Dýně hokkaido



host - 58.118 (?)
6.2.2011 19:45
Hm... po Novom Roku mi začali Hokkaidá rapídne odchádzať... začali sa zjavovať také mallé preliačeniny a tam to začalo hniť... včera som vyhodil na hnoj dve, poslednú som rozkrájal, povykrajoval, lebo ešte nebola veľmi chytená a dal som ju do chladničky... ale chuťovo už nič moc, zostala taká... múčnatá a zosladnutá... Inak, minulý rok na jar malé prekvapenie-na hnojisku, kam vyhadzujem biologický odpad mi vyrástli Hokkaidá krajšie ako predpestované vnútri, bujneli a nádherne rodili... v živote sme ich toľko nemali... už sa teším na novú sezónu... najradšej ich mám takto: na plech dať papier na pečenie, nakrájať Hokkaido na plátky, jemne potrieť olejom, posoliť a dať korenie na americké zemiaky... a šup do trúby...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
host - 58.118 (?), 6.2.2011 19:45
Hm... po Novom Roku mi začali Hokkaidá rapídne odchádzať... začali sa zjavovať také mallé preliačeniny a tam to začalo hniť... včera som vyhodil na hnoj dve, poslednú som rozkrájal, povykrajoval, lebo ešte nebola veľmi chytená a dal som ju do chladničky... ale chuťovo už nič moc, zostala taká... múčnatá a zosladnutá... Inak, minulý rok na jar malé prekvapenie-na hnojisku, kam vyhadzujem biologický odpad mi vyrástli Hokkaidá krajšie ako predpestované vnútri, bujneli a nádherne rodili... v živote sme ich toľko nemali... už sa teším na novú sezónu... najradšej ich mám takto: na plech dať papier na pečenie, nakrájať Hokkaido na plátky, jemne potrieť olejom, posoliť a dať korenie na americké zemiaky... a šup do trúby...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.117 (?), 18.2.2011 12:05

Dobrý den, chci se zeptat-koupila jsem si bio dýni hokkaido v obchodě, po vydlabání jsem si semena nasušila - mohu je takto nasušená zkusit zasadit a vypěstovat si tak vlastní dýně? Prosím poradte, všem moc děkuji za jakékoli rady a nápady. s.llucka@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.37 (?), 3.3.2011 11:48
Dobrý den, taky sem si koupila dýni hokkaido a mám semínka, jak pěstovat sem už tady vyčetla, ale spíš mě zajímá jestli ji můžu pěstovat vedle jiného druhu dýně?Vyčetla sem tu, že když je vedle cukety, může z ní pak vyrůst taky cuketa?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 3.3.2011 11:56

pravda je to jen na pul..hokaido muzete pestovat vedle cukety, ale pokud byste z hokaido chtela dalsi rok vzit semena tak vysledne rostliny nebudou jiz ciste hokaido, ale krizenci hokaido s cuketou, proto je nutne dodrzet izolacni vzdalenost nebo pestovat jen jeden druh (odrudu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 3.3.2011 12:58

Zdravím.

Je to možné a běžně se spolu kříží. Tak jsem hledala v chytrých knihách a našla jsem izolační vzdálenost asi 40 metrů plus něčím vzrůstným odděleno. To je nerealizovatelné, takže druhý způsob byl počkat si na květ těsně před rozkvetením, opylit ho třeba štětečkem - ručně a pak ho zabalit do látkového sáčku, aby se tam už nedostala včela s dalším pylem. Semena z tohoto plodu budou dýně i když z jiných plodů téže rostliny (z jejich semen) mohou v dalším roce narůst kříženci. Další variantou bylo vzít semena z plodu opylovaného dřív, než kvetla cuketa (jenomže jestli nějaké pokvete u sousedů a včela pyl přenese, tak mi to nepomůže).

Dýním zdar a Hokkaido zvlášť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.185 (?), 4.3.2011 8:18

Dobrý den,

ono je to s tím vzájemným křížením tykví trochu složitější. Podle odborné literatury se mezi sebou velmi snadno kříží zástupci jednoho druhu (např. žluté a zelené cukety, cukety a patizony - oba jsou zástupci tykve obecné - Cucurbita pepo). Naopak křížení tykví mezi jednotlivými druhy se běžně neděje - např. křížení cuket (tykev obecná) s Hokkaidem (tykev velkoplodá - Cucurbita maxima). Takže bych se nebál dohromady pěstovat cukety s tykví Hokkaido, vzájemné zkřížení je málo pravděpodobné. Hodně úspěchů v pěstvání tykví přeje M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 4.3.2011 20:08
Normálne mám Hokkaido vedľa cukety, semienka Hokkaida si nechávam a žiadny problém... HOKKAIDOje BEST OF...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanetaa - (2) - 194.147 (?), 9.3.2014 11:41

dobrý de máte zkušenost s pěstování hokkaido, cukety a máslové dýně? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 3.3.2011 16:36

Loni jsem měl Hokkaido 10m od hodně cuket. Hokkaido jsem sklidil.Co by vyrostlo následně letos neumím odhadnout, Letos mám sáčky již koupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 23.3.2011 14:21

Zdravím.

Loni mi Hokkaido špatně klíčila, vůbec se jí nechtělo, spousta semen nevzešlo vůbec. Tak jsem ji letos vysela do pařníčku už teď. Pro změnu vystřelila jak raketa a všechna semena. Super. Musím ji dát už teď do normálních rozměrnějších nádob. Ale chci se zeptat, podpoří posazení níže (jako u rajčat) kořenovou soustavu nebo to u dýní nedělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika