Mšice zrušit



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
9.7.2021 22:32

Musel jsem si to vyhledat, ale odpovím Vám. JAR obsahuje benzisothiazolone, což je biocid, tedy "zabíječ života". Slouží jako dezinfekce. Je ho tam sice velice málo, ale je tam. Tatáž látka v trochu silnějších koncentracích také slouží jako pesticid. Dráždí kůži, při vniknutí do očí je docela nebezpečná.

Pokud ho použijete jednorázově, nejspíš se nestane nic. Pokud byste ho ale používal opakovaně, koncentrace v půdě by mohla být vyšší než bezpečná. V každém případě ta látka škodí půdním bakteriím, i těm "dobrým". 

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 28.103 (?), 9.7.2021 12:00, zobrazeno: 2112x

Jsem okupován armádou mšic. Listy papriček byly jimy doslova obalené a již i zkroucené. Postříkal jsem je roztokem jaru.

Tak jsem zvědav, kdy mi ty papričky hebnou =D

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.73 (?), 9.7.2021 12:11

Roztok jaru se nepoužívá na jedlé rostliny a pak se má osprchovat čistou vodou wink.Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.25 (?), 9.7.2021 12:13

Nejprve se na půdu dá fólie, pak se rostliny postříkají jedlým olejem. Odmašťovač se použije po cca půl hodině a naposledy se to celé ostříká teplou vodou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 9.7.2021 12:47

To by mohlo fungovat. Jen otázka: co používáte jako bezpečný a účinný odmašťovač? To odstranění oleje je důležité pro průduchy na listech.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.103 (?), 9.7.2021 14:34
A co jar. Jak půdě vadí on?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 9.7.2021 14:53

Pokud se řeší pěstování v nádobách, tak to lze řešit ve vaně-sprcháči pomocí proudu vody, venku se na rozprostřenou igel.fólii dá např.froté osuška, která se po akci-oplachu bleskově šupne do nádoby, odnese k oprání-kdo chce, hledá řešení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 9.7.2021 16:22

Jestli je řešením vymýšlet ptákoviny typu - nastříkám olejem, umyju jarem... Použijte nějaký postřik - Ninja, Sanium system...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 9.7.2021 22:32

Musel jsem si to vyhledat, ale odpovím Vám. JAR obsahuje benzisothiazolone, což je biocid, tedy "zabíječ života". Slouží jako dezinfekce. Je ho tam sice velice málo, ale je tam. Tatáž látka v trochu silnějších koncentracích také slouží jako pesticid. Dráždí kůži, při vniknutí do očí je docela nebezpečná.

Pokud ho použijete jednorázově, nejspíš se nestane nic. Pokud byste ho ale používal opakovaně, koncentrace v půdě by mohla být vyšší než bezpečná. V každém případě ta látka škodí půdním bakteriím, i těm "dobrým". 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 10.7.2021 6:51

Nikdy jsem nenavrhoval postup, při kterém se může odmašťovací přípravek dostat do zeminy! Pokud někdo chápe text opačně, není to můj problém... Jestli se ptající osoba nevyjádří ve smyslu jaké množství rostlin pěstuje, kolik času by mu zabralo mechanické likvidování škůdců, chce řešení pomocí chemikálií...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 10.7.2021 9:50

Také jsem to nikde netvrdil a rozhodně Vás nenapadal. Není třeba se bránit. Tohle jsou většinou obecné diskuze a tak jsem jenom upozornil na to, co by mohlo hrozit.

Jakékoliv chemické postřiky se nakonec do půdy dostanou, nelze tomu úplně zabránit ani nepropustnou fólií. Je třeba s tím počítat a také podle toho volit druh postřiku. Anebo se smířit se ztrátami, když postřiky nepoužijeme. To je moje volba a ty ztráty jsou přijatelné. Tedy zatím u mne a pro mne.

Obecně jsem si všiml, že spousta lidí hledá první řešení v chemii. A očekávají od ní "konečné řešení". Můj názor je, že chemie by měla být až ten poslední krok, když všechno jiné selhalo. Ale v mnoha případech ani ta nefunguje spolehlivě. Příkladně kontaktní prostředky vyžadují naprosto dokonalé povlaky na celé rostlině, jinak si ten patogen cestu stejně najde. Což není v lidských silách docílit už proto, že rostliny stále rostou. Navíc si lidé většinou ani nezjistí, jak prostředek funguje, co obsahuje a jak může škodit. Prostě bezvýhradně důvěřují výrobcům, případně, a to je často ještě horší, babským radám z internetu. Kajícně přiznávám, že jsem jednu také zkusil - pochopitelně bez výsledku.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika