Melounoviště 2009



syky1977 - (20) - 3.125 (?)
25.8.2009 15:30
Tak teda také ještě přidám nějaké foto.Abych to shrnul, tak na té mé jedné sazenici roubovaného melounu jsem nechal 11 melounů, zbytek už asi 10 dní uštipuji protože by stejně nevyrostly.Těch 11 melounů co jsem nechal je ve velikosti od 16 do 25 cm v průměru a a jeden 25 centimetrový už zastavil růst ale zbytek pořád pěkně roste.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Tento už neroste
Tento už neroste
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 40.188 (?), 24.8.2009 22:26

To mě také... pane M.Z.kdepak Vás máme? mě by moc zajímala fotka toho pole teď jak vypadá-bylo zajímavě řešené.Kolik má na šířku? a jak to vypadá u Vás 3.125? nějaká aktuální by nebyla? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 175.250 (?), 24.8.2009 23:08

No samozřejmě že byla, ale jak jsem psal výše choroba, která mě v pěstování melounů každoročně předčasně ukončí vegetaci se nenechala zahanbit ani letos a tak z melounoviště zbylo téměř, jak už se to tu několikrát psalo, jen seno. Naštěstí tedy se přece jen podařilo vypěstovat a tak místo sena přidám aspoň nějakou fotku. Jen podotýkám, že některé melouny na fotce jsou malé protože těm větším se zatím nechce moc uzrávat. A ještě k těm rozměrům: šířka cca 2,4m a délka 15m defacto melouny rozděluji zeleninovou a bramborovou část pole.Mimo  tohoto mívám další 2-3 menší políčka.Pěkný den

Trochu barev
Trochu barev
a ještě jinak
a ještě jinak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 25.8.2009 12:05
Ja mám takový dojem, že pokud melouny doteďka nenarostly do těch 12-15 kilo, tak už nenarostou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 25.8.2009 12:26

Ta barevnost je úžasnáale nějak si nedovedu představit jak na šířce 2,4m máte tak dlouhé šlahouny?nebo je táhnete směrem dolů?to asi ne.Proto mě zajímalo to Vaše políčko.Musí to být pastva na oči když ještě bylo zelené a melounci Všech možných barev.Krááása moc děkuji i za Vaše skvělé rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.239 (?), 25.8.2009 14:26

Dobrý deň, po dlhej dobe hlásim stav z garáže. Červené melóny úplne zoschli, najskôr som myslela že plesňou, potom že som ich snáď spálila kuracincami, ale žlté prosperujú aj naďalej, tak to bude asi tým, čo popisovali aj ostatní. Melóny našťastie dozreli, sú malé ale sladučké a šťavnaté, každý deň jeden dva zjeme. Žlté ešte nedozrievajú, ale už zastavujú rast. Poučenie pre budúci rok: treba dať väčšie nádoby a do nich iba po jednu rastlinu a zo začiatku viac prihnojovať. Výhoda garážovej pôdy je tá, že z nej nevylezie žiadny slimák ani iná háveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ma.li - (10) - 234.239 (?), 25.8.2009 14:28

Ešte obrázky.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
syky1977 - (20) - 3.125 (?), 25.8.2009 15:30
Tak teda také ještě přidám nějaké foto.Abych to shrnul, tak na té mé jedné sazenici roubovaného melounu jsem nechal 11 melounů, zbytek už asi 10 dní uštipuji protože by stejně nevyrostly.Těch 11 melounů co jsem nechal je ve velikosti od 16 do 25 cm v průměru a a jeden 25 centimetrový už zastavil růst ale zbytek pořád pěkně roste.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Tento už neroste
Tento už neroste
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 46.94 (?), 25.8.2009 15:58

Pane Syky, právě jste mi odpověděl na mou otázku, kterou jsem si dnes ráno kladla nad mým melounovištěm, díky. Říkala jsem si totiž, že by bylo asi dobré "nějak" zakončit růst dalších melounů, aby rostlina měla víc síly pro stávající velké a větší melouny. S melounařením nemám zatím moc zkušeností, postupuji hlavně intuitivně a také dost koukám sem, na tento web. Jen Vás prosím o upřesnění, co uštipujete, zda malé melounky, nebo konce všech šlahounů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.238 (?), 25.8.2009 17:40

Oxalistriangularis, nevím, jak pan Syky, ale já asi před měsícem uďobala téměř vše, co bylo podle instinktu zbytečné _ tedy šlahouny bez květů, s květy i malými melounky, které by už neměly šanci. Dokonce jsem ostříhala i šlahouny za velkými plody a nadále pilně zaštipuji to, co má tendenci dorůstat. Ale jsem pěstitel "na baterky", takže netuším, zda dělám dobře, ale melounům se daří. Na jedné sazenici 13 pěkných plodů, na druhé 8 + 1 už zpracovaný v žaludcích. Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.238 (?), 25.8.2009 17:44

40.188 díky za pochvalu, ale nenechte se mýlit, pecek měl habakuk, to byla jen náhoda, že ho manžel rozkrojil zrovna v místě, kde pecičky nebyly. Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika