Cukety 2019



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
13.5.2019 18:18

To jsme si nerozuměli. Opylovatelů je tady víc než bych si přál. Soused zvýšil počet úlů na 19 ks a má je 2 metry od mého pozemku. Takže sekání trávy s kuklou na hlavě a po západu slunce... Měl jsem na mysli květy. Mám asi 10 samičích a samčí jsem zatím neviděl. Věřím, že mnozí sousedé pěstují podvraťáky z vlastních semen, na kterých je většina květů samčích.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.4.2019 19:50, zobrazeno: 9852x

Už se chystáte na výsadbu cuket? Nebo už je taky máte pod kyblíkem? Rannější cukety už jsem dal na konečné stanoviště, ale ty pozdní mi nechtějí vyklíčit. Možná mám stará semínka.

Cuketa
Cuketa
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.236 (?), 23.4.2019 12:10
Tak já už mám od včera cukety a patizony na záhonu. S okurkami ještě čekám... Jsou menší a bojím se toho větru co teď hlásí v předpovědi. Se starými semínky mám zkušenost takovou že pokud je namočím na den a noc do vody a pak teprve dám do hlíny tak vyklíčí vždy aspoň polovina. Na druhou stranu. Klíčí mi opravdu pěkně. Letos jsem vyhodila spoustu sazenic protože mi jich hrozně moc vzešlo i ze starých semen a nikdo je už nechtěl..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 137.35 (?), 23.4.2019 12:18

Nikdy jsem semínka okurek ani dýní nemáčel, přesto mi klíčí téměř 100%. Ven budu dávat asi až v prvním květnovém týdnu (uvidím podle aktuální předpovědi) - současná předpověď říká noční teploty 4° příští týden, z čehož není přízemní mráz vůbec nepravděpodobný.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.5.2019 17:20

Cukety mi za měsíc hodně poskočily. Myslím tím rostliny. Růžice mají v průměru asi 70 cm a nasazují plody. Snad bude někde v okolí správný opylovač. Tepla je tu dost. Ráno 13,5ºC, odpoledne 24 (včera 26).

Cukety ranné (Ambassador F1)
Cukety ranné (Ambassador F1)
Samičí květy (plůdky)
Samičí květy (plůdky)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 13.5.2019 17:55

Kdyžje tak teplo, tak Vám tam nic nelétá? Potom je dobré uthnout samčí květ a omydlit s ním pestík samičího. Není to žádný problém i když včelka Mája by byla lepší.

           Vladimír

PS.: Já jsem teprve někdy okolo 5.5. vyséval přímo do půdy (Ambassador jsem nesehnal a tak Startgreen F1). Dnes jsem se díval, už je mám vylezlé. Osm důlků jsem měl zakryté sklem, jednu jen tak pod netkanou, ale ta zatím jediná nevylezla.

Klíčení cuket
Klíčení cuket
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.5.2019 18:18

To jsme si nerozuměli. Opylovatelů je tady víc než bych si přál. Soused zvýšil počet úlů na 19 ks a má je 2 metry od mého pozemku. Takže sekání trávy s kuklou na hlavě a po západu slunce... Měl jsem na mysli květy. Mám asi 10 samičích a samčí jsem zatím neviděl. Věřím, že mnozí sousedé pěstují podvraťáky z vlastních semen, na kterých je většina květů samčích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.5.2019 5:44

První cuketa rozkvetla. Možná z toho nebude hned plod, ale ty květy jsou krásná podívaná nejen pro včely.

Květy cukety
Květy cukety
Květy detail
Květy detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 15.5.2019 6:03

Pekné Mimmo, moje cukety vysadené z kelímkov sa trápia v chlade, ešte im listy obžierajú slimáci,  nepomohli vaječné škrupiny, ani popol, dokonca jedno vzácne poloplazivé hybridné Kumato mi prehrýzli stopku a včera som ho objavila už uhynuté, tak som musela ísť kúpiť návnady.

   Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 15.5.2019 6:24

Ty květy vypadají spíš jako samčí. Vidím tam tyčinky s prašníky, ale žádný pestík. Opravdu samičí květy jsou nasazené na obrázku výše. Budete asi muset počkat až se rozvinou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.180 (?), 15.5.2019 18:29
Zdravím. Poznáte samičí ještě než se květy rozvinou? Nebo který obrázek jste měl na mysli?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika