Jaká rajčata pěstujete



kozel_zahradnik - (7) - 142.138 (?)
16.3.2012 19:47

Já se spíš snažím množství odrůd omezit, takže po velkých experimentech z loňska zůstávám u:

Stupické (pro mě jednička), Goldkrone, Tornádo F1, San Marzano 3

letos jsem zasel jako pokus ještě Slávu Porýní - říkal jsem si, jestli to nebude trochu podobné Tornádům, ale co tak čtu zprávy pěstitelů, tak to asi bude propadák :-).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 111.236 (?), 13.5.2012 22:41

u nás např. firma Neoseeds

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.5.2012 23:02

Měli (mají?) ji v Albertovi ve stojanech Gardenson.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
goldie - (2) - 29.34 (?), 14.3.2012 0:14

Mam vyseto, resp uz presazeno v kelimcich

Bejbino, Ildi, Idyll, Pollicino, Cherrola, Chicco rosso, Perun, Parto, Tornado, Stupicke pilni rane, Torino, Slava poryni, Albertovske zlute, San marzano 3 a gigante, Vilma, Diana, Salus, Denar, Odeon, Pavlina, Start

neco mi zbylo z lonska, zbytek jsem nakoupila letos a nic jineho jsem v obchodech, kam bezne chodim nesehnala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 18.219 (?), 14.3.2012 5:17

Zatím mám vysety odrůdy: Goldkrone, Spencer, Policino, Harzfeuer, Robin, Stupické, Brutus, Býčí srdce, Tastier, Orange Banana, Black Krim, Black plum, Black Cherry, Black Trufle, Bradywine Black, Sladkaja děvočka, Copia, Cherokee, Carbon, Rosalita, Skrvnitý Říman, Grapoli D inverno, San Marzano, Red Pear, Gardners Delight, Howard a dalších asi 5 odrůd u kterých neznám jméno ale mám je vyzkoušené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 14.3.2012 23:18

Mám vyseto z osvědčených chuťových Sladkaju děvočku, Stupické polní rané, Bejbino, Pollicino, Černého Maura. Z osvědčených univerzálních Tipo. Na vaření San Marzano, Moskovskij delikates a Tomat Novyčok, ještě vyseju Šejky na kečup.

Letos poprvé jsem vysela Finik krasnyj, Sportivo, Philova, Phantasia, Corzaro. Zatím mi nebyla doručena Nasťa Slastena.

Pěstuju 17 kusů tyčkových rajčat venku a 12 rostlin ve skleníku, Šejky volně na poli. Toto množství je přesně naplánované dle místa a stačí i ke spotřebě širší rodiny.

Dále pěstuju sazenice pro přátele a známé v kolekcích na míru. Třeba paní, která nepěstuje žádnou zeleninu, má doma šest kbelíků na rajčátka, té dodávám kolekci šesti odrůd na zobání s vybranou chutí. Zkrátka vymýšlím kombinace odrůd na míru dle pěstitelských schopností a místních podmínek. Snažím se přinášet do okolí osvětu, že lze doma vypěstovat rajče, co nikde nekoupíte.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4481) - 38.136 (?), 15.3.2012 1:38

Já jen Polllicino, Bejbino, letos poprvé Stupické polní rané a San Marzano na kečupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.3.2012 6:29

San Marzano není na kečupy moc vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 29.3.2012 9:35

páni, toho máte... kolik máte pak celkem rostlin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 29.3.2012 11:30

Rostlin až tak moc zase není, většinou jedna rostlina na jednu odrůdu. Vyjímky tvoří cherry a datlové odrůdy které mám většinou po dvou kusech, jedna je v kýblu z důvodu časnější sklizně, druhá venku na zahradě. Letos bude povícero kusech u odrůd určených na sušení (typ San Marzano).

Vloni jsem měl asi 105 rostlin na zahradě a zhruba 10-12 v kýblech.

Ještě k Ildi, po třech velmi neuspokojivých pokusech s klíčením starších semen (dat. sp. 2012) jsem přímo v Sevě zakoupil nové balení (exp. do r.  2014) a ejhle, nastal obrat k plné spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kozel_zahradnik - (7) - 142.138 (?), 16.3.2012 19:47

Já se spíš snažím množství odrůd omezit, takže po velkých experimentech z loňska zůstávám u:

Stupické (pro mě jednička), Goldkrone, Tornádo F1, San Marzano 3

letos jsem zasel jako pokus ještě Slávu Porýní - říkal jsem si, jestli to nebude trochu podobné Tornádům, ale co tak čtu zprávy pěstitelů, tak to asi bude propadák :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika