Příspěvky uživatele - 165.185

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Choroba cuket - bradavičnatost, 16.8.2011
To znamená, že se jedná o přesev z minulých sklizní? Pokud to ale dodavatel takto udělal, tak je to špatně. Protože u hybridního osiva toto udělat nelze. Jinak bychom si totiž museli koupit nové osivo nějaké odrůdy pouze jednou a produkce... celý příspěvek >
Choroba cuket - bradavičnatost, 16.8.2011
Také mě napadlo, že se nejedná o cukety, ale o kabačky popřípadě o nějaký okrasný druh tykve. Kdyby takto vypadaly plody pouze z jedné rostliny, tak by se mi to zdálo dokonce velmi pravděpodobné. Jenže toto osivo bylo letos zakoupené jako osivo... celý příspěvek >
Choroba cuket - bradavičnatost, 15.8.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, několik let bez problémů s velkými výnosy pěstuji žluté cukety. Letos se však něco stalo - výnosy jsou mnohem nižší a hlavně plody jsou deformované, jakoby bradavičnaté a na omak na povrchu tvrdé. Setkal se již nějaký pěstitel s témto... celý příspěvek >
Lilek ve skleníku, 22.6.2011
Dobrý den Mirku, máte krásné lilky ve skleníku. Kdy jste je tam sázel, že máte tak ranou úrodu? Já také lilky pěstuji, ale jenom ve skleníku nebo ve foloiovníku (venku jsem to nikdy nedělal). Také se mi v jejich pěstování docela daří, ale tak brzkou... celý příspěvek >
Stínění skleníku, 6.5.2011
Dobrý den, také používám k zastínění skleníku Amarit a mám s ním dobré zkušenosti. Řeďí se vodou podle žádané hustoty (uvedené na obalu), tabule skla vždy nezatřu celé, ale dělám jakoby pruhy, takže dovnitř se nedostává tolik tepla,... celý příspěvek >
Banánové slupky, 5.4.2011
Dobrý den, také jsem četl o tom, že banánové slupky je dobré dát při výsadbě pod rajčata, jsou zdrojem draslíku při rozkladu, na druhé straně budou jistě hodně postříkané, takže je asi nejlepší vyzkoušet a pak se uvidí. S pozdravem M.S.
Dýně hokkaido, 4.3.2011
Dobrý den, ono je to s tím vzájemným křížením tykví trochu složitější. Podle odborné literatury se mezi sebou velmi snadno kříží zástupci jednoho druhu (např. žluté a zelené cukety, cukety a patizony - oba jsou zástupci tykve obecné -... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 9.2.2011
Dobrý den, v podstatě je to tak, jak píše pan Ing. Halas. Mnozí prodejci vlastně ani neví, co prodávají - mají v tom totální guláš. Bez problémy zaměňují jednu odrůdu za druhou, hlavní skupiny tykví např. Cucurbita moschata (tykev muškátová)... celý příspěvek >
Neznáte jméno kytičky?, 26.5.2010 Obsahuje fotku
Dobrý den, já si také myslím, že se jedná o záplevák. A sice o záplevák Hoopesův - kvete v červnu, dříve než ostatní, v pozdním létě kvetoucí druhy zápleváku. Sám ho mám na zahradě několik let. Koukněte na fotky. S pozdravem M.S.
Lilek vejcoplodý (Baklažán, Patližán, Patlažán), 26.4.2010 Obsahuje fotku
Dobrý den, já pěstuji lilek již několik let, doma ho máme moc rádi. Pěstuji ho pouze ve foliovníku nebo ve skleníku, venku ne, je to na teplo náročná zelenina. Pěstuji dvě odrůdy - tradiční Český raný - fialové plody a černoplodý Black Beauty.... celý příspěvek >
Rajcata a Papriky, 6.1.2010
Na stránkách KPR (Klub pěstitelů rostlin) je slušná nabídka okrasných rostlin, ale co se týká zeleniny tak nabídka je jen velmi omezená (snad jen osivo rajčat a fazolí stojí za objednání).
Rajcata a Papriky, 6.1.2010
Vím přesně, o čem mluvíte. Také jsem si nechával posílat semena zeleniny ze zahraničí (přesně se jednalo o osivo tykví z Německa a Švýcarska). Cenu prodejců v Eurech jsem plně respektoval, vůbec mi nepřipadala přemršťěná, ale poplatky za převod z... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 19.10.2009
Dobrý den paní Svobodová, ta Vaše"cuketodýně" vypadá velmi zajímavě (velikost, vůně, chuť i možnost využití). Sám pěstuji hodně druhů užitkových a okrasných tykví, ale s tímto jsem se ještě nesetkal. Ani na internetu jsem nenašel žádné... celý příspěvek >
Co se stalo s mou hrušní?, 24.7.2009
Pořád si lámu hlavu nad tím, proč ty listy u mé hrušně tak ztmavly. U nás na zahradě bylo po dlouhotrvajících deštích spoustu vody, terén byl velmi podmáčený. Je možné, že hrušeň takto reagovala šokem na to velké množství vody, která už se neměla kam... celý příspěvek >
Obří masitá rajčata, 11.6.2009
Pěstováním rajčat se zabývám již dlouho, ale letos poprvé zkouším pěstovat ve skleníku velká masitá rajčata na grilování a výrobu kečupu. Mám odrůdy Beefmaster VFN F1, Cuor di Bue (Volské srdce) a Costoluto Genovese. Sám jsem zvědavý jaká bude... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika