Dýně



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?)
7.11.2008 12:45

Ahojky Mílo, a že já toho za ty tři roky co zahradničím, stihla zkazit!!! Ale za 10 či 20 let to bude třeba lepší.(i když to už asi nebudu při síle) hezký den

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 7.11.2008 12:45

Ahojky Mílo, a že já toho za ty tři roky co zahradničím, stihla zkazit!!! Ale za 10 či 20 let to bude třeba lepší.(i když to už asi nebudu při síle) hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.58 (?), 9.11.2008 13:49

Kolik dýní (plodů) vám průměrně vyroste na jedné rostlině?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 86.85 (?), 9.11.2008 18:10

Nic moc, tak 2 plody na 1 rostlině. Ale i tak lze zásobit "polovinu vesnice", protože to jsou ty veliké, teď nevím, myslím Goliáš. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 2.5.2009 11:59

Dobrý den, nechci zakládat nové téma a tak písnu prosbu o radu sem. Ve skleníku mám dané v kelíncích od solviny okurky a dýně(okurky tak mám každý rok, dýně poprvé). Čekají na dobu, než bude teplo a můžu je dát ven. Ale začaly mi na nic žloutnout listy. Ničím jsem je nepřihnojovala, vyrostly asi před 14dny. Neví prosím někdo, čím by to mohlo být? Děkuji moc za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 97.33 (?), 14.9.2010 14:04

Doplním příspěvek pana Douši o poznatek z letošního, mého prvního pěstování dýně fíkolisté. Dvě rostliny mi vrchem zavalily maliniště 5x10m. Za maliništěm pokračovaly po zemi k plotu a pak za plot k sousedům a vydrápaly se po jejich hospodářském domečku až k okapům. Bylo třeba zakročit. A teď přijde to, co jsem předtím nikde nečetla a proto mě to překvapilo: šlahouny dýně fíkolisté na mnoha místech kudy se plazily po zemi opětně a opětně docela bohatě zakořeňovaly. V současné době začaly listy dýně fíkolisté v místě jejich prvotního zasazení žloutnout a odcházet. Vytrhla jsem je, šlahouny srolovala až k místům nových zakořenění a tam odstřihla. Rostou dál. I u sousedů rostou dál, i když jsou u plotu odstřiženy. Utržení od matečnice jim vůbec nevadí. Letošní vydatné deště asi tohle průběžné bohaté zakořeňování dýně hodně usnadňovaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.37 (?), 20.8.2013 23:19

Dobrý večer,

nevíte někdo co se mi to udělalo na listech dýní? Je to na všech mladých listech, je to nějaká mozaika? Cukety a patizony to nemají, ani dvě dýně které jsou asi 10metrů vzdálené. Ničím jsem je nestříkala.

Díky R


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 23.8.2013 1:49

Prohlédněte listy zespodu, jestli tam nejsou mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 23.8.2013 9:26

Mšice žádné frown

Patizon
Patizon
Dýně
Dýně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 23.8.2013 9:35

Paní Renato, to chce pořádnou lupu a prohlídnout zda tam není i sviluška, i když na tom pravém snímku, ty otřepené konce listů, nebyl tak někde nějaký selektivní herbicid?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 23.8.2013 14:03

Mirku, vzala jsem si lupu (ačkoli nejsem stará babka a na blízko vidím dobře laugh). Mšice žádné, na starých listech možná sem tam nějaká sviluška ale nestojí to za postřik. Z herbicidů máme doma jen Roundap, tím dělám spáry kolem baráku a letos jsem ho ani nepoužila, trávu jsem vytrhala.  Loni jsem stříkala a předloni přítel zkoušel na trávníku hubit plevel štětečkem (ha-ha) ale po půl hodině to vzdal. Žádým hnojivem jsem dýně nehnojila ani nestříkala. V nejbližším okolí se stříkal jen česnek močovinou a železem ale to je tři měsíce zpět.

Divné že jsou takto napadené jen dýně nic jiného, přitom v "dýnovišti" je mladá švestka a jablon, maliny, ostružiny, rebarbora, líčidlo.

Už jsem si vzala žebřík a jukla k sousedům přes plot ale tam se nic nezměnilo, furt stejná džungle kudy lidská noha dloooouho neprošla. Ani žádný spor nebo problém s nimi nemáme.

Ještě mě napadlo... jak byly ty vedra, tak jsem několikrát zalévala vodou ze studny (deštovka došla) a naše studniční nejni moc vhodná k pití - vyšší obsah fluoridů a síranů. Zeleninu s ní zalévám jen velmi vyjímečně.

Tak a ted babo rad frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika