Kdy zasit papriku, rajce, okurky



zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?)
27.1.2010 11:37
to si dělám spíše o prázdninách až mi konci sezona a já si odeberu nové sazeničky, které jsou v kvetu a nebo už s malynkyma plodikama a takhle si je pak udržuji doma, já mam prostoru dost na semínka a tak je takto množit nemusím. i když mate pravdu ze jsou vice zdatné ty male nové rostlinky než ze semínka, no ale to spise bych dělala, kdyby mi šlo opravdu o fakt nedostatkovou odrudu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 2.2.2010 16:08
Také se mi tyto termíny zdají příliš pozdní.Tedy záleží na tom, čeho chceme dosáhnout. Loni v lednu a únoru jsem domů jezdila jen na víkendy a z neznámých důvodů mi nevzešly dvě odrůdy paprik.Asi vnějšími faktory.Další jsem vysévala až v březnu a bylo to hodně znát. Ty, co vzešly v únoru, byly o třídu lepší a samozřejmě úroda byla celkově nesrovnatelná.Z březnových to gró zrálo, až byla v noci zima, takže pomalu.I když jsem jim pomáhala probírkou, přikrýváním, byla jsem trochu rozladěná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 93.219 (?), 18.2.2010 16:50

Pro hosta 191.35 - nezlobte se, ale že máte v půli července již sklizeň paprik a přitom je vyséváte 25.března - to vám prostě nevěřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.254 (?), 29.1.2010 16:00

Kdybyste mohl ten výsev 10.04., přepichování s datumem atd. až do datumu první sklizně plodů u rajčat i paprik nějak fotograficky zdokumentovat a dát potupně na tento web byl bych Vám vděčný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 29.1.2010 16:16
pro host 76.254 no ja vam radu, zkuste to take snad par seminek vam zbude a muzete to zkusit a posoudite vasi praci, jestli vam to vyslo nebo ne... A vite co, zkusime soutez kdo se chce zapojit do poctive souteze tak musime ve stejne datumy sazet a kazdy pak popise co se sazenickama delal, cim hnojil a tak a postupne se tu budou zobrazovatpostupy vsech kdo se teto souteze zapoji.. a 10.4 zaciname ale musime mit stejnou odrudu nebo ktera neni draha aby se mohli zapojit vsichni i s obycejnyma odrudama.. nebo si nechejte z vysevu s par seminek z kazdeho... Mozna ta diskuze bude rusna pokud se do diskuzni souteze zapoji vice lidi... ja jdu do toho a s chuti, protoze mam rada zkouset experimenty.. A doufam ze se vam bude tento napad libit... zjistime to na vlastni praci...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
inula - (4) - 144.89 (?), 25.2.2012 12:44

Hezký den.Souhlas s pisatelem.

Papriky jsem vyséval dnes/Simona, Samuraj, Rubinova, Prokop, Slávka/.rajčata, pouze tyčková - Parto, Bejbino, Pollicino, Stupické polní rané - vysévám do pařeniště kolem 20.3..Za oknem se vytahují, čím dříve zaseté tím horší.

Okurky pěstujem pouze salátovky na záhonku - Cheer, Linda.Vysévám přímo na stanoviště, mezi 25.-30.dubnem.Přímo na záhon vysévám i Cukety, melouny kupuji roubované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.17 (?), 27.1.2010 10:44

Jestliže vysejeme semena rajčat asi v polovině února, můžeme z předčasně vzešlých rostlinek rozpěstovat více rostlin, odstřižením vrcholů a jejich založením do vody. Během týdne pustí vršky kořínky a také vyrazí z původních rostlin nové výhony, z nichž vypěstujeme náhradní terminály. Toto můžeme provést, jestliže máme málo semen dobré nedostupné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 27.1.2010 11:37
to si dělám spíše o prázdninách až mi konci sezona a já si odeberu nové sazeničky, které jsou v kvetu a nebo už s malynkyma plodikama a takhle si je pak udržuji doma, já mam prostoru dost na semínka a tak je takto množit nemusím. i když mate pravdu ze jsou vice zdatné ty male nové rostlinky než ze semínka, no ale to spise bych dělala, kdyby mi šlo opravdu o fakt nedostatkovou odrudu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.121 (?), 28.1.2010 12:22

Seju rajčata i papriky začátkem dubna a v pohodě. I tak je sadba za oknem vyčouhlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 18:21
tak ted jsem byla ve meste na nakup a svalne jsem se podivala na seminka a opravdu jsou tam tak nektere napsane a nedalo mi to a koupila jsem je a tak zde vkladam... no nekdy si myslim bud to je tak dobre nebo preklep,. zkusim a uvidim-.--
tak to jsou dnesni koupene svalne
tak to jsou dnesni koupene svalne
a to zde pisou... tak se seje do foliovniku a kdy ven.
a to zde pisou... tak se seje do foliovniku a kdy ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hana R. - (46) - 131.254 (?), 28.1.2010 22:42

Všimli jste si, že konec trvanlivosti -expirace, semínek je vždy 12měsíc toho roku co se dostanou semínka na trh ačkoliv je to balené již 2roky předem?já si toho všimla už v loni.Asi nechtějí, aby Vám sáček vydžel na 2x.spousta lidí koupí raději nové balení. Také mají n epřesnosti v počtu semínek, já mám na balíčku mrkve napsáno v rohu cc 1000ks a dole cca 1500ks.Nohel, G má jen tu nevýhodu, že přímo u nich si nemůžete koupit anoi zrnko a musíte čekat až to rozvezou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika