Máme ubohé papriky



Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?) 
24.6.2013 9:19, zobrazeno: 5771x

Na jaře jsem si koupila semínka paprik - černé, žluté a červené plody. Těšila jsem se obzvlášť na ty černé, protože jsme je ještě nikdy neměli. Po předpěstování v kelímcích jsem všechny rostliny zasadila do skleníku. Pak přišlo to chladné období plné dešťů. Minulý týden jsem se dozvěděla, že mají papriky chlorózu, koupila jsem tedy tekuté železo, zalila tímto roztokem, pak jsem přidala ještě hnojivo na papriku a rajče. Rostliny jsou ale pořád takové zažloutlé, na výšku mají jen cca 20 cm a plody jsou malinké, některé už zralé, ale jen takové jednohubky. Čím mám hnojit a co mám dělat, aby papriky ještě všechno dohnaly? Loni jsme měli krásné velké rostliny, letos nic crying

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 24.6.2013 9:26

Žádnou chlorózu nemají, dělají to více pěstitelům, je to průběhem počasí. Udělat můžete to, že koupíte slunce a budete jim svítit a hřát. Platí zákon minima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 24.6.2013 11:21

No já myslím, že ji mají :) Ukazovala jsem to zahradnici a podle příznaků chlorózu potvrdila. Už je to ale lepší, to železo trochu pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.6.2013 11:22
Díky nádhernému slunečnému a horkému počasí mi papriky ve skleníku i foliáku doslova poskočily před očima, bohužel venku se stále ještě nerozhodly zda porostou nebo ne. Přes nějaká ta malá negativa, jako např. že se v létě více potím, je přesně slunce a teplo v noci to co rostliny a zvláště papriky potřebují. Pohnojeno již máte a tak bych poradil ještě otrhat bez milosti všechny plody a doufat že se opět vrátí horké letní počasí, povzbuzené sluncem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 24.6.2013 11:29

jak píše Mirek

já bych osobně ještě doporučil otrhat nemilosrdně i všechny květy co se tvoří!

u paprik venku se mi tohle vždycky nakonec vyplatilo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika