Malé papriky



Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?)
24.6.2013 9:25

Ano, ano, mám to stejné crying Loni jsme měli nádherné velké rostliny a letos nic. Zažloutlé listy můžou být chloróza, to byl náš případ. Pomůže tekuté železo. Koupila jsem v pátek k tomu hnojivo na rajče a papriku, přidala jsem ke kořenům rašelinu, pravidelně zalévám, a stále nic - rostliny mají na výšku tak 20 cm, plody jsou malinké, takové jednohubky, pomalu už dozrávají. Nevím, nevím, jestli ještě letos doženeme loňský rok, když už máme skoro červenec. Uklidňuju se tím, že holt každý den nemůže být posvícení. Jsme taky na jihu Moravy a stejně to nemáme o nic lepší než vy. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 244.96 (?), 16.6.2013 21:10, zobrazeno: 23646x

Předpěstované papriky jsem dala 15.května na záhon, boužel letošní počasí-no, papriky jsou hrozně maličké, nerostou-nevím co s nimi.Nechat je, nebo něčím pohnojit?Můj první pokus pěstování paprik se moc nedaří.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.6.2013 22:02

Pravé paprikové počasí nastalo až týden zpátky, proto se nedivte že nerostou, nerostou ani tady u nás na jihu, venku jen přežívají. Já vysazoval pár kousků ven teprve dnes, rohy co mám venku dýl buď zdechly nebo jen živoří, vydržte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.173 (?), 20.6.2013 0:55

Mám stejný problém, papriky jsou malinké, živoří a to jsem je dával před více jak měsícem. Nyní dokonce staršé listy začínají žloutnout.

Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.6.2013 10:16
Papriky vysazené letos ven nerostou, nevím proč ale nerostou. Už i lilky se pohly ale papriky ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.109 (?), 20.6.2013 21:31

AMY ve skleníku je už zralá, kapie plody kolem 10 cm, ale paprikám venku asi před týdnem opadaly listy, ať byly pod tunelem nebo mimo. Myslela jsem, že jsem, že jsem je spálila hnojivem, ale už znovu obrůstají - takže kdoví, o se stalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 20.6.2013 21:59

nepamatuji, že bych vůbec někdy měl na záhonu v půlce června tak "nedomrlé" papriky jako mám letos...

doslova děs a bída, je mi jich skoro líto když se na ně dívám...

to rajčata dohání mohutným růstem každý den co zameškala, na ně je zase hezký pohled wink

lilky ve skleníku už mají kolem 15cm a do týdne půjdou první na gril wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 24.6.2013 9:25

Ano, ano, mám to stejné crying Loni jsme měli nádherné velké rostliny a letos nic. Zažloutlé listy můžou být chloróza, to byl náš případ. Pomůže tekuté železo. Koupila jsem v pátek k tomu hnojivo na rajče a papriku, přidala jsem ke kořenům rašelinu, pravidelně zalévám, a stále nic - rostliny mají na výšku tak 20 cm, plody jsou malinké, takové jednohubky, pomalu už dozrávají. Nevím, nevím, jestli ještě letos doženeme loňský rok, když už máme skoro červenec. Uklidňuju se tím, že holt každý den nemůže být posvícení. Jsme taky na jihu Moravy a stejně to nemáme o nic lepší než vy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 24.6.2013 9:28

Opravdu si myslíte, že když tam v pátek nic není, pohnojíte a zalejete, že v neděli budete sklízet? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 24.6.2013 11:24

Ne, to si pochopitelně nemyslím. Rašelinu jsem přidávala průběžně, potom železo, hnojivo až nakonec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 24.6.2013 11:32

Petro, a nepomohl by paprikám spíše kompost než rašelina? enlightened

proč jste tam rašelinu přidávala? k zlepšení struktury půdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika