Cuketa: nemoc, reakce na granule nebo polito herbicidem?



Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?)
19.7.2012 12:47

Na poškození kořenového systému to nevypadá. Divné je, že zvadl i plevel u stonku. To, co bylo pod listy, je relativně v pořádku. Zemina nemá změněnou vůni nebo pach. Mám ty starší listy ostříhat a prolít vodou pro případné zředění?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?), 18.7.2012 20:45, zobrazeno: 8873x

Hezký večer všem,
dnes v poledne jsem přišel k našemu záhonu cuket a krásné vitální rostliny začaly povadat, ráno byly ještě v pořádku. Začalo to staršími listy, nyní jsou už povadlé i mladé na terminálu. Může to být u cukety nějaká nemoc nebo šok? V posledních dvou dnech, deštivých, proběhly jen dvě změny: aplikace přípravku Dobrá zahrada granule proti slimákům (obsahují železo a fosfor, aplikováno již jednou před měsícem a žádná reakce) a hádka se sousedy (skončilo na policii). Díky za komentáře a doufám, že máte veselejší zážitky…





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.163 (?), 19.7.2012 10:47

Podle obrázku se zdá, že nejsou stejně postiženy všechny rostliny. Zkuste se u té krajní, nejvíce povadlé podívat na kořenový krček, resp odhrábnout kousek až ke kořenům, zda nedošlo přímo k mechanickému poškození nějakým žroutem(slimák, hraboš, krtonožka). Myslím, že v případě herbicidu by vadnutí postupovalo naopak od mladého středu ke starším listům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?), 19.7.2012 12:47

Na poškození kořenového systému to nevypadá. Divné je, že zvadl i plevel u stonku. To, co bylo pod listy, je relativně v pořádku. Zemina nemá změněnou vůni nebo pach. Mám ty starší listy ostříhat a prolít vodou pro případné zředění?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.163 (?), 19.7.2012 14:34

Jestli je to herbicid, tak žádné prolévání asi nepomůže. Dejte vědět, jak to pokračuje po pár dnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.7.2012 15:15

Žloutnutí mladých výhonů a uvadání by mohl být herbicid, stříkali jste (nebo soused)? 

Jinak veselých zážitků mám plno, zrovna se jeden doprovázený vichrem, blesky a černou oblohou, blíží od západu. Před půl hodinou jsem otočil melouny aby byly "správně" listy nahoru ale asi to byla zbytečná práce. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.65 (?), 19.7.2012 16:58

V loňském roce jsem přišla o cuketu (měla jsem jen jednu) v plné plodnosti - uvadla během 2 - 3 dnů a začalo to od starších listů. Zásahem sousedů to u mě určitě nebylo. Příčinu jsem bohužel nezjistila. Beruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?), 19.7.2012 18:02

Tak s melouny mě to mrzí, stejně tak s tou cuketou od Berunky. My jsme nic nestříkali.

Jen tak pro zajímavost, jak vypadají rajčata včera a dnes... Rostlinolékařská správa se prý přijede na to podívat.

včera
včera
a dnes
a dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 9.2 (?), 19.7.2012 18:10

Ty TA! rajčata vypadají opravdu jako po postřiku herbicidem. Tipl bych Garlon, či něco podobného. Po něm se kroutí listy a zůstávají zelené. Roundup účinkuje pomaleji a rostliny žloutnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2012 18:57

Tak to je totální devastace, půlroční práce a úroda vniveč! Je mi Vás moc líto. Nestříkal někdo něco v okolí, nejsou v okolí pole která by ve velkém teď stříkali jako to dělají u nás? To jsem ještě neviděl takto poničené rostliny.

Nevím tedy k jakému sporu u Vás došlo se sousedy ale tohle vypadá že si snad vylili zlost na rostlinách. Rostliny vypadají jako velké plevele u nás na place který byl ošetřen Rondupem, středy mají žluté a zbytek povadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?), 20.7.2012 9:25

Takže je to potvrzeno, inspektorka Rostlinolékařské správy potvrdila zničení chemickou látkou. Byla zlatá, alespoň psychická úleva, že člověk ví, co to je. Toto vám nikomu opravdu nepřeji. Hezký víkend

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika