Jaká budete pěstovat rajčata v roce 2013?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?) 
5.2.2013 10:53

Chuť je značně zapeklitá věc. Já například žlutá rajčata nemusím a Duo bych přirovnal k Tigerele- pro mne jednoznačně nejhorší dvě odrůdy rajčat. Je vidět, že každý máme chuť na něco jiného, ale to je vpořádku.

                           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 13.2.2013 18:10

dal som sa ukecať... Zlatavu som dnes kúpil v Kauflande...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.2.2013 11:40

to Mičurinec - do rajčete které má tuhou slupku se nedá normálně kousnout aniž by dotyčný nebyl pocákán na triku, zvláště pokud je slupka tenká a rajče vodnaté. Podobné vlastnosti má Cherrola a praská o dušu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.2.2013 12:22

že by byla tuhá to zas ne, Cherrola praská to je fakt.

Řekl bych, že Zlatavu si budu i nadale pestovat, červený vnitřek je zajímavý a navíc, je to i jedna z mala odrud, ktera se dobre kraji na platky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.2.2013 12:31

Než jsem se dal na soudky tak jsem pěstoval i Citrinu. Ta mi chutnala, měla i takovou tu ostřejší rajčatovou chuť, nenašel jsem však pro ni využití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 4.2.2013 11:45

Což o to, semínka člověk sežene. Můj problém se spíš s nedostatkem místa na záhonech. Když chci i jinou zeleninu než rajčata, vejde si mi tak 20 - 30 rostlin. A z toho větší část chci mít jistou, tj. osvědčené odrůdy z minulých let, takže na experimenty už opravdu není moc místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 4.2.2013 21:22

Bez experimentu by byla na zahrade nuda... pokud bude pocasi jako v lonskem roce, tak se doopravdy tesim na letosni uroru.Zacal jsem loni s pestovanim rajcat a navic v pytlich a nemnelo to chybu.Na zkousku jsem mnel 4 odrudy... Start F1,Tornado, Tigerella a pravdepodobne Bejbino... Nejhur dopadl Start F1...chutove dobry, ale slupka byla tuha a to same mneli i rodice..pestovano na poli.Bejbino skvele... patro od patra byly plody mensi az se konecne na 5 vijanu dopracovaly k cherry... Tigerella byla velice chutove zajimava..byla sladsi nez ostatni, navic mnela zdvojene vijany, ale nevyrovnana velikost plodu a pri spatne agrotechnice... lepe receno zalivkovem nevyrovnanem davkovani zacly plody koncem srpna praskat.Jako posledni a tim pro mne, ale zaroven nejlepsi Tornado... fantasticka chut, vyrovnana plodnost, zdrave rostliny az do konce rijna..ty kdyby mohly, tak jedou snad az do ledna.Nadherna vune a barva.Zajimavy tvar plodu..proste nam chutnal nejvic... ale to byl rok 2012 a doufam, ze v roce 2013...najdu zase jine a lepsi odrudy, ktere jsem doposud znal.(Viz prispevek vyse) Preji vsem nadsencum teto zeleniny, at mame suchy rok, hodne slunce a ty nejchutnejsi plody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 4.2.2013 21:54

Trosku odbocim od temy, ale velmi ma prekvapilo vase hodnotenie Tornada, ja som ich prestal pestovat, hlavne kôli fadnej chuti, strukture plodov, praskaniu, a vseobecne z odrôd co som vyskusal, bola jedna z najhorsich, a to som jej daval sancu asi 3 sezony. Tak preto som zaskoceny, a rozmyslam kde bol problem.

Asi im moja lokalita nevyhovovala...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.2.2013 22:07

jinak taky zalezi na tom, zda se kupuji sazenice Tornada nebo semena... sazenice casto v obchodech nejsou Tornády!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 4.2.2013 23:09

Len dodam ze ja som si ich samozrejme, tak ako vsetky ostatne rastliny vypestoval zo semena.

Preco by niekto predaval sadenice Toro, Tipo a pod., pod menom Tornado nejako nechapem, nakolko semena tychto odrôd, su podstatne drahsie,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika