Melounoviště 2012



host - 204.146 (?)
14.5.2012 15:36

Současné počasí není moc vhodné na přesazení, ale co s tím děláte? Aby pak zase nebylo pozdě? Venku máme zatím jen dýně a pár rajčat... Melouny letos zkoušíme i žluté - máte s nimi někdo zkušenosti? Potřebují míň/nebo stejně místa na záhonu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 172.200 (?), 24.4.2012 8:54

Vím že je ještě asi brzo, ale chtěl bych se zeptat jak se mají přesazovat sazenice melounů ale i dalších tykví (cukety, Hokkaido, Lungo)?  Zda zachovat stejnou hloubku tak aby krček byl v rovině se záhonem nebo zda se utápějí podobně jako rajčata? Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.4.2012 11:30

Pokud máte na mysli přesazení ven na záhony, tak neroubované sazenice tak jak byly nebo po děložní lístky, u roubovaných je to jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.146 (?), 14.5.2012 15:36

Současné počasí není moc vhodné na přesazení, ale co s tím děláte? Aby pak zase nebylo pozdě? Venku máme zatím jen dýně a pár rajčat... Melouny letos zkoušíme i žluté - máte s nimi někdo zkušenosti? Potřebují míň/nebo stejně místa na záhonu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.5.2012 19:34

Jestli máte na mysli cukrové melouny (žluté) tak ty zaberou méně místa než klasické vodní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 14.5.2012 16:20

letos jsem na naléhání manželky objednal poprvé sazenice melounů

konkrétně mi přišel zrovna dneska vlakem roubovaný meloun Crimson Sweet a roubovaný meloun - Lajko II F1

ale mám problém... samozřejmě NENÍ kam meloun dát... mojí prioritou jsou rajčata a pokud do pátku nezmrznou, na meloun opravdu nebude místo...

šlo by melouny dát někam MEZI rajčata? většinou mezi rajčata dávám bazalku nebo afrikány na zpestření, ale co meloun? že by se kolem rajčat plazil po té textilii?

vyroste z toho něco? samozřejmě mu rajčata budou brát sluníčko, ale je to místo s celodenním svitem a nějaké se na něj taky dostane

loni jsem tam myslím dal i jednu cuketu a té to nevadilo, si tam lebedila a slušně plodila


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.5.2012 19:21

Pokud byste to udělal tak je to velmi špatné rozhodnutí. Melouny zastíní půdu pod rajčaty která se nebude vyhřívat, nebudou se plazit mezi rajčaty ale budou vylézat na rajčata za sluníčkem, nebudete moci vstoupit mezi rajčata aniž byste nepoškodil rostliny melounů, zvláště roubované rostliny melounů dokáží zarůst velkou plochu. Cuketa je keř ale meloun vyžene pětimetrové šlahouny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 14.5.2012 20:46

hm, tak to jste manželku Mirku nepotěšil cool ale myslel jsem si to... zkusím někde u plotu zabrat kus trávníku, vyhnojit kompostem 60x60cm díru, dát černou textilii a táhnout meloun podle plotu, to je jediná šance...

lze udělat "hnízdo" a dát dvě sazenice k sobě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 14.5.2012 21:24

To raději jednu do květináče, než dvě vedle sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.5.2012 21:43

Taky jsem to tak provizorně řešil, možná by se dal táhnout i po plotě, ve foliáku je běžně tahám po okurkové síti. Než dva do jednoho hnízda, tak bych je dal samostatně metr, půldruhého metru od sebe.

Meloun na trávníku.
Meloun na trávníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.249 (?), 14.5.2012 21:52

napadá mi zrušit dceři pískoviště, bazén nebo trampolínu, ale to bych asi dostal do tlamy laugh

nechci to vidět černě, ale asi některá sazenice půjde do kompostu, to prostě nebudu mít kam dát, jsem se unáhlil...

a ve skleníku bych musel kvůli jednomu melounu oželet třeba 4 lilky a to se mi nechce :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika