Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Plodová zelenina > Jen si tak trochu postěžovat

Jen si tak trochu postěžovat

Bajas (160) - xxx.xxx.149.16 (?)
4.7.2013 11:17

Myslel som si, že do tohoto vlákna ani nenapíšem, no zmienka o komároch to zmenila. Niekoľkokrát vybrežená Morava nám v okolo nej podarovala neskutočné množstvo týchto malých upírikov. Zdravím, Bajas.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

terezec (196) - xxx.xxx.38.5 (?)
2.7.2013 12:57, počet návštěv: 75135
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím!

Vím, že všude to letos stojí za...(doplň dle svého uvážení), ale mně se tedy extrémně nedaří. Tady mě pochopíte spíš než doma. Ano, jsem uklidňována, že příští rok to bude lepší a že si to vynahradím, ale to mi bylo řečeno už loni, kdy mi rajčata a melouny zničily kroupy.laugh

Cukety mi nerostou-rostliny vysazeny po zmrzlých se zastavily-jsou to trpaslíci. Rostliny ze semínka, které vyrostly nedávno, mají nějaké žluté fleky a to mají jen asi tři listy. Vždycky mi rostly Adély, loni touto dobou už jsme cukety grilovali... no, škoda mluvit.

Okurky a dýně mi sežrali slimáci-kvůli nedostatku místa jsem je musela zasadit poněkud "z dosahu". S tím jsem ale víceméně počítala, letos ty potvory hnědé nemůžu sbírat, protože se nemůžu předklánět.

Melouny-rostliny mají tak dvacet centimetrů, květ žádný.

A co mě nejvíc bolí-rajčata. Objednala jsem si semínka z Anglie a těšila se na nezvyklé odrůdy. Rostliny jsou malé a už mám na nich plíseň. Stříkla jsem je Ortivou, ale nevím, jestli to k něčemu bude. Dnes je pohnojím, ale nevím teda... Letos jsem je poprvé dávala do volné hlíny, dosud jsem je pěstovala v kýblech a asi se k tomu vrátím. Nevím, jestli to není hloupost, ale není možné, že by jim bylo v tom kýblu tepleji?

Abych si ale jen nestěžovala-letos super ředkvičky, hlávkový a ledový salát, hrášek. Zatím pěkná cibule a česnek vypadá taky moc dobře. Jo a nakoupila jsem ovocné stromky, všechny se chytly-aby taky ne, když jsem je díky počasí nemusela zalívat, že? Jinak jsem z Vysočiny, nv 540 m.

Připojit reakci   

PP. (5416) - xxx.xxx.14.199 (?)
2.7.2013 13:19
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Cítím s Vámi, už pro podobné pěstební podmínky. Za roky zahrádkaření jsem vyzkoumal, že každý rok je na něco jiného. Například řadu let jsem míval naprosto výstavní brokolice. Letos vyrostla neduživá ťopka a chystala se kvést. S rajčaty jsem na tom podobně, zatím ťuk ťuk bez plísně, ale jestli letos nějakou kuličku sklidím, bude to zázrak. Třešně kvetly, odkvetly, trochu narostly a spadly. Tak bych mohl pokračovat. Akorát plevel, ten jede.

Připojit reakci

kamo (424) - xxx.xxx.198.248 (?)
2.7.2013 14:58

zdravím, je to tak ako píšete, rajčiaky vám aj ja z vlastnej skúsenosti odporúčam pestovať radšej v dostatočne veľkých nádobách na miestach chránených pred dažďom (tak aby nezostávala voda na listoch), polievať len ku koreňom, inak vo voľnej pôde bývajú napadnuté plesňou. Ja už vôbec nepestujem vo voľnej pôde, lebo inak krásna úroda bývala vždy u mňa úplne znehodnotená plesňou.

Připojit reakci

m3f (5560) - xxx.xxx.133.163 (?)
2.7.2013 15:07
U mne je letošní rok samý extrém, oproti předcházejícím dvěma, které byly celkem hnusné, ale zase jak na co. Není sice povodeň, ale mokro a chladno se střídá s extremními hicy, je léto a ráno jsou desítky. Réva letos nepomrzla ale v době květu byl hic a u mnohých je to poznat, rajčata na záhonech rostou jako z vody, zatím jsou zdravá ale až na vyjímky plodů celkem málo, cuketám i nakladačkám se daří stejně jako vloni, na melouny venku už přestávám věřit, cibule, česnek, jahody, maliny, ostružiny, rybíz, poprvé i nový angrešt vypadají velmi pěkně. Lilky se zmátořily a začínají kvést, papriky venku jsou jedna bída, z buráků nebude nic. Třešeň měla deset plodů, maloplodé kiwi je obsypané, broskvoně odkvetly dobře a snad udrží násadu plodů přestože stromky hrají všemi barvami, jabloně nějaké plody mají, nový obrost po dvojím ošetření je už zdravý, tohle počasí prověřilo jejich odolnost na strupovitost, na první pohled jsou vidět odolnější odrůdy. Spolehnutí je hlavně na skleníky a foliák, prozatím i na rajčata pěstovaná v kýblech, a to je na podmínky našeho jihu hodně špatná konstelace. Sázka do loterie je stále ještě réva, dokud nebude "na talíři" tak je to stále otazník. Roste krásně, násada je bohatá ale strašně žene do zeleného tak jako vše ostatní, nějakých 50-60 vysazených naroubovaných sazenic melounů jde pomalu ale jistě do hajzlu, a aby to bylo úplné, tak "profík" mi vzal před 14ti dny haldy hlíny, kde jsem vysadil dýně, totálním herbicidem a já minulý týden znovu podsazoval. Už se to klube a snad to dozraje.
Připojit reakci

Wimpi (2108) - xxx.xxx.44.75 (?)
2.7.2013 16:14

Na druhou stranu, kdyby všechno rostlo jako podle učebnic, či přesně podle fotek z katalogů Bakkera a jemu podobných, stačilo by píchnout ulomený klacík do hlíny a on by se za týden obalil banánama …  bavilo by vás to? On ten zahradnickej masochismus, to puzení, čekání, občasná radost,  naděje, různá překvapení i zklamání jsou taky důležité.  Bez toho by to byla jen rutina, nuda, šeď. Člověk, aby měl opravdickou radost z vlastního díla si to musí zasloužit, vybojovat, vydobýt ze země. Pak je to teprve to pravé.

To jsem vás, Mirku asi zvednul, co? smiley

Připojit reakci

m3f (5560) - xxx.xxx.242.167 (?)
2.7.2013 16:30

Klidně bych se v záhonech plných melounů pod trsem banánů chvílemi i nudil cool. Wimpi, zvednul jste mne tedy řádně, právě jsem dopil mochito (máta je letos samý stonek a málo listů) a jdu si do skleníku utrhnout okurku (jsou letos nějak hodně pokroucené), papriku (furt se to nevybarvuje), přiberu nějaké rajčátko (pomalu to zraje) a dám si lehkou svačinku. Aź vyprchá bílý rum tak sjedu na zahradu pořádně pohnojit ty blbé melouny, vyvázat rajčata (zas budu mít zadělané ruce) a přitom se budu snažit vyhnout komárům wink, kteří jsou hlavně v letos málo sladkých malinách.  angry Proč já raději nejdu na jedno točený a výborné mastné hospodské brambůrky?

Připojit reakci

Wimpi (2108) - xxx.xxx.44.75 (?)
2.7.2013 16:44

"Proč já raději nejdu na jedno točený a výborné mastné hospodské brambůrky?"

Bum ho! yes

Připojit reakci

KUKY (3714) - xxx.xxx.38.136 (?)
2.7.2013 16:51

Nezoufejte, zase Slunce vyjde...

Připojit reakci

ivap (706) - xxx.xxx.243.114 (?)
2.7.2013 17:30

Já si myslím, že je spíše úctyhodné, když ve vašich podmínkách vypěstujete aspoň něco. Holt jsme si letos zatím pěkného počasí neužili, prostě klasické středoevropské léto. Jinak to jste vymyslela téma wink, místním plačkám se zavaří klávesnice cheeky

Připojit reakci

2.7.2013 17:48

Já vím, že jsem vymyslela super témalaugh. Stěžování si a pláč jsou dovoleny, každý to občas potřebuje vypustit.

Ale aby to nebylo jen o zoufání, přikládám fotku svého největšího pěstitelského úspěchu (rok 2011), jedná se o tzv. Vysočinský meloun laugh. Pěstován venku, měl deset kilo. Povšimněte si rajčat za mnou, taková normálně bývají.

Obrázky:

Připojit reakci

2.7.2013 17:51

Je tam ňákej oranžovej flek.

Připojit reakci

Zdenci (490) - xxx.xxx.245.32 (?)
2.7.2013 17:53

Mladá paní (slečna) chce zůstat inkognito wink

Připojit reakci

jarda7 (641) - xxx.xxx.5.249 (?)
3.7.2013 16:58

Pěkný oranžový melouncheeky! J.

Připojit reakci

2.7.2013 17:57

Vy byste se koukal jen na můj obličej a melounu si ani nevšiml, tak jsem tomu chtěla předejít wink.

Připojit reakci

2.7.2013 17:58

Co je natom podívat se na hezkou mladou ženu.smiley

Připojit reakci

2.7.2013 18:29

Předešla jste tomu jen částečně, je tam i spousta jiných "věcí" cheeky ke koukání, např. ten meloun blush.

Připojit reakci

2.7.2013 17:57

Nó, ten tedy byl.

Připojit reakci

2.7.2013 18:10

Abych si tedy taky postěžoval, na zahrádku mi nějak už nezbývají síly, protože jsem se pustil do rekonstrukce bytu. Jinak všechno je hodně opožděné a takové nedomrlé, uvidíme jestli něco sklidíme.

Obrázky:

Připojit reakci

2.7.2013 18:30

Zdenci, a nebylo by lepší vyhořet? frown

Připojit reakci

2.7.2013 18:42

Asi ne, bych se totiž moc nudillaugh před dvěma lety jsem dokončil rekonstrukci našeho nynějšího bytu 2+1 a jelikož už je nás víc, tak potřebujeme něco většího. Toto už je poslední prostor který neprošel v našem domě ještě rekonstrukcí. Pak se vrhnu na stodolu jestli mi bude dobře vycházet kondiciogramcheeky

Připojit reakci

3.7.2013 8:55
Tak to Vám držím palec, jen pozor na "vadnó elektrónko E-13 z podniko Katoda Olomóc".
Připojit reakci

host - xxx.xxx.178.235 (?)
2.7.2013 18:06

Už jsem se lekl, že rajčata jsou letošní.Mně zakvetly a nic.A tolik jsem se snažil, aby ze semínek něco bylo...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.186 (?)
2.7.2013 22:45

Taky je u nás móóc slimáků... Noví sousedi sekali trávu loni na jaře a pak až předvčerem... Jeden den jsem vysadila doma předpěstovanou majoránku, druhý den tam byly jen stonky :-((  - mrzí mne to, my ji moc rádi. Koupila jsem kelímek, udělala 6 trsů - přežilo 5 (aspoň to). Z okurek mi nechali jen šťopičky. Lilie, co byly blízko u hranice, taky nepokvetou - zůstaly z nich 3 cm stonku. Vyžrali mi půl řádku petržele. Ožírají celer, bramborovou nať, hrášek. Zatím nechali na pokoji rajčata (ta jsou pěkná, ale plody zatím malinké a pár), česnek, cibuli. Z patnácti sprekélií vykvetla jedna, ostatním ožrali poupata. Dokonce lezli na větvičky kvetoucích trojpuků a žrali květy, tak jsem je sklepávala, žrali i drobnolistý jilm a minismrček... Denně jsem jich sebrala dva sáčky. Teď, když to pokosili, jsem zvědavá, co slimouši udělají. Sousedi totiž na zahradu nechodí a nezalévají, takže pod tou přerostlou trávou je suchá zem. Jestli se na to konto všichni slimáci odstěhují ke mně do zeleného, tak mne klepne frown. Jinak jsem letos nějak nestihla stříknout hrušně na rez, tak jsou celé žlutohnědé a bez hrušek, jablek je tak akorát, nektarinka poprvé zaplodila, broskev je obalená, švestek, rynglí a třešní poskrovnu - včeličky to nestíhaly... Ale všechno nesežrané roste jako divé, bylo hodně vláhy.   :-)))           Lída

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.79 (?)
3.7.2013 3:13

I JÁ sitrochu pobrečím, sice slimáky trochu taky mám ale musím říct že mě nesežrali žádnou rostlinku, opatření kterému se smáli sousedi(nařezané plastové trubky na 20 cm nasazené na rostlinky po vysadbě, již jsem to tu psal)ale co mě uvádí k šílenství je že mám strašně málo květů na rajčatech a když kvety jsou tak cca 1/3 uschne opadne ale rajče se neoběví.Přitom některé rostliny jsou abnormálně vzrostlé a silné, že jsem takové ještě neměl.Přitom když se květy udrží a nahodí rajče tak je to tak metr, metr dvacet nad zemí.Při zastřihnutí za 7-8 vijanem budu mít tak 4-5 rajčat na rostlině.Ve foliaku asi budu muset udělat díry do stropu rostliny mají už ze 2 metry a rajčat poskrovnu, zato stonek by mohl používat Bubka ke skoku o tyči.Nejvíc mě však žereangry že soused naproti cca 30 m, má normálně rajčata osypaná, velká, sice ještě nezrajou ale rostliny jako cumel, já jim asi začnu spívat nebo je masírovat aby plodily normálně (nebo že by to dělal soused). A to abych se ho zeptal, co jim přidal, tak to ani náhodou. Za ty pošklebky to nestojí.Radějí zatančím nějaký indiánský tanec a snad mě velký Manitů nebo jak se to píše vyslyší, růstu zdar a závisti zvláště wink

Připojit reakci

Mikeš13 (1896) - xxx.xxx.224.39 (?)
3.7.2013 8:03

Nepřehnal jste to s dusíkem?

Připojit reakci

Petra P. (65) - xxx.xxx.156.216 (?)
3.7.2013 10:12

Já jsem tady, není tomu dávno, "plakala" nad paprikami. Musím zaklepat - už se vzpamatovaly a znovu nasazují květy, ostříhání malých plodů se nakonec vyplatilo, i když mi to teda rvalo srdce na kusy smiley Rajčata máme taky hodně mohutná, ale skoro nekvetou, plodů mají zatím málo a našla jsem i zaschlé květy - pěstujeme na záhonu. Kedlubnám, rybízu, okurkám, srstkám, broskvím, jahodám, malinám, hrášku, borůvkám, dýním, cuketám, mrkvi, petrželi, červené řepě, bramborám, vínu a celeru se zatím daří dobře, cibule je špatná, ale tu my nemáme pěknou žádný rok, asi na to máme špatnou půdu. Loni vysazený česnek je hezký, jarní už tolik ne, je pořád malinký. Ve skleníku mám jen ty zmíněné papriky, nějaké květáky, které mají obří listy a růžici zatím žádnou, špenát jsem vysévala natřikrát a ujal se mi až ten poslední - nějaký novozélandský - když jsem ho dala do truhlíku, v záhonku ho zpracovali mravenci a zůstalo tam jen 6 rostlinek. Melouny jsem zasela pozdě, takže mají v současné době jen dva pravé listy. Musím říct, že je to všechno celkem ucházející na to, jakou jsem původně čekala katastrofu. Pro fórum Zahrada - Petra z jižní Moravy laugh cool

Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.8 (?)
3.7.2013 17:18

Reaguji na ten dusík taky jsem přemýšlel ale nic mě nenapadlo včem bych tam velké množství narval.Dávám kristalon cca co 14 dní občas zaliju vykvašenými zálistky z rajčat takže mě nic nenapadá, máte představu čím ho přebít nebo tak něco?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.255.44 (?)
25.7.2013 20:30

Tak ja si taky postezuju. Fazole mne nejdriv spalil mraz, pak je dvakrat prepasli jeleni. Pred tydnem jsem vysadil novy a uz jsou venku a vypadaji pekne.Okru mne trikrat sezrali jeleni a nebude z ni asi nic. Sladky zemaky mne sezrali jeleni, a co jsem vysadil novy, uz byly krasny a vcera mne je zase sezrali jeleni. Jenom okurky a rajcata jsou nadherny. Na jeleny uz su poradne naštvanej.Mam kolem dokola plot, ale pro ne neexistuje. Udelaji hop a jdou dal, jako kdyby tam zadnej plot nebyl.

Připojit reakci

vjk (539) - xxx.xxx.215.11 (?)
3.7.2013 12:40

Já si nestěžuju. Sice mi z 10 okurek zůstaly jen 3 a půl, papriky skoro nerostou, rajčata nekvetou, cuketa roste jen jedna, brambory a cibule uhnily, fazole raději vůbec nevyklíčily, řepa je už skoro 2 měsíce pořád stejná. Proti tomu, že jsem měl před měsícem a týdnem na dolní zahradě 20 čísel vody a o týden později mi přes celou šířku zahraday tekla půl metru hluboká dravá řeka, je to všechno vlastně úplná nádhera. Takže já jsem vlastně spokojen. VJK

Připojit reakci

jarda7 (641) - xxx.xxx.5.249 (?)
3.7.2013 16:53

I já jsem v pohodě - když čtu to fňukání - každý rok se něco nevyvede, rajčata venku nasadila obrovské plody jako dětská pěst (Stupické rané), možná i dozrají, cukety už mají žluté "cigaretky" - je to paráda!

Ptáčky jsem nakrmil třešněmi, višně už mi ponechali.

Meruňky vybuchly, včely spaly pod peřinkami, co jsem nestihl štětečkem, to nemám.

Broskve, jabloně, hrušně - obsypáno - jednotím o 106!

Takže zatím úspěšný rok - byly i horší!! J.

Připojit reakci

kastef (262) - xxx.xxx.138.131 (?)
3.7.2013 21:22

no u nás nejhorší papriky, sice mám pár plodů, ale celkově rostliny ubožáci, krom několika Amy, a jednoho Ramira a neznámého kozího rohu ve foliáku.Rajčata sice nádherné rostliny, velké,ale ve foliáku málo plodů, některé rostliny nic, venku je to lepší, snad pár kuliček bude.Okurky sou pěkné, holt budou o 14 dní později jak jindy, cukety krásné, i dýně a patizony snad budou za týden na oběd.Taky je hezký mangold a nějaká ta fazolka a rostlinky bazalek.Jinak ovoce je, třešně rybíz i josta.Jen mě mrzí ty papriky a ty rajčata z foliáku.Holt není vždy posvícení...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.175.28 (?)
3.7.2013 21:29

Moje odměna za to, že jsem na zahrádce od rána do večera. Cibuli jsem vytahala, protože se všechna kroutila a nerostla, Slimáci sežrali hlavně sazeničky kytek které jsem vypěstovala za semínek a na kterých mně záleželo /na příklad ostrožka stračka,/  Někdy nepomohly ani ořezané PET lahve a nasazené na malé rostlinky.  Jahody vypadaly nadějně, nasadily dost plodů i sazenice prvním rokem, ale najednou rostliny zčervenaly a ztečkovaly prostě zestárly rázem o dva měsíce. Nejhorší pohromu jsem zjistila v neděli. V záhonu mrkve se uprostřed objevila široká cesta zvadlých a do země zatažených natí. Když jsem je obrala, zbylo na záhonu několik okrajových rostlin. Dnes ráno ta potvora posnídala jeden cerel, k obědu měla druhý. Záhony jsou provrtány tunely širokými v průměru 8cm. Už na jaře jsem nové sazenice jahod ze tří řádků sloučila do jednoho, ostatní větrem poletovaly bez kořenů po celé zahrádce.  Nemá pro mně někdo nějakou radu?  Jarča

Připojit reakci

3.7.2013 21:48

Jarčo, cibule se vám nebude kroutit, když ji po vylezení přikrejete bílou netkankou, kterou sundáte na přelomu května/června. Uchrání vám cibuli před vrtalkou. Ta sežraná mrkev a chodby 8cm by mohl být hryzec  :-((. Kamarádce na něj loni zabral až Hubex, ale musela ho uložit do díry v rukavicích, aby na něm nezůstal lidský pach. Ulovila starou a čtyři mladé, letos má zatím klid.           Lída

Připojit reakci

host - xxx.xxx.175.28 (?)
3.7.2013 22:28

Prosím Hubex se dá koupit v normálních zahrádkářských potřebách? Jarča

Připojit reakci

Petra P. (65) - xxx.xxx.156.216 (?)
4.7.2013 10:00

My jsme s hryzcem bojovali loni, vtahoval nám celé keříčky fazolí pod zem, a to dokonce i tehdy, když je tychně zrovna uvazovala k plotu. Nastražili jsme jed na krysy - nic, pak jsme dali pastovitou návnadu a taky nic, až ho jednoho dne tchyně nachytala mírně oblblého na záhonu a dílo dokonala srpem. Sežral nám dva metry (na délku záhonu) docela vzrostlých fazolí.

Připojit reakci

4.7.2013 10:42

Letos bylo vlhko, hryzci neměli žízeň,možná se počasí obrátí a na hryzce příjde žízeň a touha zaplavat si.Vodní past je dokáže alespoň zredukovat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.237.232 (?)
4.7.2013 10:47

My zase už dost dávno, převálcoval nám několik nově vysazených stromků. Šli jsme po jeho stopách, rozryli půl zahrady, našli asi 3 jeho spižírny a troufám si tvrdit, že tak úhledně uskladněné mrkvičky, petrželky a kořínky nemá z vás nikdo.

Lovili jsme je do 5lt lahví od okurek, které jsme zakopali na úroveň chodbiček. Nezahrabávli je, jen překryli deskou nebo skřídlicí a občas přes den prohlédli.  Nevzpomínám si, že bychom pracovali v rukavicích, tehdy ještě nebyla taková osvěta. Odlovili jsme asi 6 kousků a byl pokoj.    I.

Připojit reakci

Reniii (620) - xxx.xxx.146.37 (?)
4.7.2013 10:52

Já už se smířila s tím že letos všechna zelenina opožděná, ani snad ti slimáci tak neštvou ale co mě vyloženě se*e jsou komáři angry. Letos jich je neuvěřitelně, poprvé jsem si musela koupit repelent jinak bych na zahradě nic neudělala, páč ty potvory lítají i v poledne angry.

Připojit reakci

Michal. (709) - xxx.xxx.8.222 (?)
4.7.2013 10:58

To bude z těch záplav, ne? Nemáte v okolí nějakou úrodnou lagunu?

Připojit reakci

4.7.2013 11:23

Bydlíme uprostěd města... žádná laguna tady nikde nejni, sudy s vodou zavírám... Nedá se nic dělat, mě prostě komaři a jiná havět milujou laugh (z předvčerejška mám pěknou vzpomínku na hovado-bzikavku a včera večer se na mě nažrala muchnička, takže mě dneska šíleně svědí kotník, nehledě na to jak je neteklý angry).

Chceto to víc repelentu frown

Připojit reakci

4.7.2013 13:09

Ďobanec od muchničky je potřeba hned  potřít francovkou, udělá se jen flíček jak dvoukoruna, pokud svědí, potřít znovu. Mně se jinak udělá rudý flek jak dlaň...        Lída

Připojit reakci

Bajas (160) - xxx.xxx.149.16 (?)
4.7.2013 11:17

Myslel som si, že do tohoto vlákna ani nenapíšem, no zmienka o komároch to zmenila. Niekoľkokrát vybrežená Morava nám v okolo nej podarovala neskutočné množstvo týchto malých upírikov. Zdravím, Bajas.

Připojit reakci

4.7.2013 14:30
Po těch deštích je plná kdejaká kaluž a kdejaký výmol, následné slunce a teplo k tomu, to je pro ně zn. ideál. Dyje se taky rozjela když upouštěli Nové Mlýny, to vše jim hraje do noty. Bez repelentu na zahradě ani ránu, i v tom hicu stačí rozhrnout např. maliny a už jich je neúrekom, všechno mlaďoši. Používám Predator a jsem s ním nadmíru spokojen.
Připojit reakci

4.7.2013 13:03

Ano, cena cca 80,- Kč. Malá krabička, vypadá to jako masox.        Lída

Připojit reakci

andydul (77) - xxx.xxx.154.236 (?)
5.7.2013 8:36

Aj ja sa trošku posťažujem, hneď na začiatku júna mi všetky rastliny na streche napadli svilušky (slovensky roztočce) a niekoľko rastlín sa im podarilo spoľahlivo zlikvidovať.

Účinnosť prípravkov Mospilan a Actara je nulová, Prev B2 pri správnej aplikácii má účinnosť asi tak 50%, jediné účinné riešenie spočíva v odtrhávaní každého napadnutého listu, takže niekoľko rastlín na streche nemá takmer listy, zato plodov majú výdatne.

Takže prevencia je nutná - rastliny ďaleko od seba, aby sa nedotýkali listami, spodné listy preventívne odstraňovať, výhony vylamovať (tie sviluškám chutia najviac), nič viac nezmôžem.

Ešteže plesne sa zatiaľ neprejavili, molíc som videl len pár jedincov.

Připojit reakci

5.7.2013 9:00

Na svilušky Vertimec 1,8 EC.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.109 (?)
5.7.2013 12:46

Posledné dva roky používam úspešne na svilušky (roztočce) tabak. Keď poriadne zmočíte rastliny a pár hodín po aplikácii neprší, tak je účinnosť 100%. Tento rok ešte zatiaľ nie sú až tak premnožené, ale minulý rok som mal baklažány nimi úplne obsypané. Stačil jeden postrek silným tabakovým vývarom a do konca sezóny bol na baklažánoch od roztočcov pokoj.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.37 (?)
10.7.2013 16:33

No já zase vyskoušel Rock Efekt neí drahý je na bázi bio. přidal jsem trochu jaru a funguje stopro hned napoprvé, je na ruzné neřádstvo.

Připojit reakci

10.7.2013 16:55

Rock effect působí kontaktně, proto je pro dobrou účinnost nutné ošetřit části rostlin, kde se škůdci nachází (i rub listů rostlin).

Prostředek, kterým musím každé svilušce doslova "zalepit čumák aby se udusila a zdechla", tak takový nemusím. Po zkušenostech s Bio-.ony říkám Ne děkuji, je od toho akorát zalepený postřikovač který nejde umýt, účinek chabý.

Připojit reakci

andydul (77) - xxx.xxx.154.236 (?)
10.7.2013 18:01

Pane Mirku, veľmi pekne ďakujem za radu, Vertimec funguje bezvadne, po postreku som na druhý deň nenašiel jedinú živú svilušku, zdevastované rastliny sa môžu teda začať regenerovať novými zálistkami. To, že to muselo ísť chemickou cestou mi nevadí, musel by som totiž napadnuté rastliny vyhodiť a úroda by vyšla na zmar. Keď som dodržal koncentráciu, ochrannú lehotu, nevidím dôvod, prečo sa znepokojovať. Moje rajčiny sú zaiste desaťkrát menej striekané než tie hypermarketové.

Môj BIO prípravok Prev 2B síce funguje, čo som skúšal kontorlné vzorky napadnutých listov, tak zabije zhruba polovicu svilušiek, ale presne, ako je písané, treba svilušku doslova trafiť, inak je to zbytočné. Neviem si predstaviť, ako by som každej rastline striekal každý jeden list aj zvrchu aj zdola a to ich mám len 20...

RockEffect je vraj účinnejší, ale jeho použitie je takisto veľmi pracné.

Takže na streche Vertimec zabral a dnes večer dostanú svoju dávku aj tie na balkóne, kde sa sviluškám síce nepodarilo tak rozmnožiť, lebo ich denne kontrolujem a napadnuté listy odtrhávam, každopádne už ma nebaví hodinu denne kontrolovať listy rajčinám.

Připojit reakci

adri (260) - xxx.xxx.58.245 (?)
11.7.2013 9:44

chlapi, vidím, že do toho vidíte, tak poraďte - pod slivkou, ktorá (neviem prečo) toho roku nekvitla a tudíž nemá žiadne plody, je všetko desne lepkavé. mšice som videla na jar, postriekala a podľa letorastov tam už asi nie sú (strom je veľký, ale konce konárikov sú pekné, majú listy, nekrútia sa). pod korunou vidím cez deň veľa osičiek. (neviem, či je to príčina alebo následok toho lepkavého). tučí niekto, čo sa deje a čo s tým? adri

PS keď sa tu už sťažujeme, tak na záhrade je všetko relatívne ok, ale aj vy začínate nemať rádi zber úrody? rada sadím, sejem, kopkám, polievam, hnojím, kukám, ako to rastie, ale pocit štastia pri zbere úrody nejak nezažívam, skôr ma to otravuje...

Připojit reakci

11.7.2013 10:55

Když už je to takové povídavé vlákno. Přiznám se, že Vám v tomto příspěvku nerozumím. Mám zahrádku proto, že mne to baví, ale zároveň mi chutná to co vypěstuju. (Proto to vlastně dělám).  Nu a to prostě musím sklidit, najímat si na to nebudu.  Samozřejmě sklízet metráky jablek ze sadu vysokokmenů není žádnej vodvaz ale snažím se pěstění tomu přizpůsobit vhodnými tvary stromů a sad nemám. Jinak mám radu, prostě zahradu přetvořte v okrasnou. Budete mít dvakrát tolik co okopávat a plet a dvojnásobný pocit štěstí. 

Připojit reakci

Ferda Mravenec (1934) - xxx.xxx.247.50 (?)
11.7.2013 11:41

ale pocit štastia pri zbere úrody nejak nezažívam, skôr ma to otravuje...tak to tam nechte, já to taky tak dělám. Něco otrháme a sníme a co se nám nechce trhat, necháme na pospas ptákům, psům a hnití.

Připojit reakci

11.7.2013 12:23

Guru, pokud je ovoce kýmkoliv zužitkováno, je to dobře.Ale to hnití... Nevím, jak často používáte chemii na zahrádce, ale myslím si, že ponechat zahradu svému osudu není to pravé ořechové.Už kvůli těm ostatním, kteří chemické zásahy nemají rádi, ale musí je používat a utrácet za ně nemalé částky. AB

Připojit reakci

vyslouzil (17237) - xxx.xxx.102.201 (?)
11.7.2013 12:32

Já náhodou té prapodivné filozofii rozumím. Na jaře vytahuju očima kdejaké poupě či roub, když přijde sklizeň, bedny jsou všude a nikdo je nechce, je to kolikrát otrava.
   Výborné jsou drobnější plody - maliny,  třešně, višně. Ty, když se nesklidí, nic se nestane, zmiznou samy. S jablkama je to horší.

Připojit reakci

adri (260) - xxx.xxx.58.245 (?)
11.7.2013 12:45

dik za podporu, Milane :)... ja som tým nechcela povedať, že tam všechno nechám zhniť, lebo sa mi to nechce oberať, len prízvukujem fakt, ktorý aj mňa samotnú prekvapil - proste som si kedysi, keď som ešte nemala záhradku, myslela, že najväčšia radosť je sklizeň. ale nie je to tak (aspoň pre mňa), viac sa teším na jar, na pokusy a experimenty, na denné očumovanie, či už cosi lezie zo zeme, na polievanie, zháňanie slepačincov..... druhá vec je, a na to asi narážal Milan, že napr. keď pestujem rajčata a viem, že by sa mi hodilo tak 10 rastlín, tak vysejem 30 semínek (čo keby nejaké nevzišli), vzíde ich 25, tak všetky rozsadím (je mi ich ľúto vyhodiť, keď už tak pekne vzišli) a potom 10 zasadím, 5 darujem (viac ich neudám, ostatní už v ošiali nakúpili priesady v apríli alebo majú svoje) a keďze je mi ľúto tie zvyšné vyhodiť na kompost, mám nakoniec 2x toľko rajčín... a tak je to so všetkým... ale inak záhradu milujem, ale keď už máme také opindávacie vlákno, chcela som prispieť svojou troškou do mlyna cheeky.adri

Připojit reakci

11.7.2013 13:10

Ale já to s těmi rajčaty dělám taky tak. Ono to snad ani jinak nejde. Dělám to i proto, že na počátku plození je těch plodů málo, tak to doháním počtem rostlin. V září pak likviduju rostliny s vijany plodů, které už nijak nelze dopéct. Je mi to trochu líto, ale nic s tím nenadělám. Vegetační doba je tu tak dlouhá (krátká) jak je a proti tomu není obrany.

Připojit reakci

11.7.2013 14:39

První ovoce a zelenina je náležitě dražší(viz rajčata, hrušky, hrozny).Z rajčat je kupodivu po celém světě známé a proslavené Stupické polní rané(60 dnů, ve skleníku je nejranější),které jediné pěstuji.Pak už je rajčat všeho druhu dostatek včetně salátovek.

Připojit reakci

jarda7 (641) - xxx.xxx.7.54 (?)
29.7.2013 14:13

Kdo má děti a vnoučata (5) má po starosti - povolá brigádu, ta si s tím poradí a přebytky si odveze do města do činžáku. Ještě se mi nestalo, abychom společně  ze 160 mladých stromků vše nesklidili. J.

Připojit reakci

11.7.2013 15:21

No to jste asi první, kdo si ho chválí  - rostliny jsou mastné, ulepené, pokud se tím stříká třeba v zimní zahradě, tak se musí podlaha několikrát umýt, aby neklouzala. Kam se postřik nedostal, pořádají breberky mejdan angry

Připojit reakci

19.7.2013 10:59

Tak se vracím k tématu, které jsem založila a podělím se o vývoj situace.

Objevil se (asi) hryzec, ale na zahrádce toho moc k sežrání není, tak ho nechávám zatím na pokoji.wink

Včera jsem sklidila česnek-je menší, ale zdravý. Cukety se začínají rozrůstat, ale doposud nekvetou. Hrášek už jsme zbaštili, teď likvidujeme mrkvičku, dozrává další várka kedlubnů a salátů.

Melouny pěkně poskočily, mám tam několik samičích květů, ale letos neopyluji ručně, špatně se mi zohýbá. Vypadá to, že už se jeden chytil.

Na rajčatech asi plíseň nebyla (jako ona to nějaká choroba byla, ale nevím co-že by nějaká skvrnitost?). Každopádně jsem stříkla Ortivou a protože od té doby nepršelo, je klid. Rajčata se hezky rozjely, ale ještě mi nic nezraje, takže bohužel nemůžu přispět do tématu "Sklizeň rajčat".

Za víkend jsme zdárně zvládli akci "Střecha" a do čtrnácti dnů by tady měl být s námi nový člen rodiny. Takže všechno je fajn a zrovna není na co si stěžovat. Snad to tak taky máte.laugh

Připojit reakci

kastef (262) - xxx.xxx.138.131 (?)
20.7.2013 11:42

no tak mi od minulého víkendu sklízíme hory obřích patizonů a cuket a ode dneška i okurky.Papriku Amy sme nějakou zbaštili minulý týden, no papriky nic moc... některé rostliny na odpis ale něco je jakž takž.Rajčata sou hezká, ale zatím moc nezrají, pouze pár načervenalých Stupických a možná do týdne Perun, Albertovské,plody už žloutnou, ale nepatrně, nejde na ně moc slunko, také možná náznak u Startu a Tiger Tom.

Připojit reakci

30.7.2013 9:22

Akce střecha - tím myslíte zelenou střechu? Hodily by se mi totiž zkušenosti. P.S. Mimi stále vzdoruje?

Připojit reakci

30.7.2013 10:07

Nee, zelená střecha to nebyla. Dávali jsme difúzní fólii, měnili střešní latě a tak. Já se právě dočetla, že ten program zase rozjeli, takže pokud máte možnost, určitě do toho jděte. My se teď snažíme ještě získat nějaké peníze, ale to by šlo do budování podkroví, takže se do ničeho nevejdeme. Mysleli jsme, že aspoň vyměníme kotel, jenže ten je tam v souvislosti se zateplením, bohužel na to už nám peníze nevyzbydou (pokud nám bude něco přiklepnuto).

p.s. Mimi stále vzdorujelaugh.

Připojit reakci

Kristyna Hradilova (18) - xxx.xxx.34.196 (?)
28.7.2013 14:05

A jak jste na tom skoro po mesici? Vidim, ze vcelku dobre. ja jsem nesklidila jeste ani 1 rajce a uroda bude vcelku bidna. V pytlich mi sly rajcata na balkone mnohem lip nez v zahonu. VCukety se zabrzdily a prestaly plodit. Cim to asi bude? zalivam a pravidelne hnojim kurincema. Letos jsme si uzili hrasku a vcelku bohate maji nasazene jahody v zavesnem truhliku. O cibuli a cesneku radeji pomlcim, hlavicky asi 2 cm. Dyne vypadaji nadejne, ale nechci to zakriknout. Nejlip je na tom mangold a koncem cervna byla velika cerna redkev. Ovsem vzhledem k tomu, ze nejvic mi zalezi na rajcatech, tak jsem porad smutna, protoze ty neane poradne narust a dozrat... Doufam, ze jste na tom lip nez ja, pekne leto!

Připojit reakci

jarda7 (641) - xxx.xxx.7.54 (?)
29.7.2013 14:19

Letos rajčata na venkovním záhonu bez krytu mají velké zpoždění. Z 50 keříků sklízím denně 5 - 10 malých plodů Stupické. Asi se to zlepší, nasazeno mají. J.

Připojit reakci

29.7.2013 20:46

Tak mi extrémní bouřka s přívalovým deštěm a vychřící vymalovala půlku zahrady, nejhůř dopadl záhon s cukrovou kukuřicí, ta nezůstala stát jediná + nějaká polámaná rajčata, cukety, dýně a hlavně květiny. crying

Připojit reakci

ivan z okénka (780) - xxx.xxx.165.2 (?)
29.7.2013 21:32

Než jsem ze zahrady utek: přikládám foto. Lokalita Táborsko, okolo 19. hodiny.

Obrázky:

Připojit reakci

29.7.2013 22:38

Tak to je hrůza sad, já bych po takové kalamitě ani neměla chut jít na zahradu. Preventivně jsem k večeru srazila kbelíky s rajčaty k sobě a přehodila na ně plachtu... zatím jen prší, snad tady kroupy nebudou (tuky-tuk)

Připojit reakci

29.7.2013 23:09

To je síla, jak se vůbec něco takového může "vyrobit"? U nás na Břeclavsku zatím nic, jen se navečer zatáhlo a trochu ochladilo, teď však v dálce slyším hřmění a na radaru je vidět že to jde od Vídně k nám.

Připojit reakci

P.Z. (714) - xxx.xxx.148.26 (?)
30.7.2013 0:32

Tak to mi je fakt uprimne luto, ake nestastie postihlo vase rastliny, je je nevycislitelna skoda pre nas zahradkarov, tolko prace vyjde v okamihu nazmar...

Inak toto som pisal v jednom vlakne nedavno:

Na vychode slovenska uz tento rok vela ludi prislo o svoju urodu pre krupy, mam obavy o svoju urodu a preto davam do plena otazku ako tomu predijst? Niekde na youtube som videl drobneho pestovatelo ako mal nad rajcinami hustu plastovu siet ktora sa dala kedykolvek zvynut (uplne jednuduchy princip), len ako to vyriesit ked pestovatel nie je doma a pride necakana burka? Keby bola rozvinuta vzdy, tak by to asi malo vplyv na dozrievanie a rast...

Preto navrhujem spojme sily my zahradkari a vymyslime nieco efektivne, ako predijsc takemu nestastiu.

Připojit reakci

30.7.2013 6:30

Dokážeme věnovat spoustu energie abychom se dopiplali k úrodě. Je však hranice kdy už to ochránit prostě nejde a proti čemu už bohužel není obrana, jednu z těch katastrof nám nyní ukázal ivan z okénka.

K nám naštěstí nakonec žádná hrůza nedorazila, trochu fučelo, zahřmělo ale nespadla ani kapka. Nyní je pod mrakem, pofukuje a je víc jak 20°C, doufám že se to protrhá a oskar bude pokračovat v letním počasí.

Připojit reakci

P.Z. (714) - xxx.xxx.148.26 (?)
30.7.2013 11:18

To mi je jasne, no ja aj tak do buduceho roka kupim takuto siet, a v zime ked budem mat viacej casu tak vymyslim jej uchytenie nad rastlinami. Lebo posledne roky su u nas na vychode slovenska ladove krupy, da sa povedat pravidelne. A to potom straca zmysle pestovat rajciny od semienka, a ked ma prist zber, tak je vsetko marne...

Připojit reakci

30.7.2013 11:31
Nechci Vás v žádném případě odrazovat ale myslím že v podmínkách nás drobných zahrádkářů (u mne zvlášť) je toto velmi těžce realizovatelné. Umím vrazit do zahrady hodně ale toto je už finančně a časově neakceptovatelné.
Připojit reakci

ivan z okénka (780) - xxx.xxx.221.3 (?)
30.7.2013 11:24

Viděl jsem natažené sítě nad porostem zahradních borůvek. Na Moravě, u Zlína. Neznám ekonomickou náročnost, ale jestli na to člověk má a je infarktový typ, zachrání to nejen úrodu, ale i zdraví a život. U pana Hustého na farmaboruvky.cz jsem viděl, že to má vyřešené. Ale ten tu technologii nejspíše koupil celou. Při tom jak se snažíme v zahradě všechno zlevnit by se dala konstrukce okouknout, podle drátěnky na révu vymyslet "Zahrádkářská modifikace" konstrukce a pak už "jen" koupit síť. Ta je dostatečně propustná pro slunko, může být natažená stále. To pro případ, že nejste doma.   

Připojit reakci

30.7.2013 11:41

Na druhou stranu existuje diagnóza fóbie ze sítí. Nechtěl bych si ze zahrady udělat stan.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.255.44 (?)
30.7.2013 16:49

Mozna ja bych mel trochu radu. Cesnek vysazovat o mesic driv nez obvykle. Sezony se zmenily. Cibulu pestovat jenom ze seminka a to zacit v lednu v truhliku. Vyroste krasna a dobre skladovatelna. Cibulu pestovat ale jenom z vlastniho semene. Vzdycky nechat par nejpeknejsich na semeno. Okurky pestovat jenom vertikalne na pletivu. Volne po zemi malo rodi a hned je dostane plisen. A pokud mate nekdo moznost, tak sklenik, ale spise jako tunel. Na obou koncich ne dvere, ale vrata. Za chladnyho pocasi je to sklenik a v hicech je to tunel. Ve skleniku musi byt pruvan, vetraci okynka ve strese jsou temer k nicemu. Pokud tam neni pruvan, tak okamzite vsecko chyta plisen.

Ja mam ve skleniku rajcata 3 az 4 m, okurky taky tak a papriky asi tak 1 az 1,2 m.Co tam jsou papriky, jsou nadherne, ale jejich catim malo. Ted jsou ale obalene kvetama. Rajcata ted budu likvidovat, necham si jenom 2 rostliny, protoze jsou az prilis obalene a hned tam nasadim fazole.

Připojit reakci

30.7.2013 16:55

Ty rady neplatí univerzálně. Když jsem zkoušel pěstovat nakládačky na síti, úroda nestála ani za zmínku.

Připojit reakci

30.7.2013 19:31

Aby toho nebylo málo, tak po těch vedrech mám venku u zdi spálené vršky skoro u všech rajčat. Je to úplně to samé co jsem měl předtím ve skleníku. Omluvte prosím kvalitu fotek, mobil nechtěl moc spolupracovat.

Obrázky:

Připojit reakci

30.7.2013 21:22

Zdenci, něco podobného mám i na rajčatech na záhoně, myslím že to není horkem, ale že rostlina nestíhá "vyživit" všechny květy a proto usychají, stejně tak povadlé vrcholky. Tuto anomálii jsem pozoroval již vloni a to zdaleka nebyl takový hic.

Obrázky:

Připojit reakci

31.7.2013 6:22

Možné to je, ale já se přikláním ke slunci, protože soused má stejně poškozenou část rostlin. S tímto jsem se za svoji pěstitelskou kariéru ještě nesetkal.

Připojit reakci

31.7.2013 8:51

Také se mi to objevilo na několika rostlinách, které mám v nízkém hrůbku u domu. Trochu tam zápasí s vodou, asi se jim přehřívají kořeny a jde na ně teplo ze zdi.

Obrázky:

Připojit reakci

Jaro- (56) - xxx.xxx.182.15 (?)
31.7.2013 9:10

Nemyslim si, že to e prehrievanim koreňov. Veď rajčiny potrebuju mať korene v teple, preto aspoň ja dávam ku koreňom čiernu netkanú textíliu, aby udržiavala teplo a nevyrastal plevel.Skôr si myslím, že je to buď dôsledok slabej zálievky, alebo úpal, alebo slabé hnojenieindecision. Možnosti je viac.Jaro.

Připojit reakci

31.7.2013 8:54
Zdenci: Každopádně je to zajímavé, zkuste vyhnat nový vrchol z nějakého vlka. PS: Jak se u Vás daří té odrůdě s malými protáhlými zelenými plody? Myslím že se jmenuje Samocvet Izumrudnyj.
Připojit reakci

31.7.2013 13:44

Samocvetu se daří řekl bych dobře, nějaké plody už dozrály a chuť je velice zajímavá štiplavá rajčatová. Toto je jediná odrůda, kterou návštěvníkům nedávám ochutnat, protože raději řeknu, že ještě není zralácheeky. Jinak co se týče poškození rostlin, dnes jsem vytáhl foťák a pokusil se o lepší snímek, možná je na vině nová zateplená fasáda s příliš světlou barvou a odráží žár zpátky. Jinak hnojím cca jednou týdně jak mi vyjde čas kristalonem a každý den dostanou do barelu 5l vody. Jěště k tomu vyhnání nového vrcholu z vlku. Úspěšně jsem tuto metodu aplikoval ve skleníku a dříve poškozených rostlin

Obrázky:
Samocvet zralý plod
Samocvet zralý plod
Samocvet ještě nezralý
Samocvet ještě nezralý
poškozený vrchol
poškozený vrchol
barely u zdi
barely u zdi
nový vrchol u odrůdy Finik Oranzhevy
nový vrchol u odrůdy Finik Oranzhevy
Připojit reakci

31.7.2013 14:06

Vypadají pěkně, mi vloni plody hodně praskaly a měl jsem je protáhlejší. Co se toho postěžování (a zanadávání) týče, tak jsem v pondělí, na základě stávajícího počasí a i výhledu, konečně letos vytáhl bazén a napustil vodu, no a od té doby je počasí v "hajzlu". Vodá má "skvělých" 21° Jaromíra, fučí od včerejška a zrovna nyní se honí mraky po obloze. Dávám tomu týden, pokud ne tak bazén poletí do kontejneru a tou švýcarskou vlajku si akorát vytřu ˇiť. 8o(((( Kde je těch krásných 33 kdy ze mne teklo jako z vola?

Připojit reakci

Kristyna Hradilova (18) - xxx.xxx.34.196 (?)
2.8.2013 14:38

Ta to vas lituji, mela jsem stejnou situaci loni na balkone. letos pestuji jen na terase, kde neni ten desny odpoledni hic a na zahonech. Ale tam to taky stoji za houby.-(malo a male plody

Připojit reakci

30.7.2013 6:28

Proti Vám jsme to měli "pouze" průtrž bez krup. Kam se hrabe moje zválená kukuřice. 

Obrázky:

Připojit reakci

30.7.2013 8:22

Pane Ivane, tak to mě strašně moc mrzí a myslím na vás...

U nás celkem slušně pršelo a foukalo, ale k žádné škodě nedošlo.

Připojit reakci

ivan z okénka (780) - xxx.xxx.221.3 (?)
30.7.2013 9:29

Díky. Ono to nebylo všechno. V roce 1978 nám přešla přes zahradu voda z pole. Vykopali jsme příkop asi pů metru hluboký a široký, pod zahradu zakopali odvod vody - trubku o průměru 60 cm. Od toho roku vždy vodu z pole pobrala (s jednou výjimkou v roce 2009). Letos v době povodní voda z pole spláchla zahradu poprvé (malý bob nic neudržel), ale to jen přetékala, moc škody nenadělala, ale včera po těch kroupách jí ta trouba zase nepobrala (strniště bez podmítky po sklizni) a přes zahradu šel doslova potok. Proto jsem odtud nakvap odešel. Ale před odchodem jsem ještě toho viděl dost:  Po dva roky ovoce na jaře v květu zmrzlo, teď to matička příroda uťala ve vegetaci. Sousedi v okolí přišli navíc o skleníky, makrolon ale drží. Jsem zvědavý na regenerační schopnosti zeleniny od okurek po brokolici, řepu, i třeba mrkev a tuřín. Letní výsadba je totálně pryč (pekinské zelí, čekanky, fenykl, salát, kedlubny, mangold...). Nakoupil jsem u pana Hustého z Provodova krásné sazenice kanadských borůvek, přivezl nové maliny a ostružiny, vše je otlučené k zemi, stejně jako úroda jablek, slivoní, rybízu, angreštu (maliny, ostružiny, víno - tam jsem nedošel). Ale nikomu se nic nestalo - to by bylo neštěstí. Dostat tou větší kroupou by bylo možná i víc než jen bolavé. Mám docela rád katastrofické filmy o počasí, ale ony mají možná nečekaně docela reálný základ. Kroupy jak tenisák v Německu, tornáda v Evropě... Abych přidal něco pozitivního: V neděli jsem sklidil první dvě rajčata - jeden oválek z Pollicina a jednu kuličku z Cherolla. Ta Cherolla byla nejbujnější rajče ze sortimentu (16 odrůd od Semo, Moravoseed a Kiepenkerl)        

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.228 (?)
30.7.2013 11:41

Proboha, to je mi vás taky moc líto. Bydlím na sedlčansku, takže jsme to měli asi o fous. Já sice vím, že jsou na světě horší věci, ale obrečela bych to hrozně.

Připojit reakci

Zdenula (160) - xxx.xxx.165.42 (?)
15.8.2013 12:19

Tak já jsem 29.7. dopadla s kroupami podobně, také na Táborsku. Hned druhý den jsme odjeli na dovolenou, tak přidávám fotky až teď. Ten den jsem na to stejně neměla ani sílu. Po příjezdu z dovolené jsou z rajčat jen oholené klacky a z některých sem tam vyrostl zálistek. A také jsem přišla o svůj jediný meloun a papriky sad.

Obrázky:
A je sklizeno
A je sklizeno
Můj jediný meloun
Můj jediný meloun

Vrstva krup
Vrstva krup
Připojit reakci

15.8.2013 12:28
To je šílené a smutné, pokud budete mít náhodou cestu tady na Břeclavsko tak máte mou zahradu k dispozici a můžete si naobírat z mé úrody.
Připojit reakci

Zdenula (160) - xxx.xxx.165.42 (?)
15.8.2013 15:34

Mirku, moc děkuji za pozvání, ale myslím, že okolo nepojedem laugh. Ale musím říct, že mě to moc potěšilo smiley.

Připojit reakci

ivan z okénka (780) - xxx.xxx.165.42 (?)
20.8.2013 18:19

To je reakce jak z Jana Cimbury od J.Š. Baara. 

Připojit reakci

jarda7 (641) - xxx.xxx.8.199 (?)
30.7.2013 10:39

Upřímná soustrast na Vysočinu p.Zdenci. U Prahy byla krátká větrná smršť s lijákem asi 25 mm. Škody minimální, spadlo pár broskviček, z nich část dojde. Voda pomohla, vše bylo vysušené. J.

Připojit reakci

30.7.2013 23:00

U nás v HK moooc lilo, vichřice... Ale jen mám rozválené mečíky a cínie a jedna jablůňka s hodně jablíčky skoro ležela. Je fakt, že kůl dostala až dnes. Jak se ale změnilo počasí, ochladilo, jasná obloha, dlouhé stíny... No hotovej podzimsad.

Připojit reakci

31.7.2013 8:23

U nás ještě k tomu začal foukat takový ten pozdně letní vítr. Vždycky mám z toho divný pocit, takový trochu depresivní, že už zase končí léto.sad

Připojit reakci

Dana22 (325) - xxx.xxx.157.25 (?)
28.7.2014 17:24

Sice příspěvek z loňska, ale zareaguji. Přesně toho se taky bojím. Celý rok se těším na léto, pak hop hop a je to pryč. Ten vítr znám. A pak je ještě jeden, na konci léta, je studený a zajede až ke kořínkům vlasů a mně z toho naskočí husí kůže, že je to už zase tady. Další věc, která mi spolehlivě připomene končící léto jsou psací potřeby pro děti do školy v obchodech. Vloni se v jednom nejmenovaném velkém hypermarketu s nimi roztáhli dokonce v sekci ovoce zelenina. Jen jsem tam vešla, udělalo se mi mdlo.frown

Připojit reakci

jarda7 (641) - xxx.xxx.141.239 (?)
29.7.2014 13:29
Tak si tady můžeme každý rok trochu postěžovat, každé léto přijde nějaká pohroma, ale my stejně ty naše rostlinky ošetříme a budeme doufat v pěknou příští úrodu. U nás jsou letos parádní rajčata, broskve a pěkně vypadají jablka a hrušky. Léto budiž pochváleno! J.
Připojit reakci

KUKY (3714) - xxx.xxx.155.121 (?)
29.7.2014 13:46

Známý už má po rajčatech (plíseň). To je docela brzo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.180 (?)
28.7.2013 15:06

Hezký den vidím, že jste tady všichni odborníci přes zahradu, dcera mi vzala Biolit na mravence v prášku a obsypala tím kmeny všech stromů a keříků, mlže to mít na úrodu negativní vliv a případně pomůže spláchnout vodou, zatím jsem neprovedla mám strach co by to udělalo, kdyby se to dostalo ke kořenům stromů.Děkuji za radu.

Připojit reakci

vyslouzil (17237) - xxx.xxx.102.201 (?)
28.7.2013 16:27

Nestane se nic. Ostatně dcera provedla to, k čemu je přípravek určen. Obavy by byly na místě, kdyby půl piksle snědla.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Paprika Rodrigo 10720.8.201935835
Atraktívne druhy rajčín 119.8.2019101
Melouny 20194119.8.20198892
Melouny - jaká podnož218.8.2019158
Nejchutnější rajčata50817.8.2019734963
Soudečkové tyčkové rajče do skleníku - jakou odrůdu?2516.8.201922415
Rajčata 2019/28515.8.201918946
Pěstování tykví a dýně Hokkaido 3515.8.201916920
Chorobu rajčat - bílé fleky až uhnívání plodů 114.8.2019196
Hloubka sázení rajčat3114.8.20192653
Stekovics - spôsob pestovania rajčín 814.8.20191140
Divoké rajče513.8.20192101
Rajčata Hranáček, Strabena, Nelinka 3412.8.201911049
Rajčata letos nic moc, vliv herbicidu?912.8.2019750
Akumulace tepla v pařeništi4812.8.20194904
Papriky 20198512.8.201928107
Paprika, pomoc 111.8.2019160
Listy rajčat 3010.8.20193300
Rychlé uvadání listů cukety 510.8.2019737
Keříčkové rajče Šejk139.8.20196843
Je to viroza? 39.8.2019350
Okurek - pouze samčí květy88.8.20192481
Pěstování chilli papriček Habanero178.8.2019766
Je to plesen na uhorkach, treba to postriekat? 18.8.2019286
Co lze pěstovat na podzim v pařeništi?18.8.2019168
Je toto kaderavost na ačokče? 17.8.2019133
Je tato chilli papricka uz zrala? 36.8.2019463
Jak zpracovat nadbytek salátových okurek486.8.201965829
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II225.8.20193791
Rajčata Primora z Lidlu - skvrny 75.8.20191392
Cuketa - nemoc 165.8.20196499
Trinidad moruga scorpion red11.8.2019208
Paprika pálivá Jalahot924.7.20192533
Žlutá cuketa se zeleným koncem 223.7.2019371
Nedozrálé zelené fleky u stopky rajčat722.7.2019794
Pestovani paprik v zapustenych kvetinacich - mam zvetsit kvetinac?722.7.2019588
Co utáhne kompost2322.7.20192446
Kroucení - svinování spodních listů rajčat 520.7.20191032
Choroba rajčete 319.7.2019631
Ekonomika hnojení818.7.20191010
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Záchůdek catgenie 120+14:52
Krmivo pro slepičky- 200kč velký pytel zbylo mi po chovu slepic13:10
Chov krůt16.8.2019
Nemocná chodidla slepic15.8.2019
Chov pstruhov12.8.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů