Daju sa teraz este vypestovat rajciny a papriky zo semien?



xman - (4) - 69.15 (?)
2.5.2012 12:28

Podľa mňa je na výsev semien už dosť neskoro. Papriky štandardne vysievam začiatkom februára, len samotné klíčenie trvá asi tri týždne -teplota musí byť nad 20 °C, takže nočné ochladenia by proces klíčenia ešte spomalili. Paradajky vysievam začiatkom marca, vyklíčia asi za týždeň, teoreticky je možné že by z nich aj niečo bolo, ale treba počítať s oneskorenín, možno až koncom leta či v septembri. A paradajky ktoré nestihnú dozrieť v rámci leta mi už moc nechutia, na správne vyzretie je treba teplo, potom sú chutné, voňavé, tie čo dozrejú v septembri už za moc nestoja, už nemajú takú dobrú chuť a vôňu, pripadajú mi ako tie rýchlené z hypermarketov.

Takže v túto dobu by som už kupoval hotové priesady.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 2.5.2012 10:56, zobrazeno: 6591x

ahoj chcel by som sa spytat daju sa este teraz zaciatkom maja  vypestovat rajciny a papriky zo semien, t.j.predpestovat priesady aby bola dobra uroda? Bol som dlhsie sluzobne prec tak sa radim ci ma este zmysel sa do toho dat. Jedna sa mi o cherry odrody, ktore nedostat na trhu ako sadenice.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 2.5.2012 11:27

Nevím odkud jste ale v Břeclavi jsem přísadu cherry odrůd (červených i žlutých) včera v zahradnictví viděl. Vysít se samozřejmě dají ale budou později, zrovna nyní vylézají ze země rostlinky ze zapadlých plodů loňských rajčat která byla zaryta do země, přímý výsev na pole asi také zrovna probíhá. Nevyséval bych již jako přísadu ale přímo do země na záhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 2.5.2012 11:32

Pozemok mam na Zahori, nedaleko Breclavi. Takze mam semienka zasiat uz priamo na stanovisko po jednom, alebo nahusto a potom po vzideni a nahodeni pravych listkov popresadzovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 2.5.2012 11:53

Já bych nachystal "důlky" kde by rajčata měla růst, do nich bych dal jemnější zeminu a vysel tak po třech, čtyřech semínkách do jednoho důlku, přikryl bílou textilií, a pak až vyrostou tak nechal jednu nebo dvě rostliny, už bych ale rostliny nepřesazoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.254 (?), 2.5.2012 18:37

Venku ještě budou chladna, já bych ihned vysel semena doma v teple, za 10 dní se dají přepichovat do kelímků, za dalších 15 dnů v teple dokážou vyrůst na 20 - 30 cm a kolem 25.5. můžou jít na záhon a budou mít zpoždění tak 10 dnů.

Zdravím a dejte zprávu. Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.254 (?), 2.5.2012 18:38

Píšu o rajčatech - o papriky už bych se nepokoušel, leda ve skleníku. Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xman - (4) - 69.15 (?), 2.5.2012 12:28

Podľa mňa je na výsev semien už dosť neskoro. Papriky štandardne vysievam začiatkom februára, len samotné klíčenie trvá asi tri týždne -teplota musí byť nad 20 °C, takže nočné ochladenia by proces klíčenia ešte spomalili. Paradajky vysievam začiatkom marca, vyklíčia asi za týždeň, teoreticky je možné že by z nich aj niečo bolo, ale treba počítať s oneskorenín, možno až koncom leta či v septembri. A paradajky ktoré nestihnú dozrieť v rámci leta mi už moc nechutia, na správne vyzretie je treba teplo, potom sú chutné, voňavé, tie čo dozrejú v septembri už za moc nestoja, už nemajú takú dobrú chuť a vôňu, pripadajú mi ako tie rýchlené z hypermarketov.

Takže v túto dobu by som už kupoval hotové priesady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 2.5.2012 13:45

Psal jsem jen o rajčatech, papriky vysévat nyní je naprosto pozdě a nemá to cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
xman - (4) - 69.15 (?), 3.5.2012 14:53

Prvá otázka tohoto vlákna je o paradajkách a paprikách, takže som písal o paradjkách aj paprikách... smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika