Cuketa zahnívání plodů



host - 182.202 (?)
9.7.2010 22:57

Také zalévám ke kořenům, plody nám také hnijou a přišli jsme na to proč  Protože slimáci a ptáci Oni jí nakousnou nebo naklovnou naklovnou a cuketa shnije. Vy ten zob, nebo skus na shnilém plodu neuvidíte. Loni jsem na cuketě vyplašil nějakého ptáka a když jsem šel večer zalívat, všiml jsem si, že je naklovlá a ta samá cuketa za pár dní uhnila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
frantisek2 - (9) - 217.2 (?), 9.7.2010 20:25, zobrazeno: 54236x
Prosím o radu ohledně zahnívání a následné znehodnocení celého plodu těsně po odkvětu v místě kde je přechod z květu na plod. Po opadu kětu je již plod napadený hnilobou.Nepomůže ani odstranění usychajícího květu.Cuketa je pěstována na kompostu, na sluném místě, zálivka je prováděna pouze mimo rostlinu. Děkuji za radu. František
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekH - (20) - 45.177 (?), 9.7.2010 21:10

Mám ten samej problén, pěstuji na cerné tex. zalévám jen ke kořemum

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.202 (?), 9.7.2010 22:57

Také zalévám ke kořenům, plody nám také hnijou a přišli jsme na to proč  Protože slimáci a ptáci Oni jí nakousnou nebo naklovnou naklovnou a cuketa shnije. Vy ten zob, nebo skus na shnilém plodu neuvidíte. Loni jsem na cuketě vyplašil nějakého ptáka a když jsem šel večer zalívat, všiml jsem si, že je naklovlá a ta samá cuketa za pár dní uhnila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 10.7.2010 10:55

Je šikovné natáhnou proti ptákům nad cuketami jemnou síť nebo i řídkou záclonu, ale na slimáky pomůže jedině je sbírat sbírat -nic jiného nebo dát gel proti slimákům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
frantisek2 - (9) - 217.2 (?), 11.7.2010 20:12
Nic ve zlém ale v prvním příspěvku jsem jasně psal že plod začíná hnít v místě přechodu květu na plod takže to ptákem být nemůže.Plod je již nahnilý ihned po opadu květu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.255 (?), 12.7.2010 0:29

vytrhnout celou rostlinu, kompost posypat vápnem.Chete-li s tím bojovat, přeji Vám nervy, jak železné dráty.PEPA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 12.7.2010 20:04

Františku, není to tím, že se na rostlině vyvíjí několik stejně velkých plodů? Ona totiž cuketa má snahu vyvíjet jen jediný plod, který má být největší a ostatní chce "odvrhnout". Pokud se největší plod utrhne, nahradí ho jiným. Jinak byl zkusila zálivku lignohumátem na růžici. Mám s ním celkem dobrou zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
frantisek2 - (9) - 217.2 (?), 15.7.2010 20:47
Děkuji za váš názor, určitě to vyzkouším, dnes po návratu z dovolené plod o délce 20 cm opět nahnilý v místě kde byl květ.Jedná se o žlutou odrůdu, ale název bohužel nevím.Zkusím všechny plody otrhat a nechat pouze jeden.Také otrhávám všechny plané květy již ve fázi poupěte dle rady známého zahrádkáře. františek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.130 (?), 13.7.2010 21:18

Přesně tento problém s uhníváním cuket jsem měl během června, kdy mi začínaly růst první plody. Od květu začínal plod postupně uhnívat. Na všech 3 rostlinách, které mám. Také jsem podezíral slimáky, kterých je u nás požehnaně a divím se, že jsem rostlinky před nimi uchránil :-)

Takto polouhnilé plody jsem vždy utrhával, stejně dál nerostou, spíš se scvrknou. Na každé rostlince narostly takové postupně asi 3 - 4 a vše se stejným výsledkem.

Nevím, zda to bylo tím, ale koncem června jsem ještě jako poslední pokus přihnojil kravským hnojem (granulovaným) a snahu o použitelné cukety spíš už vzdal. A během pár dní narostla první krásná a silná cuketa, od té doby sklízím už pravidelně zdravé plody, ani jeden nebyl nahnilý.

Podle informací, které jsem na netu vyčetl, jsou dobré jako mladé - 15-20cm. Ale sklidil jsem 2kg větší plod a také výborný.

Přemýšlím teď už jen nad tím, proč plody nejsou žluté. Na balíčku se semínky jsou krásné žluté barvy (i dle popisu mají být žluté), ale moje cukety jsou stále zelené, jen sem tam lehce prožloutlé. Nechávám jednu narůst, kam až to půjde, váží už určitě dobré 3-4 kg a je to pořádný macek a pořád ne a ne zežloutnout :-) Nemá někdo se žlutými cuketami zkušenost?

maffioso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 13.7.2010 22:34

Necháte -li plody cukety růst do takových velikostí, rostlina dlouho nevydrží. Rostlina splní svou rozmnožovací schopnost a často odumírá. Nejchutnější plody jsou menší.Už 2 kilová není tak dobrá, ani zelí z ní už není dobré. Budete - li sklízet menší plody, rostlina bude nasazavat hned další. Pokud máte plody zelené cukety již nažloutlé, tak jsou přezrálé. Cuketa zelená - Diamant F1, Ambassador F1, žlutá - odrůda Gold F1 by mělo být na sáčku. Cuketa béžová - odrůda Kveta, cuketa zelená malá kulatá - Tondo di Piacenza. To jsou mé nejoblíbenější odrůdy. Ještě dodatek - Diamant má zabarvení listů, jakoby na ní byla plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika