchutnější u nás gardenberry. Sadím je už tři-čtyři? (ani nevím) roky a už jsme s příbuznýma(měli rostliny ode mne) podělili rajčatama všechny sousedy a všichni chodili s tím, že ohromné rajčátko. Jedna paní vysadila letost posbíraná semínka a prý si na ně chodí do zahrady jako na bombony. Lepší rajče jsem zatím nejedla, i když přes ně nejsem žádný odborník, prostě chci chutné rajče. Nikdo ani neřekl, že by jedl lepší, jen a jen chvála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 2.9.2018 22:19

Je Gardenberry F1? Podle toho, co píšete, ne. Zkusím je příští rok - hlas lidu, hlas boží. Můžete pár semínek postrádat?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mapri - (29) - 50.87 (?), 4.9.2018 16:42

U nás letos bylo nejsladší rajče Rosella, zajímavé je, že každým rokem je to jiné, loni to byl Mandat a letos nic moc. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika