Jen si tak trochu postěžovat



host - 209.109 (?)
5.7.2013 12:46

Posledné dva roky používam úspešne na svilušky (roztočce) tabak. Keď poriadne zmočíte rastliny a pár hodín po aplikácii neprší, tak je účinnosť 100%. Tento rok ešte zatiaľ nie sú až tak premnožené, ale minulý rok som mal baklažány nimi úplne obsypané. Stačil jeden postrek silným tabakovým vývarom a do konca sezóny bol na baklažánoch od roztočcov pokoj.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 220.186 (?), 4.7.2013 13:09

Ďobanec od muchničky je potřeba hned  potřít francovkou, udělá se jen flíček jak dvoukoruna, pokud svědí, potřít znovu. Mně se jinak udělá rudý flek jak dlaň...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 4.7.2013 11:17

Myslel som si, že do tohoto vlákna ani nenapíšem, no zmienka o komároch to zmenila. Niekoľkokrát vybrežená Morava nám v okolo nej podarovala neskutočné množstvo týchto malých upírikov. Zdravím, Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 4.7.2013 14:30
Po těch deštích je plná kdejaká kaluž a kdejaký výmol, následné slunce a teplo k tomu, to je pro ně zn. ideál. Dyje se taky rozjela když upouštěli Nové Mlýny, to vše jim hraje do noty. Bez repelentu na zahradě ani ránu, i v tom hicu stačí rozhrnout např. maliny a už jich je neúrekom, všechno mlaďoši. Používám Predator a jsem s ním nadmíru spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.186 (?), 4.7.2013 13:03

Ano, cena cca 80,- Kč. Malá krabička, vypadá to jako masox.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 5.7.2013 8:36

Aj ja sa trošku posťažujem, hneď na začiatku júna mi všetky rastliny na streche napadli svilušky (slovensky roztočce) a niekoľko rastlín sa im podarilo spoľahlivo zlikvidovať.

Účinnosť prípravkov Mospilan a Actara je nulová, Prev B2 pri správnej aplikácii má účinnosť asi tak 50%, jediné účinné riešenie spočíva v odtrhávaní každého napadnutého listu, takže niekoľko rastlín na streche nemá takmer listy, zato plodov majú výdatne.

Takže prevencia je nutná - rastliny ďaleko od seba, aby sa nedotýkali listami, spodné listy preventívne odstraňovať, výhony vylamovať (tie sviluškám chutia najviac), nič viac nezmôžem.

Ešteže plesne sa zatiaľ neprejavili, molíc som videl len pár jedincov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 5.7.2013 9:00

Na svilušky Vertimec 1,8 EC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.109 (?), 5.7.2013 12:46

Posledné dva roky používam úspešne na svilušky (roztočce) tabak. Keď poriadne zmočíte rastliny a pár hodín po aplikácii neprší, tak je účinnosť 100%. Tento rok ešte zatiaľ nie sú až tak premnožené, ale minulý rok som mal baklažány nimi úplne obsypané. Stačil jeden postrek silným tabakovým vývarom a do konca sezóny bol na baklažánoch od roztočcov pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.37 (?), 10.7.2013 16:33

No já zase vyskoušel Rock Efekt neí drahý je na bázi bio. přidal jsem trochu jaru a funguje stopro hned napoprvé, je na ruzné neřádstvo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.7.2013 16:55

Rock effect působí kontaktně, proto je pro dobrou účinnost nutné ošetřit části rostlin, kde se škůdci nachází (i rub listů rostlin).

Prostředek, kterým musím každé svilušce doslova "zalepit čumák aby se udusila a zdechla", tak takový nemusím. Po zkušenostech s Bio-.ony říkám Ne děkuji, je od toho akorát zalepený postřikovač který nejde umýt, účinek chabý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 10.7.2013 18:01

Pane Mirku, veľmi pekne ďakujem za radu, Vertimec funguje bezvadne, po postreku som na druhý deň nenašiel jedinú živú svilušku, zdevastované rastliny sa môžu teda začať regenerovať novými zálistkami. To, že to muselo ísť chemickou cestou mi nevadí, musel by som totiž napadnuté rastliny vyhodiť a úroda by vyšla na zmar. Keď som dodržal koncentráciu, ochrannú lehotu, nevidím dôvod, prečo sa znepokojovať. Moje rajčiny sú zaiste desaťkrát menej striekané než tie hypermarketové.

Môj BIO prípravok Prev 2B síce funguje, čo som skúšal kontorlné vzorky napadnutých listov, tak zabije zhruba polovicu svilušiek, ale presne, ako je písané, treba svilušku doslova trafiť, inak je to zbytočné. Neviem si predstaviť, ako by som každej rastline striekal každý jeden list aj zvrchu aj zdola a to ich mám len 20...

RockEffect je vraj účinnejší, ale jeho použitie je takisto veľmi pracné.

Takže na streche Vertimec zabral a dnes večer dostanú svoju dávku aj tie na balkóne, kde sa sviluškám síce nepodarilo tak rozmnožiť, lebo ich denne kontrolujem a napadnuté listy odtrhávam, každopádne už ma nebaví hodinu denne kontrolovať listy rajčinám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika