Lze postupným výsevem prodloužit plodnost okurek?



host - 60.151 (?)
28.9.2020 20:02

Vypadají docela dobře. Asi by to opravdu chtělo přirychlit. Příště asi také zkusím, místa mám v srpnu většinou dost, jen je třeba nezapomenout.. Mám rád nakladačky jen tak na jídlo nebo salát. Hadovky mně tak nechutnjí.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Pudloo - (21) - 160.154 (?), 25.9.2020 14:38, zobrazeno: 2150x

Lze postupným výsevem prodloužit plodnost okurek? Nebo je to prostě sezóna a konec. 

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 23.59 (?), 25.9.2020 15:32

Před měsícem jsem vysadil nové sazenice a sklízím. Mám je jenom na záhoně, lepší by byl skleník, nebo bílá netkaná. Poloha Brandýs n/L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 25.9.2020 16:28

My jsme letos měli potíže s klíčením i růstem sazenic, takže jsme vysévali čtyřikrát, poslední várka, která nakonec vyšla, šla do země v druhé polovině června. Tím se vyhnula studenému a deštivému počasí v červnu a dodnes ještě na záhoně plodí. Ale aby nevznikl omyl: stejně je silně napadená plísní okurkovou. Myslím, že je to všechno otázka počasí - září bylo nádherné. Jen připomínám, že nic neošetřuji chemicky, pouze důsledně otrhávám nejvíc napadené listy. Poloha: Ústecko (n.L.), 570 mnm, takže už jim pomalu hrozí mráz.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.42 (?), 26.9.2020 19:14

Je to velmi jednoduche napsat   vysadil   jsem pred  mesicem a ted sklizim     poslete foto     jak napsal jedem   uznavany pestitel  rajcat    Jedno foto je  vic jak  nekolik vet  jeden pisatel psal ze  ma rozmaryn nekolik roku  prez zimu   na venkovnim  zahone a nevymrzne kdyz se tazatel  zeptal at posle  foto   zatim nic asi   premysli jestli je to  rozmaryn nebo neco jineho    vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 166.71 (?), 26.9.2020 19:29

I já mám ještě nějaké okurky na záhoně, které postupně odrůstají a unikají plísni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 27.9.2020 23:15

Jo, rozmarýna se dá zaměnit za hodně bylin. Ale okurka je okurka, ne?

V tomhle případě jde o to, kdy byly vysazeny a kdy začaly plodit. Fotka tady nepomůže, pokud to nebude datovaný seriál od výsadby do sklízení. To jsem tady ještě neviděl a sám bych se do toho nepustil, protože výsledek je vždycky ve hvězdách. Tady nám nezbývá, než věřit slovům. A já jim věřím, protože září bylo až do pátku nádherné a teplé. I v noci. Takže letos to vyšlo, napřesrok už třeba ne.

Takže odpovím na otázku v titulku vlákna. Lze, když vyjde počasí a ostatní proměnné. Je to ale nejisté, asi jako všechno v životě. Záleží na každém, zda to riziko a případné ztráty přijme.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.42 (?), 28.9.2020 15:44

Na začátku srpna jsem vysazil sazenice okurek nakladaček. Teď na konci září (foto 28.9.2020) nic moc, spíš propadák. Napočítal jsem 10 plodů do velikosti 8cm. Snad by to chtělo příště do pařeniště nebo do fóliového krytu a o 14dní dříve. Střední Morava, 260m n.m. VASEK5



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.151 (?), 28.9.2020 20:02

Vypadají docela dobře. Asi by to opravdu chtělo přirychlit. Příště asi také zkusím, místa mám v srpnu většinou dost, jen je třeba nezapomenout.. Mám rád nakladačky jen tak na jídlo nebo salát. Hadovky mně tak nechutnjí.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 23.59 (?), 28.9.2020 16:48

Přikládám foto. Není to z mojí zahrady, ale mám stejný původ sazenic. Je to pěstování trochu pro radost než velký užitek, ale na salát skvělý. Plíseň minimální. Seto někdy kolem púlky srpna.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pudloo - (21) - 168.156 (?), 19.10.2020 21:57

tak mě napadá, že mi asi také zplesnivěly, než že by přestaly plodit - na těch dlouhých koncích byly pořád malé okurečky, ale žádné listy.  Když bych je stříkala, plodilo by to donekonečna?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika