Nejchutnější rajčata



host - 217.221 (?)
3.5.2010 18:16

Afrikány mám kolem rajčat každý rok a plní svoji funkci ochrany na 100%.Dobré je mít u rajčat i celer a to jak bulvový, tak řapíkatý. S měsíčkem zkušenost nemám, ale myslím si, proč odcházet od zavedeného a osvědčeného. Navíc je to veselé a pestré.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 183.242 (?), 28.4.2010 23:48

Já vloni měla afrikány, vysemenily se z předchozího roku a bylo mi líto je vytrhat. Tak vlastně rostla rajčata v afrikánovém záhonu a plíseň byla jen na maxirajčatech. Mohla to být náhoda díky stanovišti a počasí. Četla jsem, že měsíček zahradní, ten se moc neosvědčil, chytil brzy padlí a rajčata jaksi nerostla - bylo to těmi kytkami? Nevím. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.221 (?), 3.5.2010 18:16

Afrikány mám kolem rajčat každý rok a plní svoji funkci ochrany na 100%.Dobré je mít u rajčat i celer a to jak bulvový, tak řapíkatý. S měsíčkem zkušenost nemám, ale myslím si, proč odcházet od zavedeného a osvědčeného. Navíc je to veselé a pestré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.33 (?), 3.5.2010 12:04

Já používám na ochranu kuprikol, ještě je vhodné otrhat pár spodních lístků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 3.5.2010 18:42

Když mně se nelíbí mít zaplevelený záhon s rajčaty třeba afrikány nebo měsíčkem. A pochybuji o nějakém jejich efektu na plíseň. Používám od začátku července ORTIVU na střídačku s RIDOMILEM GOLD PEPITE po 14 dnech. Od konce srpna po 10 dnech. Rajčat mám plno a nehnijí a vím, čím je mám postříkané a jaké ochranné lhůty dodržet.    VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?), 3.5.2010 20:29

souhlasím, pokud bude letošní červen jako loňský, tak ani kvetoucí zlato s diamantem by plíseň nezastavily...

afrikán na mšice ano, ale plíseň? ne, ta je odvislá od místních podmínek jako sluneční strana, návětrnost, hustota výsadby, vzdušná vlhkost, časové období a samozřejmě počasí...

a pak jak zaléváte a zda a jak a čím stříkáte, to je prostě realita... bohužel... taky bych chtěl zdravá rajčata bez postřiků... ale to je jen chiméra...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.152 (?), 21.5.2016 22:09

Údajne pôsobí proti plesni zemiakovej a múčnatke bazalka. Tá určite zlepší i chuť plodov, no jej ochranná funkcia sa skôr prejaví medzi uhorkami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.21 (?), 16.6.2014 17:56

Jó bulharské rajčátka to je přímo pojem. Pěstuji na balkóně v 90l maltovníkách + ještě na nich dvě 30l korýtka z obi s vyříznutým dnem tak že vznikne asi 45cm hluboká nádoba. Při zakládání používám 40mm novodurovou trubku na bocích provrtanou 3mm vrtákem asi 30 dírek na délce 350mm otvory překrývám dederonovou tkaninou ze starých závěsů která slouží jako filtr. Tkanina je k trubce připevněná izolepou. Trubka slouží jako kontrolní šachta pro kontrolu hladiny vody měřím špejlí stejně jako se měří hladina oleje v motoru auta. Vrch trubky je vhodné uzavřít skleničkou nebo víčkem od aviváže kvůli zápachu a komárům. Pěstuji odrůdy Varna, Kaspičan,Bulgaria, Sofia a jiné. Všechny mají vynikající chuť, jsou masitá s hustou šťávou a mají jemnou slupku která se dá normálně sníst. Vnoučata a manželka by za ně i život dali. :-))  Loňská rajčata jsem ze zaskleného balónu sklízel ještě 15. ledna ale musel jsem přitápět. Když mi potom přišel účet za elektriku doplatit 5359Kč tak jsem měl mžitky před očima. :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.54 (?), 31.5.2011 10:42

Naprosto jednoznačně jsou to rajčata Kumato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.60 (?), 11.5.2010 14:46

... taky jsem si letos pořídil Pollicina . Věřím, že nezklamou... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.78 (?), 22.1.2011 21:31

Dobrý den všem pěstitelům. Prosím o porovnání odrůd Bejbino (to znám a pěstuji každoročně) a Pollicino. Kromě chuti mne zajímá hlavně velikost plodu a pevnost. Vybírám drobnoplodou odrůdu jako náhradníka za Idyll, jehož plody byly měkké a chuťově nic moc. Beruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika