Karton na zemi kolem rajčat ve skleníku



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?)
23.5.2014 16:51

Kartony proti plevelům používám poměrně často, ale jen venku. Rozložím, propíchám, přikryju štěpkou, trávou. Ve skleníku jsem to nezkoušel, tam plevel nemáme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
French - (21) - 251.159 (?), 23.5.2014 16:47, zobrazeno: 11149x

Dobré odpoledne,

zkoušel jste někdo použít karton ve skleníku? Já jsem ho letos vyzkoušela, rozložila jsem nastříhané pásy kolem vysazených sazenic rajčat a už teď pozoruji rozdíly. Když jsem pěstovala rajčata bez kartonu, tak byly sazenice vytáhlejší a přes den strašně povadaly, díky velkým vedrům, přestože větrám. Nyní, jsou ale sazenice dvakrát větší (hlavně mohutnější) než kdy byly takhle brzo, už mají na květ a když vstoupím i v plném "pařáku" do skleníku tak je tam docela příjemné mikroklima a půda je neustále vlhká. Také mi karton pomáhá s plevelem, který už neroste v tak velké míře.

Myslíte si, že takové velké změny může způsobit jen obyčejný karton, nebo je to náhoda? Každopádně třeba jsem inspirovala nějaké další pěstitele pro vyzkoušení. Během dneška ještě dodám fotografie jak to tam vypadá :)

Jinak mám ve skleníku i nějaké papriky, okurky hadovky a také bulvový celer, četla jsem, že prý celer je dobré pěstovat spolu s rajčaty, jelikož jim odebírá látky, které nesnášejí a celeru naopak prospívají.

Přeji pěkný den.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 23.5.2014 16:51

Kartony proti plevelům používám poměrně často, ale jen venku. Rozložím, propíchám, přikryju štěpkou, trávou. Ve skleníku jsem to nezkoušel, tam plevel nemáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
French - (21) - 251.159 (?), 23.5.2014 17:13

My právě venku možnost zahradničení nemáme, máme jen skleník a tak jsem si říkala, že karton dobře drží vodu, tak by mohl být vhodný pro pěstování. S plevelem tady bojujeme pořád, na podzim vyklidím skleník, pokopu, vyplevelím, na jaře nakypřím a vyplevelím, pak zasadím sazenice a plevelím, ale on si stejně pořád roste asi z náletů, protože mám dokola otevřené dveře. Nebo se tam nějak přičarovává :) Je pravda, že přes týden člověk tolik času nemá a o víkendu se pak diví co mu tam všechno narostlo... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 23.5.2014 16:58

Zajímavé, já o kartonu taky přemýšlel, ale nakonec jsem koupil černou netkanou textilii, kvůli snazšímu zalévání. Když zaléváte, tak kartóny dáváte vždycky bokem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
French - (21) - 251.159 (?), 23.5.2014 17:07

Kartony mám zatížené kameny proti kroucení, neoddělávám je. Když zalévám tak nejdříve na kartony a poté voda stéká k rajčatům. S kartonem mne to napadlo až když už byly sazenice ve skleníku a tak jsem nemohla použít jeden kus, ale musela jsem ho rozstříhat na menší. Příští rok použiji karton v celku. Prý slouží i jako "hnojivo", jelikož se za sezónu rozloží, tak jsem zvědavá jak to bude na podzim vypadat :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 23.5.2014 17:17

Píšete, že i tak odplevelujete, to tím kartónem prorůstá plevel? Nebo leze jen od těch krajů? A co slimáci? Ti se pod ním nejspíš budou hodně držet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
French - (21) - 251.159 (?), 23.5.2014 17:31

Ne kartonem neprorůstá, ale občas se objeví u krajů. Slimáků bylo požehnaně, používám na ně takové modré granulky, nevím z hlavy jak se jmenují, ale od jara je rozhazuji a už je od nich docela pokoj, sem tam nějaký leze, ale není to tak hrozné, jakmile už mi nic nesežerou tak to vidím pozitivně. Karton jsem rozložila až po částečném vyhubení slimáků, ale preventivně i teď přes karton semtam rozhodím nějakou tu granulku. Když nadzvednu mokrý karton tak pod ním žádní nejsou, ale věřím, že kdybych se začala hrabat v zemi tak bych na nějaké narazila. :) Spíš mám teď problém s rajčaty venku v nádobách, které ty potvory bez problému přelezou a v klídku mi je ožírají. Vlastně mi ve skleníku letos žádné rajče nesežrali, jenom jednu papriku, která je hodně u země. No ale výsledek si povíme v létě při sklizni jestli bude co sklízet, ale pevně věřím, že to bude letos paráda :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 25.5.2014 12:30

Možná pod karton nasypat logr z kávy. Ten je prý odpuzuje. Ale zase aby ten logr nezačal plesnivět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.120 (?), 23.5.2014 22:30

Mohu potvrdit, že mě můj táta učil a taky to tak sám dříve pěstoval, dávat ve folníku mezi rajčata celer.Letos mám opět asi 8ks rajčat a zhruba tolik i celerů.V minulosti jsem též zkoušel pěstovat i několik rostlin viržínkého tabáku s paprikami, že prý to odpuzuje mšice.Možná to trochu pomohlo, ale žádnej zázrak to nebyl, jen po sezóně odstranit ten obrovský, možná 50-60 cm kořen byla docela fuška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
French - (21) - 251.159 (?), 24.5.2014 10:35

To je paráda, tak od letoška už jen rajčata s celerem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika