Mám něco s paprikami?



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?)
17.6.2009 14:44

K smíchu to je, ale v dobrém. Nic si z toho nedělejte, žádný učený z nebe nespadl a kdo nic nedělá, nic nezkazí. Za pár roků Vám to bude k smíchu taky, teď musíte bohužel hlavně postříkat ty papriky. A je lepší vždy se zeptat než o rostliny přijít. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 17.6.2009 10:50, zobrazeno: 14949x

Dobrý den. Když se podíváte na foto mých paprik je s němi něco v nepořádku a případně co? Nové lístky mi rostou dost okousané, čím to je? A co u paprik znamenají ty semínka u nových lístků nebo co to vlastně je? :) Děkuji moc a věřím, že začátečníkovi poradíte.

Bez názvu
Bez názvu
Papriky
Papriky
Papriky 2
Papriky 2
Papriky 2
Papriky 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.6.2009 11:54

Ach jo, semínka, se mnou to sekne. Okamžitě postřik proti mšicím. Jaký, to si tu najdete. Návnadu proti slimákovi, nebo ho vyčíhat a přepůlit lopatkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.82 (?), 17.6.2009 13:02

jinak slimák tam žádný není, protože pěstuji na balkoně :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.12 (?), 17.6.2009 12:32

Předpokládám, že je to důsledek toho, že jste snídal vtipnou kaši, že? Mšice postříkejte nejlépe Mospilanem působí systémově ,takže nemusíte stříkat zespodu listů, kde je mšic nejvíc, zaručeně už zítra tam nebude ani jedna.Ale stejně si myslím, že to byla sranda. Irena   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.5 (?), 17.6.2009 12:53

Hlavně si ta semínka nesušte na příští rok  U nás letos mšice trápí zatím spíš rybíz a jabloně. ve skleníku na paprikách zatim dobrý, jen jak jsem vyštípala ty květy mám dojem že mám po úrodě příště zase poslechnu rady ptáka loskutáka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.82 (?), 17.6.2009 13:02

Vtípek to nebyl, bohužel jsem naprostý začátečník. Můžete mi poradit jaký přesně ten postřik na to mám pořídit a jak často se stříká?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.60 (?), 17.6.2009 14:40

... no já spadnu z noh...  - semínka, ty jsi teda řízek !. Pirimor, Mospilan, Karate, Fast... atd. Semínka = Mšice jak hovada,  tys mě rozesmál... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 17.6.2009 14:44

K smíchu to je, ale v dobrém. Nic si z toho nedělejte, žádný učený z nebe nespadl a kdo nic nedělá, nic nezkazí. Za pár roků Vám to bude k smíchu taky, teď musíte bohužel hlavně postříkat ty papriky. A je lepší vždy se zeptat než o rostliny přijít. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.33 (?), 17.6.2009 17:04
A jaky postrik radite pro balkonove pestovani..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.26 (?), 17.6.2009 23:34

No, pokud těch paprik máte pár, asi nemá smysl kupovat postřik. Kupte si jednorázové gumové rukavice a prostě ty mšice odstraňte. U nás se letos kupodivu zatím žádná velká invaze mšic nekoná, takže se mrknu občas na rub listů a nakladená vajíčka prostě rozmáčknu. Mravenci, kteří je opečovávají, sice klejí jako pohani, ale mají smůlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika