Melounoviště 2009



ma.li - (10) - 115.245 (?)
21.7.2009 13:08

Na políčku na garáži je už okolo 10 červených melónikov. Najväčší má asi 6cm. Vyrástli počas horúčav pred niekoľkými dňami. Žltým melonom bolo priveľmi teplo, boli cez deň zvadnuté, aj keď som ich polievala ráno aj večer. Bolo 34 stupňov a na streche ani nehovorím. Malé plodíky opadali. Zato červeným to vyhovovalo, podrástli práve v tom období. Teraz je znova ochladené, ale myslím že tieto už neodpadnú.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 55.26 (?), 20.7.2009 14:24

Mně se nedaří. Mám tři sazenice na černé textílii v takovém improvizované ohrádce z tabulí skla, přikryté částečně bílou netkanou textílií, vypadají docela fajn, na jedné jediné jeden pidimelounek. Letos myslím nebude nic, to už se asi dohnat nedá. Snad příště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 20.7.2009 21:54

Dobrý večer, stal jsem se pěstitelem melounů loni a hned jsem sklízel dva plody přes půl kila (800 a 700 g). Letos jsem chtěl mít větší úrodu a tak jsem hned po mrazíkách vysadil pár melounů ven i do skleníku. Zasadil jsem jak semenáče vypěstované v zimní zahradě, tak i semena samotná. V zahrádkáři jsem četl článek o pěstování melounů v podkrkonoší na černé folii a tak jsem to letos skusil. Výsledek nic moc, ani jedno semeno nevyklíčilo, tak jsem tam pích pár rostlin co vyklíčily jinde (zbytek semen jsem na jaře poházel po záhonech a ty jak na potvoru skoro všechny vyklíčily). Rostlinky jsou venku sotva 20 cm veliké.

Zato ve skleníku rostou jako z vody, má tam tři rostlinky a našel jsem už jeden melounek o velikosti asi 18 cm. Pnou se pod račatama a i po nich. Vůbec nevím jestli se mají zaštipovat, ale nějaké štípu a nějaké ne. Právě ta štípaná zaplodila... No a je dobré zaštípnou vetvičku za plodem co se oběvý? Protože většinou se oběvý plod a ve velikosti tak 3 cm uhnije, to už uděla spousty krát. Děkuji za každou radu. Možná to tu někde je napsané, ale bolí mě oči a nemůžu si to celé tady přečíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ma.li - (10) - 115.245 (?), 21.7.2009 13:08

Na políčku na garáži je už okolo 10 červených melónikov. Najväčší má asi 6cm. Vyrástli počas horúčav pred niekoľkými dňami. Žltým melonom bolo priveľmi teplo, boli cez deň zvadnuté, aj keď som ich polievala ráno aj večer. Bolo 34 stupňov a na streche ani nehovorím. Malé plodíky opadali. Zato červeným to vyhovovalo, podrástli práve v tom období. Teraz je znova ochladené, ale myslím že tieto už neodpadnú.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 22.7.2009 22:24

Jéééé už jsou moc pěkné-ted už jen ty plody rozmnožit, ale i tak můžeme být rádi za to co máme v tomto počasí.Děkuji za fotkyVaše garáž bude nádherná zachvíli se ani nedostanete k pytlu abyste je zalila a pozor na sousedy ať je nespapají-chtělo by to nášlapný alarm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 22.7.2009 13:26

Aha, aha, tak po pár dnech jsem si to tu tak ňák projel. Vidím že upadávání plodů je normální, tak to mě uklidnilo. Zaštipovat je tedy asi zbytečné, když koukám na ty pole, to by se někdo uštípal. Včera jsem ale zjistil, že když jsem za plodem větvičkku ufík, tak plod se začal vyvíjet. Tak jsem tam hned za každým plodem zaštípnul. Ten jeden melounek je už strašně veliký, má okolo 25 cm a už se namáčknul pod lištu ve skleníku, musel jsem ho vyprostit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 25.7.2009 13:14
Za týden melouny svou velikost zdojnásobily. Rostou o 106 a na nových výhonech přibývají nové plody.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.125 (?), 25.7.2009 15:05
No me tech par melounku co jsem tam mel odpadlo, dneska jsem se dival na zahon a nasel jsem 4 kvetouci melounky a asi 8 ktere co nevidet vykvetou tk snad z toho jeste neco bude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 26.7.2009 12:11

Skvělééé tak to už jste za vodou-teď už to valí.Já se jdu dnes mrknout jak to vypadá.Je fakt, že ted ty nové výhony plodí docela hodně-zatím jsem napočítala před týdnem 12,tak uvidíme dnes-jenže se bojim co uvidím-docela hodně pršelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 31.7.2009 22:15

 Hlásím, že u mě už to valí-plodů a plodů ani je nemohu spočítat, nevím kde jsou kořeny, lezou zelené i pruhované, průměr tak 13cm-zatím asi kolem 25melounků, ale nevidím tam dobře.Teď to opravdu jedeee-super.Ovšem u mě bude problém pokud nebude, tak týden pršet a já je budu muset zalít, tak nenajdu kořeny:(je to obr pole a tohle jsem nějak nedomyslela:(jak to děláte vy?nebo vůbec nezaléváte?necháváte na přírodě? Je super, že nechytají žádnou plíseň atp.asi se příští rok vyprdnu na rajčata a udělám si políčko 50x50...V v rodině je tak na 60lidí, tak snad to vystačí  hodně sluníčka přeji a taky hodně foťte!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 1.8.2009 8:03
Máte roubované melouny? Kolega, který je pěstuje na poli, loňský rok zalíval jen při výsadbě. Já mám roubované, ale taky vodu po ruce, takže mi to nedá abych občas nezalil. Pokud je podnož dýně tak ta se taky nezalívá a roste... Za poslední horký týden jsou viditelné přírustky jak na velikosti melounů, tak na počtu nových. Letos jsem poprvé koupil čtyři roubované sazenice ale příští rok se chystám naroubovat si je sám.
Tento je největší
Tento je největší

"přírustek" za necelý týden
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika