Jak vypěstovat krásné sazenice rajčat



host - 240.118 (?)
12.4.2017 19:13
Dobrý den, nevíte někdo přesné složení simulátoru růstu s humátem 200ml od rosteto? Nechal jsem ve flašce na okně zředěný roztok 15ml na 1,5litru vody, a vnučka se toho asi 2 loky napila. Děkuji za odpověď!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
derbis - (13) - 251.98 (?), 12.4.2017 8:20
Vysev letos prvne do koupene hliny pro vysev a mnozeni. Seminka namocena do lignohumin (stejne funkce jako lignohumat) a dala jsem to na vsechny okna. Ale kdyz se topi, davame zaclonu za topeni, nejde to primo ma sazenicky. Kdyz vyrostou po par tydnech, presadim je do kelimku uz s hlinou na rajcata, ale dam tam jen pul kelimku hliny. Jak rostlinky rostou, pouzivam lignohumin dle navodu. Kdyz rostlinka roste, postupne pridavam hlinu a zahrabuji casem az po cely kelimek. Rostlinla si twm vytvori koreny a pak je ma neuveritelne dlouhy a velky. Obzvlast kdyz pridate ten lignohumin. Zatim jsem je nemela vytahle, ale bohuzel je pak uz velke davam do skleniku, kde vetram a dela se jim tam i vetrik tim. Ten vitr pomuze nejvic. Dalsi varku jsem dala do hliny pro rajcata a nejsou tak pekne. Ted jsem od agra koupila zivou vodu na rakcata a zda se, ze je to neuveritelne probralo. Ve skleniku maji rostliny teplo, nikoliv moc slunicka, tak netahnou ale rostou a bujni. Noo to jsem moc neporadila, kdyz je davam do skleniku pak v kelimcich...:-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 12.4.2017 8:50

Pokaždé mě překvapuje, že si někdo dává tu otravnou práci s pikýrováním do sadbovače, pak přesazení do kelímku, pak přesazení do většího květníku... Já rovnou vezmu velké květníky, dám do nich substrát pro výsev do poloviny, po 2 semínkách, a dál nic neřeším. Pak jen po 2-3 týdnech dosypání zahradnického substrátu do plna pro lepší kořeny. A po skončení mrazů přesun do skleníku, kde pěkně zesílí. Někdo argumentoval nedostatkem místa na oknech, průběžným pěstováním v menších nádobách a sázením rovnou do skleníku, ale to asi není případ většiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.118 (?), 12.4.2017 19:13
Dobrý den, nevíte někdo přesné složení simulátoru růstu s humátem 200ml od rosteto? Nechal jsem ve flašce na okně zředěný roztok 15ml na 1,5litru vody, a vnučka se toho asi 2 loky napila. Děkuji za odpověď!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 16.4.2017 8:55
Podle slozeni se to asi nepozna. Ale na ty flasce je vzdy navod, ne? Kdyz se to dostane do oka, napije se toho, co delat. 2 loky nebude nic vazneho podle me. Ale ted vam poroste jako z vody. Jak to dopadlo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.39 (?), 17.4.2017 14:07
Na toxikologické poradně řekli že to mohlo maximálně podráždit žaludek kvůli obsahu kyselin podporujících růst. Nakonec to dobře dopadlo:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.213 (?), 29.4.2017 23:29

Pestujem tiež na parapete, takže podmienky nič moc 😉. Pri vysievaní sledujem lunárny kalendár, pred splnom a deň plodu koncom februára začiatkom marca (2-3 mesiac). Aj pri presádzaní (ak majú 10-15 cm si počkám na deň plodu. Dôležité je aby rastlina mala dosť miesta na korene. Ja sadím do odrezaných plastových fliaš, na dne fláše vyrežem rezákom (nie nožom)  otvory. Na dno dám 2-3 cm hliny, vložím rastlinu a obsypem ju. Po čase ak povyrastie, doplnim ďalšiu hlinu (zo stonky pustí ďalšie korene). Kým pôjde na záhradku 2-3 x polejem tekutym hnojivom Hoštické quano. Takto to robím už tretí rok. 

Anna

Nešetriť hlinou.
Nešetriť hlinou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.213 (?), 29.4.2017 23:38

Každá je iný druh, preto ten rozdiel vo výške, sadené v jeden deň.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika