Konec mých balkonových rajčat



host - 161.240 (?)
5.2.2010 13:54

Vy vsichni s tema postrikama...   ja nicim rajcata nestrikam, hnojim granulovanym hnojem - proste zadna chemie. Rajčata sou pod strechou na jižni stranu. Plisen sem na nich jeste nikdy nemel.   Vlada

Smolařum přeju hodne stesti v nove sezone

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 174.168 (?), 5.8.2009 16:53, zobrazeno: 20863x

Tak jsem se musel rozloučit s pár rajčat, které pěstuji na balkoně, viz foto, nevím co to, stříkal jsem pravidělně proti plísni, kuprikolem, ale prostě byla silnější a veškeré listy rajčat mi to napadlo, tak jsem pomalu stříhal a stříhal, až na rajčati zbyly jen plody bez listů a teď jen čekám až zčervenají, abych je otrhal a rajčata vytrhal...:(Nevím, co příště dělat lépe, kuprikol se mi tedy dost neosvědčil, myslel jsem si, že když už dělá takovej neskutečnej bordel (barví), tak že bude mít aspoň dobré účinky, ale nejspíš neměl :(

PS: Tyto rajčata jsem kupoval jako keříčková a jak můžete vidět, tak mi prodavačka nejspíš prodala nějaká tyčková, protože jsou větší než kiwi :D

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 5.8.2009 16:54

přikládám foto

1
1
2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.14 (?), 5.8.2009 17:31

Letošní rok je jeden z těch horších. Chce to začít stříkat preventivně a střídat postřiky. Ne celou sezonu používat jeden druh.Jestli píšou ochranná lhůta 21 dní, neznamená to, že jsou chráněná 21 dnů. Stříkat to chtělo tak po 10 dnech. A to myslím nejdéle. Jinak třeba po týdnu. Dokud nejsou plody zralé tak to nevadí. Pak se udělá pauza podle ochranné lhůty, rajské se otrhají a znova postříkat atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 6.8.2009 10:33
ne že bych byl kdovíjakým odpůrcem chemie, na tráník si klidně dám chemické hnojivo ani moc nemrknu, ale stříkat rajčata a kdoví co ještě ob týden mi přijde dost hnusné. Než mít taková rajčata, tak raději nic. raději je nechám umřít už v červenci a sklidím z nich alespoň něco než je mít do září dokonale chemicky ošetřena a obsypána.

Jinak naše rajčata jsou překvapivě v pořádku, vlastně všechno. jen rybíz má náznak padlí, ale nic dramatického :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.6 (?), 6.8.2009 11:08

Mam rostlinky rajcat uz i hodne plodu jen rostlinka hodne osycha. Zalevam kazdy den vecer. Cim to muze byt?? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 6.1.2010 12:53
videla jsem foto rajcatek, takto vyhlodane mam na podzim ale vrchoky nechavam..to aby se venovali dozravani a ne tvorbe novych... ale i tak mela jsem takove nekdy ale me to prislo spise bez zivin a prihrnula jsem k nim kravsky hnuj a spodni listi jsem odstrehla.a oni se trochu spamatovali,,,, nebyli nadherne jako predtim ale jeste dal plodili a meli i chutne plody... nebo se jeste kouknu do me pameti a musim se zasmat... moji prvni cinnost s pestovani jako co se tyka rajcat balkonovych... nevedela jsem co snimi jestli chcou jinou peci nez ty co jsou venku na zahrade... nevim co to byla za odruda, proste jsem dostala male dve sazenice co babicce od manzela zbyly a uz na ne nemela misto... jenze ja na to nemela cas presadit, a manzel byl v praci,,,,, tak jsem to vyndala s kelimku a dala do kybliku a zalila vodou... a vic nic.a pak jsem uz ani se neracila to zasadit, rikala jsem si nemam ted cas a at si to manzel presadi, ten se na to take vybod a tak jsme meli tzv. rajcata ve vaze,,, sem tam jsme jim tam nalila trosku rozpusteneho kravskeho hnoje... a rostliny rostli a sklidili jsme toho dost... a kdyz se manzelova babicka chtela podivat na nase rajcatka... ona totiz vi vse nejlepe a rada poucuje a nejhorsi je to, ze ja delam vse co me zase moje babicka naucila... a to ona nema rada, protoze ji nedavam za pravdu ja..a kdyz jsme ji prinesli kyblik s vodou a tam byla ty rajcata tak se divila, ze jsme lajdaci... ale chyne nechapala jak nam to v te vode muze drzet a nebolo to ohnite... no asi nekdy se clovek priuci i nedbalosti...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.254 (?), 13.1.2010 9:02

Neudává údaj " ochranná lhůta" náhodou dobu, po kterou se plody nemají konzumovat, tj. postřik škodí zdraví? Myslím, že ano... Takže si myslet, že plody jsou po tuto dobu chráněny je nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.240 (?), 5.2.2010 13:54

Vy vsichni s tema postrikama...   ja nicim rajcata nestrikam, hnojim granulovanym hnojem - proste zadna chemie. Rajčata sou pod strechou na jižni stranu. Plisen sem na nich jeste nikdy nemel.   Vlada

Smolařum přeju hodne stesti v nove sezone

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 5.2.2010 19:58

Taky se snažím o podobný přístup. Kromě postřiků už třetím rokem vynechávám i veškeré hnojení umělými chemickými hnojivy a snažím se o "zdravou zahradu".Plíseň se témeř nevyskytuje (nebo jen minimálně), a to mám spoustu sazenic i pod širým nebem.  V předminulém roce jsem požádal jednu svou příbuznou, jestli by mi dovolila na svém poli vysázet několik rajčat, že zkusím pěstování podle metody jednoho pána z Rakouska. Nezaléval jsem vůbec a půdu kolem rostlin jsem zakryl tlustou vrstvou slámy. Při jedné návštěvě už v létě jsem se dozvěděl, že má příbuzná stříkala preventivně brambory a v dobré víře, aby mi pomohla, též důkladně pokropila rajčata. V duchu jsem si říkal, tak mám po bio, ale co se dalo dělat. Ochranná lhůta toho prostředku myslím byla asi tři týdny, takže to byl jeden z těch asi silnějších. V druhé polovině léta jsem při jedné návštěvěl jen zíral.  Stonky, listy zcela a některé plody úplně hnědé, jen dát do čítanky chorob rajčat jako ukázka té pro rajčata nejčastější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.2.2010 20:23
Vy vsichni s tema postrikama... ale no tak. Ne každý má dobré podmínky k pěstování rajčat co se týče chorob. Já pěstuji i pod krytem, i na na jižní straně, zalívám cíleně... ale pokud např. je takové počasí, že ve dne pálí slunce třicítkama a v noci klesne na desítku, další týden prší v kuse... tak pak bych chtěl vidět fotky vašich "nestříkaných" rajčat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika