Hnědé fleky na listech rajčat



zeuwicka - (17) - 171.172 (?)
22.5.2008 11:49

Prosím, prosím, tak nikdo neví, co by to mohlo být? Pokud by byl třeba potřeba postřik, ať můžu zachránit, co se ještě dá... Děkuji, Petra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 187.10 (?), 20.5.2008 16:28, zobrazeno: 27993x

Vážení zkušení zahrádkáři. Moc prosím o radu. Mám na zahrádce rajčata a objevily se mi na listech hnědé fleky, listy vadnou a vypadají jako usušené?? Jsem naprostý laik, poraďte, děkuji. Julka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.30 (?), 20.5.2008 21:32

foto by se hodilo...,preventivne bych to zalil Previcurem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.172 (?), 21.5.2008 18:42

Dobrý den, prosím také o radu, mám asi stejný problém na rajčatech. Listy postupně světlají a jsou jakoby papírkový, spodní jsou úplně seschlé(jsou venku sázené asi týden, na podzim hnojeno hlévs.hnůj, spíše slepičince)postoupilo to už i na nejvyšší listy a dokonce se to už začíná objevovat i na prvním záhonu(sázeno na pankráce). Myslela jsem, že je to reakce na sluníčko, že jsou spálené, sázela jsem je když začíno být tak hodně hezky ale když to postupuje, tak fakt nevím:(moc prosím poraďte. Děkuji, Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.10 (?), 21.5.2008 22:52

Petro, jestli máte to samé, co já, tak Vás nepotěším. Už mi to " cosi"  napadlo i stonky!!   Zesvětlaly a jsou měkké. Ze zoufalství jsem je vyvázala, ale vypadají děsně.  Pak mi napište, co je s Vašemi rajčaty nového nebo jak a čím jste zakročila.  Dík a zdravím. Julka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zeuwicka - (17) - 171.172 (?), 22.5.2008 5:21

Tak jsem se to pokusila nafotit, sice to není nic moc, musela jsem to vzít skrze světlo, jak to šlo... moc prosím o radu.

Hnědé fleky na listech rajčat
Hnědé fleky na listech rajčat
Hnědé fleky na listech rajčat
Hnědé fleky na listech rajčat
Hnědé fleky na listech rajčat
Hnědé fleky na listech rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zeuwicka - (17) - 171.172 (?), 22.5.2008 11:49

Prosím, prosím, tak nikdo neví, co by to mohlo být? Pokud by byl třeba potřeba postřik, ať můžu zachránit, co se ještě dá... Děkuji, Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.136 (?), 22.5.2008 12:43

Vypadají jako spálená od sluníčka. Vypadají, že předtím byly někde ve skleníkových podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 22.5.2008 13:27

Měla jsem je právě na okně ale v místnosti, kde se netopí a na západní straně, protože z loňska jsem se vyškolila:) no a právě že byli v pohodě a až jsem je dala ven, tak začaly žloutnout. A to už začalo být škaredě, proto jsem si taky myslela, že ten jeden den sluníčka co byl, tak že je spálilo ale když to fakt postupuje... bylo to nejdříve úplně dole a postupně to pokračuje, mohl to způsobit i ten silný déšť? Že by je tak poškodil? Děkuji, Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.136 (?), 22.5.2008 15:34

Myslím, že jsou opravdu vytáhlá a mají řídká pletiva. Když je postříkáte Dithanem nebo Ridomilem Gold, tak nic nepokazíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 22.5.2008 16:18

Přestože nejsem zrovna odborník myslím, že skutečně jde o šok, který rostliny mají po přenesení z bytu ven.Vím, že se mají postupně aklimatizovat než se vysázejí na záhon.Měla jsem ten samý problém, spodní listy jsem otrhala a zdá se, že sazenice sílí a nové listy jsou vpořádku.Stejně se spodní listy postupně odstraňují, tak jsem to udělala už teď.Pěstování zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika