Lilek ve skleníku



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?)
24.6.2011 7:57

Zdravim, ano Black B. mam i letos, je to prastara odruda, takze zas tak plodna neni, ale dela opravdu pekne a velke plody, mne se vytvareji plody lepe pri vetsim vetrani, vim, ze pokud jsem nechal sklenik otvren i na noc, plody nasadily lepe... jinak venku s timto neni vubec problem...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.6.2011 21:12

je to presne Mirku tak, jde na ne vsechno... vcetne msic a slunecek na snimku, ja dal nad ne zlute lep.desky..aspon neco at se chytne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 26.159 (?), 24.6.2011 7:38

Máte krásné rostliny, gratuluji. Já mám ve foliovníku několik rostlin lilku Black Beauty. Jsou vysoké skoro metr, odspodu jsem všechny zálistky vyštipovala takže moje rostliny nemají tak bohaté olistění jako jsou na vašich fotkách. Oproti vašim rostlinám mám metly s velikými listy. Květů už měly spoustu ale ani jeden kvítek zatím nikdy na rostlinách nezůstal, všechny mi zatím vždycky odpadly. Na druhé straně foliovníku mám papriky, ty také kvetou a mají spoustu plodů, které bude možno už velmi brzy sklízet. Lilky nemají ani jeden plod, všechny kvítky padají. Co dělám špatně? Neumím si to vysvětlit, v čem může být chyba? Možná by věděl pan Mičurinec, loni měl nádherné plody na právě této odrůdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 24.6.2011 7:57

Zdravim, ano Black B. mam i letos, je to prastara odruda, takze zas tak plodna neni, ale dela opravdu pekne a velke plody, mne se vytvareji plody lepe pri vetsim vetrani, vim, ze pokud jsem nechal sklenik otvren i na noc, plody nasadily lepe... jinak venku s timto neni vubec problem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 26.159 (?), 24.6.2011 8:23

Foliovník mám v noci zatím vždycky úplně zavřený. Přišlo mi, že noci ještě nejsou pro tyto teplomilné rostliny zas až tak teplé. Skončím tedy s jejich rozmazlováním a větrat se bude i v noci a uvidíme. Pár lilků mám i venku, ty jsou oproti těm ve fokiáku tak třetinového vzrůstu, přesto mají prvních pár poupat. Moc Vám děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.6.2011 8:34

Já na noc dveře foliáku i skleníku zavírám pokud teplota klesá pod 15°C (což je skoro každý den), nechávám u skleníku jen ventilačku a u foliáku pěticentimetrovou škvíru u posuvných dveří. Opylení je možná lepší neustálým mým pohybem v té džungli a šťoucháním do rostlin, některé odrůdy mi ale zatím pořádně nekvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 88.1 (?), 24.6.2011 17:39

Také do rostlin pane Mirku šťouchám, dokonce naschvál, a také s nimi schválně i potřásám. Funguje to bezvadně na papriky, ale na ty moje umíněné lilky zatím ne. Dnes jsem se pokusila o opylení asi 15 květů jen tak malíčkem, tak uvidíme. Za radu se škvírou ve dveřích foliáku moc děkuji. Rozhodně vyzkouším.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika