Dýně hokkaido



host - 115.37 (?)
3.3.2011 11:48
Dobrý den, taky sem si koupila dýni hokkaido a mám semínka, jak pěstovat sem už tady vyčetla, ale spíš mě zajímá jestli ji můžu pěstovat vedle jiného druhu dýně?Vyčetla sem tu, že když je vedle cukety, může z ní pak vyrůst taky cuketa?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
host - 58.118 (?), 6.2.2011 19:45
Hm... po Novom Roku mi začali Hokkaidá rapídne odchádzať... začali sa zjavovať také mallé preliačeniny a tam to začalo hniť... včera som vyhodil na hnoj dve, poslednú som rozkrájal, povykrajoval, lebo ešte nebola veľmi chytená a dal som ju do chladničky... ale chuťovo už nič moc, zostala taká... múčnatá a zosladnutá... Inak, minulý rok na jar malé prekvapenie-na hnojisku, kam vyhadzujem biologický odpad mi vyrástli Hokkaidá krajšie ako predpestované vnútri, bujneli a nádherne rodili... v živote sme ich toľko nemali... už sa teším na novú sezónu... najradšej ich mám takto: na plech dať papier na pečenie, nakrájať Hokkaido na plátky, jemne potrieť olejom, posoliť a dať korenie na americké zemiaky... a šup do trúby...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.117 (?), 18.2.2011 12:05

Dobrý den, chci se zeptat-koupila jsem si bio dýni hokkaido v obchodě, po vydlabání jsem si semena nasušila - mohu je takto nasušená zkusit zasadit a vypěstovat si tak vlastní dýně? Prosím poradte, všem moc děkuji za jakékoli rady a nápady. s.llucka@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.37 (?), 3.3.2011 11:48
Dobrý den, taky sem si koupila dýni hokkaido a mám semínka, jak pěstovat sem už tady vyčetla, ale spíš mě zajímá jestli ji můžu pěstovat vedle jiného druhu dýně?Vyčetla sem tu, že když je vedle cukety, může z ní pak vyrůst taky cuketa?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 3.3.2011 11:56

pravda je to jen na pul..hokaido muzete pestovat vedle cukety, ale pokud byste z hokaido chtela dalsi rok vzit semena tak vysledne rostliny nebudou jiz ciste hokaido, ale krizenci hokaido s cuketou, proto je nutne dodrzet izolacni vzdalenost nebo pestovat jen jeden druh (odrudu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 3.3.2011 12:58

Zdravím.

Je to možné a běžně se spolu kříží. Tak jsem hledala v chytrých knihách a našla jsem izolační vzdálenost asi 40 metrů plus něčím vzrůstným odděleno. To je nerealizovatelné, takže druhý způsob byl počkat si na květ těsně před rozkvetením, opylit ho třeba štětečkem - ručně a pak ho zabalit do látkového sáčku, aby se tam už nedostala včela s dalším pylem. Semena z tohoto plodu budou dýně i když z jiných plodů téže rostliny (z jejich semen) mohou v dalším roce narůst kříženci. Další variantou bylo vzít semena z plodu opylovaného dřív, než kvetla cuketa (jenomže jestli nějaké pokvete u sousedů a včela pyl přenese, tak mi to nepomůže).

Dýním zdar a Hokkaido zvlášť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.185 (?), 4.3.2011 8:18

Dobrý den,

ono je to s tím vzájemným křížením tykví trochu složitější. Podle odborné literatury se mezi sebou velmi snadno kříží zástupci jednoho druhu (např. žluté a zelené cukety, cukety a patizony - oba jsou zástupci tykve obecné - Cucurbita pepo). Naopak křížení tykví mezi jednotlivými druhy se běžně neděje - např. křížení cuket (tykev obecná) s Hokkaidem (tykev velkoplodá - Cucurbita maxima). Takže bych se nebál dohromady pěstovat cukety s tykví Hokkaido, vzájemné zkřížení je málo pravděpodobné. Hodně úspěchů v pěstvání tykví přeje M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 4.3.2011 20:08
Normálne mám Hokkaido vedľa cukety, semienka Hokkaida si nechávam a žiadny problém... HOKKAIDOje BEST OF...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanetaa - (2) - 194.147 (?), 9.3.2014 11:41

dobrý de máte zkušenost s pěstování hokkaido, cukety a máslové dýně? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 3.3.2011 16:36

Loni jsem měl Hokkaido 10m od hodně cuket. Hokkaido jsem sklidil.Co by vyrostlo následně letos neumím odhadnout, Letos mám sáčky již koupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 23.3.2011 14:21

Zdravím.

Loni mi Hokkaido špatně klíčila, vůbec se jí nechtělo, spousta semen nevzešlo vůbec. Tak jsem ji letos vysela do pařníčku už teď. Pro změnu vystřelila jak raketa a všechna semena. Super. Musím ji dát už teď do normálních rozměrnějších nádob. Ale chci se zeptat, podpoří posazení níže (jako u rajčat) kořenovou soustavu nebo to u dýní nedělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika