Jak jsou na tom má rajčata?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
19.6.2009 22:15

Nic nevyštipujte, ani nekraťte. Rajčata se brzo rozrostou. Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 19.6.2009 12:40, zobrazeno: 13055x
Má rajčata vypadají takto. Rostou mi celkem dost do výšky a to jsou keříčková. Měl bych je zastřihnout nebo vypadají dobře? Co spodek neměl bych něco také odstřihnout? :) Díky za rady.
1
1
2
2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 19.6.2009 13:09

já loni takové taky koupil, prý keříčkové a spíše to byly takové zakrslé tyčkové...

nechal jsem je růst jak chtěly a ten růst do výšky se pak zastavil, asi v té výšce co máte teď vy

každopádně dělaly plody jen na klasických vijanech a už pak znovu neobrůstaly... letos jsem je koupil jinde a to jsou skutečně poprvé "pravé" keříčkové

nedávno jsem o tom tady psal, že jsem měl keříčková a že jsem je musel podpírat resp. vyvazovat a spousta lidí psalo že o keříčková nešlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 19.6.2009 21:36

Vaše rajčata podle mého názoru vypadají opravdu pěkně, akorát se mi nezdá, že by byla keříčková. Opravdu vypadají jako tyčková. Co už včil, teď už nenaděláte nic a urodit se něco určitě urodí. Koupil jste sazenice nebo napěstoval sám ze semínek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.6.2009 22:15

Nic nevyštipujte, ani nekraťte. Rajčata se brzo rozrostou. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.168 (?), 20.6.2009 0:21

Děkuji za všechny reakce. Kupoval jsem vyrostlé sazenice v holešovické tržnici v Praze, jsou to dva druhy keříčkových rajčat namíchané. Ty menší, které na fotce jsou vidět, tak asi budou pravé keříčkové, ale ten zbytek mi trošku přerostl :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.6.2009 10:30

Už je mi to jasné!   Kdysi dávno jsem koupila v holešovické tržnici pár sazenic.  Když vyrostly a začaly plodit, tak jsem zjistila, že je to úplně jiná odrůda, než kterou jsem chtěla.  Mnozí trhovníci zřejmě spoléhají na to, že si člověk nebude pamatovat u kterého stánku sazenice zakoupil a tudíž není možné nic reklamovat.  Nejlépe je, když si sazenice vypěstujete sám. Opravdu je to velice jednoduché.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.168 (?), 21.6.2009 15:59

Když jsem se jich ptal, že chci odrůdu VIlmu, tak nikdo netušil, co je to za druh rajčat a nikdo je samozřejmě neměl. Jakou odrudu doporučujete vy? Můžete mi prosím napsat, jak správně vypěstovat takové sazenice? :-/ Letos už samozřejmě ne, ale rád bych se na to připravil do příští sezony :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 21.6.2009 17:34

rajče naštěstí není jako paprika, je to vážně snadné...

stačí klidně třeba v půlce dubna semínka vysít do truhlíku do kvalitního substrátu a po pár týdnech si vyberte ty nejhezčí (=nejkvalitnější) a rozesadit do květináčků a hnojit, zalévat a pak otužovat a po zmrzlých šup ven :)

je na to i tady snad tisíc rad, hodně oblíbené je rozesazování do PET lahve kde pak dosypáváte zeminu a na závěr máte sazenici s obrovským balem kořenů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.168 (?), 21.6.2009 18:27

Díky za rady. A kde seženu ty kvalitní semínka? To si mám třeba shovat semínka z rajčat, která mi chutnala? Kde třeba seženu semínka z odrády Vilma? Můžete mi prosím někdo ukázat jak vypadá způsob rozesazování do PET lahve? Nějak se to nedokážu představit, ale vypadá to, že to bude asi nejefektivnější varianta :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 21.6.2009 18:32

Rajčata mi dost zhoustly, proplétají se mezi sebou a je to jako jeden velký keř. Neměl bych nějaké listy/větvičky odstranit, aby se rostlině lépe dýchalo nebo je to normální u keřičkových rajčat? Děkuji všem za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika