Jak zpracovat nadbytek salátových okurek



host - 185.138 (?)
24.2.2018 18:40

Čím souvislejší hmota, tím hůř se prohřívá. Neměl jste ubírat těch pět minut. Loni jsem blanšírovala papriky, vešlo se jich do sklenice víc a místo aby byly mekčí, jsou při stejné sterilaci nejtvrdší, jaké jsem měla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 100.198 (?), 7.7.2017 8:20

Dobré dopoledne, chtěl bych se zeptat, jestli někdo zavařujete okurkový salát (myslím ten bez další zeleniny, jen z okurek)? Něco jsem vygooglil, jako, že dávají na sedmičku zavařovačku 2 lžíce cukru, lžíci octa a trochu soli, že to  zavařují v myčce a hlavně jaké je to úžasné. Chybí mě údaj o teplotě a době zvařování, myčku nemám a kvůli zavařování ji pořizovat nebudu, zavařuji klasicky v zavařovacím hrnci. Pěstuji jen nakládačky a to i na salát. Mrazit nebudu, v mrazáku nemám už místo, samý hrášek. A na kompost to taky dávat nebudu, z dobrých známých to již nikdo nechce. Děkuji za zkušenosti. Abych předešel rýpalům, že jsem měl zasadit méně, tak mám zkušenost, že se urodí buď hodně nebo nic, zlatou střední jsem ještě nezažil. No a také musím počítat se svým zlodějem, který mě o část úrody pravidelně připravuje (někdy i o celou), teď to bylo z úterý na středu o nějakých 20kg nakládaček - ale to by byl už jiný problém, uvidíme dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.5 (?), 7.7.2017 10:17

Já sázím taky radši víc, protože mi většinou něco zničí slimáci. A potom když už to přežije, tak je mi to líto vytrhat. Loni jsem poprve zkusila zavařit salát a byla jsem docela překvapená, že je to jedlé smiley. Přesný recept nemám, jen jsem vyčetla: udělat nálev jako na salát za studena, ale silnější koncentraci. Plnila jsem menší skleničky= 2 porce, a zavařila jen jak luply víčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.198 (?), 7.7.2017 11:58

Děkuji za reakci. Proti slimákům pěstuji již několik let sazenice, zničí jich jen několik, při přímém výsevu se počet zničených sazenic blížil 70-100%. Čas ani teplotu při zavařování salátu jste prosím neměřila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 8.7.2017 9:20

Je mi líto, ale dělala jsem to od oka. Teplota-těsně bod varu-lehce to bublalosmiley a čas-hlídala jsem a jak se vyboulily víčka, tak hotovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 9.7.2017 9:40

Děkuji, možná někdo upřesní. Pěknou neděli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 9.7.2017 10:40

Ty "rusy" v diskuzi zde, to je myslím podobné - stejné jako dělají v Německu Senfgurken. Ti na to mají dokonce speciální odrůdy, např. Riesenschal se myslím jedna jmenuje.Co jsem četl, tak to sklízí až hodně zralé-skoro přezrálé, někdy je to min. 1 cm silný a velmi rozměrný plát co se koupí že to nevypadá ani jako že by to byla okurka.  Dá se to tam koupit na trzích na váhu ze soudku nebo i v marketech ve sklenici jako "normální" zavařené okurky. Že bych to musel jíst denně to ne, ale jako zpestření občas si to přivezeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 24.2.2018 11:23

Takže jsem ten zavařený okurkový salát nakonec vyzkoušel - nastrouhané přerostlé nakládačky, nálev jak na salát, jen víc octu. Zavařil jsem to při stejné teplotě jako nakládačky jen o 5 minut méně.  I zavařené to mléčně vykvasilo, zkonzumovali jsme to bez následků, příště to již opakovat nebudu, raději to nastrouhané zamrazím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 24.2.2018 13:15

Pokud vám zavařené okurky vykvasily, tak jste někde udělali fatální chybu - nedostatečná doba sterilace + malé okyselení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 24.2.2018 18:40

Čím souvislejší hmota, tím hůř se prohřívá. Neměl jste ubírat těch pět minut. Loni jsem blanšírovala papriky, vešlo se jich do sklenice víc a místo aby byly mekčí, jsou při stejné sterilaci nejtvrdší, jaké jsem měla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.50 (?), 10.9.2023 16:59

Vy jste ale opravdu zlý člověk!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika