Fotky dýní a vaše zkušenosti s pěstováním



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?)
31.10.2015 14:16

Mě ten recept "Z Kopce" vyhovuje. Je jednoduchý a stačí tři dny. Dýně před sušením není úplně měkká ale ani moc tvrdá, prostě tak akorát. Já jsem sušila na parapetu na sluníčku, trvalo to trochu dýl, ale konzistence kostiček se želé velmi blíží. Už nemám ani kousek, protože děti to mlsají místo bombonů.Bohužel už nemám ani dýni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 15.9.2015 17:34

Protože nechci vypadat jako tele, které nepozná modřín, tak přidám ještě jedno foto. O tom druhém jehličnanu jsem si myslela, že jde o smrk, ale fakt nejsem na jehličnany odborník a dýním je to jedno.wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.93 (?), 15.9.2015 21:56

Jo, tohle je modřín (vlevo). Předtím tam nebyl vidět smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 30.10.2015 17:01

Pustila jsem se do kandování, kostičky dýně jsou ve stadiu sušení, ale zdají se mi trošku tvrdkavé. Vařila jsem je cca 35min, už se mi zdály zesklovatělé, ale teď nevím... bývají vyloženě měkké? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 30.10.2015 19:54

skutečný proces kandování trvá několik dní-nejméně 7-10.Začínám tak, že připravím základ jako na kompot, opravdu hodně osladím, přidám krájené citrony, kys.citronovou.Svařím do sklovata a nechám vychladnout.Každý den pak dále doslazuju, předtím odeberu část tekutiny, abych zbytečně nepřidávala cukr/ jen at sou kostky potopeny/.Potom prohřeju k bodu varu a zastavím a nechám vychladnout.Denně opakuju postup.Vlastně správně by se to ovoce mělo vždy vybrat, přisladit roztok, svařit a znovu vložit ovoce.Roztok v konečné fázi je hustý sirup.

 Doba kandování záleží i na velikosti kostiček dýně.Tímto stylem dělám i jablka, hrušky.Ovoce musí být tvrdé málo zralé/ hrušky, jablka/.Naopak dýně musí být perfektně zralá, jinak sou kostky potom moc měkké, a kandování dýl trvá kvůli vyššímu obsahu vody.Správně kandované ovoce je jako želé.pozná se to při nakrojení hotového kusu.

Nakonec se kostičky ovoce usuší, ideální je horkovzduch 45st.     Kateřina Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 30.10.2015 20:35

Já jsem postupovala podle receptu z odkazu výše - 1.den nakrájet, procitronovat, 2. procukrovat s vodou, 3. den povařit, slít a sušit. Jako želé to teda není... Ale našla jsem podobný recept i v kuchařce Konzervování ovoce někdy z 80. let, tak snad by to nemělo zas tak vadit. Suším v sušičce - možnosti cca 40 nebo 60°C, zkoušela jsem obojí, ta vyšší teplota se mi zdá lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 31.10.2015 14:16

Mě ten recept "Z Kopce" vyhovuje. Je jednoduchý a stačí tři dny. Dýně před sušením není úplně měkká ale ani moc tvrdá, prostě tak akorát. Já jsem sušila na parapetu na sluníčku, trvalo to trochu dýl, ale konzistence kostiček se želé velmi blíží. Už nemám ani kousek, protože děti to mlsají místo bombonů.Bohužel už nemám ani dýni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.141 (?), 3.11.2015 19:35

Lze kandovat hokaido nebo máslovou dyni? Děkuji EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 3.11.2015 19:44

Loni sem zkoušela i Hokkaido, a bylo kandované ještě lepší než Goliáš, ze kterého obyčejně toto dělám. Kateřina Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.53 (?), 7.11.2015 22:26

Připojím letošní zkušenosti s kandováním: na 1.pokus jsem kandovala máslovou dýni s receptem na 3 dny, dýně velmi vhodná, ale zřejmě jsem ji málo povařila, takže nakonec jsem kousky musela usušit a obalit v cukru. Máme z ní tedy sušenou dýni, chutná jako sušený ananas, dávala jsem ji dnes do muffinů, chutnaly výborně. 2. pokus s dýní Winter luxury, ač se v popisu nezmiňují, má zřejmě vlastnosti špagetové dýně, kostičky se už při namočení do citronu začaly rozpadat na vlákna. Kandovala jsem týden, vaření a manipulaci s kostičkami (míchání, cezení,...) jsem omezila na minimum, nakandováno výborně, jen škoda těch kostiček, co nevydržely a rozpadly se na vlákna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.75 (?), 17.11.2015 6:19

vyzerá to výborne, dá sa pripojiť recept?N.K.Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika